Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Valaki tud ajánlani valami...

Valaki tud ajánlani valami rendkívül egyszerű ételt ebédre?

Figyelt kérdés
Kezdő "szakács" vagyok, és holnap össze kellene dobnom valami kis ebédet. Tudtok nekem mondani valami könnyen elkészíthető finomságot?
2012. febr. 20. 13:42
 1/6 anonim válasza:
tejberizs, vagy pároltrizs rántotthússal, vagy rántotthús törtkrumplival, bolognai..
2012. febr. 20. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Paprikás krumpli

Rakott krumpli

Resztelt máj

2012. febr. 20. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Egyszerű, viszonylag olcsó és finom felturbózott tepsis krumplit csináltam valamelyik nap

Hozzávaló:

pár szem krumpli (nekem olyan 6-7 közepes szem volt)

1 fej vöröshagyma

1 gerezd fokhagyma

szalonna (helyettesíthető zsírral vagy akár olajjal is, csak akkor kicsit másabb lesz a karaktere)

3 tojás

bors

Egy tepsit kikentem a szalonnával, vágtam bele kisebb darabokat az aljára, tettem rá karikára vágott krumplit, kicsit megborsoztam, utána megszórtam még egy kicsi kockára vágott szalonnával és apróra vágott fokhagymával. Erre karikáztam rá a hagymát. Lefedtem fóliával, s betettem az előmelegített sütőbe (200 fok), mikor már puha volt a krumpli (kb. 20 perc volt nálam, ez krumplifüggő is) levettem a fóliát, átforgattam, s visszatettem pirítani

Mikor már úgy láttam, hogy jó lesz, ráütöttem a 3 tojást és még visszatettem 3 percre, azalatt szépen átsült a tojás.

Fel lehet turbózni valami hússal is, pl. virslivel, vagy szalonna helyett lehet bele sonkát tenni, stb.

Sót nem raktam hozzá, mert házi sózott szalonnával készült, és az önmagában kegyetlen sós :) Ha nem ilyennel készíted akkor nyilván meg kell sózni is a krumplit még az elején.

2012. febr. 20. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tippeket. :)
2012. febr. 20. 18:24
 5/6 anonim ***** válasza:
Ha valaminek kell a receptje, csak írj!
2012. febr. 20. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

almakrémleves piritott dióval

rizibizi bazsalikomos csirkemell

kókuszgolyó


paradicsomleves

tarhonyáshús csalamádéval


kolbászos-virslis krumplileves

rizskoch csokipudinggal


paprikáskrumpli uborkával

piskóta pudinggal


rakottkrumpli csalamádéval

keksztekercs


tojásleves

spenótfőzelék főtt krumplival, fokhagymás bundáskenyérrel, tükörtojással

palacsinta


májgombócleves

túrógombóc vaniliás-fahéjas tejföllel


zöldségkrémleves

vajaskrumpli sültcsirke, uborka


kolbászos-virlis-tejfölös zöldbableves

káposztástészta


tejfölös krumplifőzelék fasírozott

fahéjas nudli

2012. febr. 20. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!