Mi az a webmotor?

Figyelt kérdés
Rengeteg helyen láttam, de eddig soha nem foglalkoztam vele gyakorlatban. MVC-ket ajánlottak, mert azzal könnyen ki lehet alakítani. De az MVC a tartalmakért felelős?? Valaki segítene elmagyarázni konkrétan? :D Én eddig mindig úgy csináltam a dinamikus (PHP-vel) weboldalaimat localhoston tesztből, hogy voltak azok a fájlok, amiket a felhasználók el tudnak érni, (ilyen pl. a profil.php, bejelentkezes.php, regisztracio.php, index.php, index.php) és ehhez include-oltam a feldolgozókat amiket htaccelssal levédtem. Tudtommal ebben nincs webmotor....

2015. aug. 7. 11:04
 1/3 anonim ***** válasza:

[link] :-D

A webes motor egy olyan rendszer, ami egy oldal háttér szerkezetéért felelős, lehet ez egyszerűbb ami csak funkciókkal segíti kialakítani a struktúrát, vagy komplett CMS rendszerek is amik tartalom kezelőt is tartalmaznak.

2015. aug. 7. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
És példákat is tudnál nekem írni? :) Pl. a tartalom alatt azt érted, ami a weboldalon megjelenik? Pl. Hozzászólások stb.
2015. aug. 7. 13:51
 3/3 Drone007 ***** válasza:

Az MVC (model-view-control) egy olyan programozási módszer, ami a dinamikus weboldal egyes elemeit külön struktúrákba szervezve kezeli. Minden hívási módszernek megvan a maga bejárási útja. A model réteg kezeli és tartalmazza a felépítés és adatstruktúra értékeit (adatosztályok), a view réteg felel a megjelenítésért (html réteg, template), a control réteg pedig összekapcsolja a kettőt, és a vezérlő szerkezeteket tartalmazza (lekérdezések, vezérlés).

A modern és hatékony keretrendszerek erre a módszerre épülnek (Laravel, Yii, Simphony, stb...). Ezek nevezhetjük webmotornak is. Ezek önmagukban nem persze nem érnek semmit, csak nagyon hatékony segédeszközök, amelyekkel gyors és modern weboldalak építhetőek hozzáértő kezekben.

A CMS (content-management-system) egy komplett tartalomkezelő rendszer, amihez különösebb programozói tudás nem kell, telepítés és használatba vétel után felhasználó szintű kezeléssel a weboldal feltölthető tartalommal, esetleg formázható (témák). A CMS is alapulhat MVC rendszeren, sőt, használhatja a fent említett keretrendszerek bármelyikét is, de ezt a felhasználó nem veszi észre.


Jó magyar nyelvű anyag nem nagyon van a neten MVC-hez, ezért, ha ebbe bővebben bele akarsz menni készülj fel, hogy angolul kell olvasnod a témában.


Az amit te írsz az a php fejlesztés alapfoka, a komolyabb programozás karcolgatása. Nincs ezzel gond, mind kezdjük valahol.


Sok sikert!

2015. aug. 8. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!