Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Amikor betöltök egy oldalt...

Amikor betöltök egy oldalt akkor mi történik pontosan?

Figyelt kérdés
azt látom a network monitoron, hogy néhány post kérés és rengeteg get kérés/válasz vándorol a kliens és a szerver közt. Minden fájlt (javascript, css) külön kérésben kap meg a kliens. Miért nem egy csomagban érkezik az ilyesmi?

2015. ápr. 1. 17:14
 1/2 anonim ***** válasza:

Azért hogy ne kelljen mindent elküldeni újra...

Azaz ha pl. letöltesz egy JS, CSS, vagy képet, akkor az már legközelebb cache -ből jön, és csak az oldald forrása, és még cache-ben nem tárolt adatokat hozzon.

Sőt, van egy speciálisabb eset is, mikor AJAX -al tölti be az oldal, egy kis elemét... tehát nem a teljes weblapot, csak egy részét.

Na'h ezért megy így, hogy csökkentse a nethasználatott, és így gyorsabban töltődjön be.

2015. ápr. 1. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Azért, mert a HTTP protokoll így működik. A multipart nem célszerű, illetve, ahogyan az előttem is említették, így fájlonként lehet cache-elni.


Emellett, a szervernek a dolga az érkező kérésekre válaszolni; nem kenyere parse-olgatni a HTML fájlokat, hogy "na, mit kell még mellé elküldeni?". A HTML dokumentumot a böngésző értelmezi kliens oldalon, így csak ez fogja tudni, mi mindent kell betölteni a megfelelő megjelenítéshez.


Tehát ami történik:

1. A böngésződ megkapja a HTML-t és értelmezni kezdi

2. Talál egy hivatkozást egy másik fájlra, így elküld egy újabb kérést a szerver felé, hogy megkapja a kérdéses fájlt.

3. A megkapott fájlt hasonló módon dolgozza fel (értelmezi a CSS-t, JavaScriptet; kirendereli a képet; stb)

4. Folytatja az adott DOM értelmezését


Mégegyszer, mivel a szervernek nem tartozik a feladatai közé, hogy feldolgozza a tőle lekért fájlokat, így nem is tudhatja, miből fog összeállni a dokumentum, ezért egyszerre csak egy fájlt küldhet el, amelynek tartalma alapján a böngésző reszortja új kérést küldeni, ha a dokumentum megjelenítéséhez más fájlok betöltése is szükséges.


Működhetne ez másképpen, de ahhoz egy teljesen másik technology stack kellene, és valószínűleg a fájlonkénti cache-elést is fel kellene adni (de legalábbis komplikáltabb lenne megvalósítani).

2015. ápr. 7. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!