Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Van egy php, loginrendszerem...

Bambi88000 kérdése:

Van egy php, loginrendszerem és VALAHOGY ODA KÓDOLTAM HOGY MOST MINDEN jelszót, felhasználónevet, stb kódol valamilyen kódolással Ezt Melyik kódolási nyelv?

Figyelt kérdés

16ab659503e0a8cb62358cc22f4f04ea93e46a35

Ez elvileg admin kiirva valamilyen kódolással.

Melyik kódolás? És hogylehet visszafejteni?



2014. nov. 30. 00:49
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Tippre MD5, de más is lehet. Egyébként ha megnézed, hogy MIT KÓDOLTÁL ODA, akkor a függvény neve meg is mondja szerintem, milyen kódolási eljárást alkalmazol.
2014. nov. 30. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ha vissza lehetne fejteni, nem lenne jó kódolás.
2014. nov. 30. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Szakszóval úgy hívják, hogy: hash


Ez egy kódolás, avagy titkosítás. MD5 nem célszerű használni, de fájl aláírásra még használható, sőr célszerű, mert a karakterhossza 32 karakter.


Vagy egy másik elterjedt algoritmus, de attól is óvva intenek a szakemberek. Ez a SHA1, ami 40 karaktert generál. Ezt is használják, még fálj aláírásra.


A javasolt algoritmus a SHA256 illetve a SHA512. Ezek 64től 80 karakter hosszal térnek vissza. Én még nem kaptam többet 64től, így gondolom fixen 64, bár a dokumentáció megemlít ennél hosszabat is.


A kódolásnak 2 célja van:

1) Valami fontos dolgot/adatot, úgy lementeni, hogy az visszafejthetetlen legyen. Pl.: jelszót.

2) Minden karaktersorra az algoritmus adott hosszú lenyomatot ad vissza. Azaz, ha csak 1 karaktert titkosítasz, az is adott karakter hosszban jelenik meg.

Továbbá, ha fájlt hashelsz, akkor az is adott hosszú karakter sorú lesz. !DE, ha 1 karaktert is módosítasz, vagy akár csak 1 entert vagy 1 szóközt szúrsz be, akkor a hash megváltozik. Ezzel ellenőrízhető, hogy egy fáljba nem piszkáltak-e bele.

2014. dec. 1. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!