Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Mennyit tartotok reálisnak!?

Mennyit tartotok reálisnak!?

Figyelt kérdés

Érdekelne hogy szerintetek mennyi lenne reális az alábbi szolgáltatásokért (CMS)...

- Web tárhely (1 évre): ~2GB tárhely, PHP+MySQL, 5 email cím, + domain (.hu/eu/com)

- Alap dinamikus weboldal, sablonos grafikával.

- Alap dinamikus weboldal, egyedi grafikával.

- Dinamikus oldal + galéria, hírek... sablonos grafikával.

- Dinamikus oldal + galéria, hírek... egyedi grafikával.

- Alap webáruház (kategóriák, termékek, kosár, rendelés) sablonos grafikával.

- Alap webáruház egyedi grafikával.

- Bővített áruház ( + online kártyás fizetés, speciális paraméterek pl. különböző méretek, színek...) sablonos külső.

- Bővített áruház egyedi külsővel.


Ha lehetne érdekelne, hogy ez WP/Joomla/Opencart -ban mennyi, illetve egyedi tervezésben.



2014. nov. 4. 11:10
 1/9 anonim ***** válasza:
0%

- 15.000 Ft / év

- CMS-t használva 10.000 Ft, nélküle 20.000 Ft (mindkettő egyetemistával)

- CMS-t használva 20.000 Ft, nélküle 30.000 Ft (szintén egyetemistával)

- CMS-t használva 15.000 Ft, nélküle 25.000 Ft (egyetemistával)

- CMS-t használva 25.000 Ft, nélküle 35.000 Ft (egyetemistával)

- CMS-t használva 15.000 Ft, nélküle 25.000 Ft (egyetemistával)

- CMS-t használva 25.000 Ft, nélküle 35.000 Ft (egyetemistával)

- CMS-t használva 50.000 Ft, nélküle 70.000 Ft (egyetemistával)

- CMS-t használva 60.000 Ft, nélküle 80.000 Ft (egyetemistával)


CMS teljesen mindegy, hogy WP, Joomla, Drupal vagy bármi más.


Céggel csináltatva, garanciával, mindennel 150.000 Ft-tól a csillagos égig.

2014. nov. 4. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Egyetemista.. azaz számla és minden nélkül...

Tehát ha ezt át visszük, akkor

( "egyetemista" ár * 2 [különféle munkáltatói adók] ) + ÁFA

lenne egy reális ár számlával!?

2014. nov. 4. 20:42
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Bővített webáruház, CMS nélkül 80ért?

Egyetemistával vagy nélkül ez rohadtul alá van lőve...

Ha tényleg MINŐSÉGI munkáról van szó, akkor még egy nulla kellene a végére, hogy reális legyen.


Egy komplexebb rendszernek csak a tervezése 1-2 hónap legalább.

2014. nov. 4. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Illetve amelyik egyetemista ennyiért elvállalja, azzal jobb nem csináltatni semmit, mert olyan is lesz.

Sokan képzelik, hogy hú de profik, mert tudnak sql db-ból lekérni és máris árulják a "tudásukat", ami jó, ha egy php 24 óra alatt könyvet magába foglal.


Aki komolyan ért hozzá, annak ez nevetséges összeg.

2014. nov. 4. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

"Bővített áruház ( + online kártyás fizetés, speciális paraméterek pl. különböző méretek, színek...)"


Ez azért nem olyan nagy was ist das.

2014. nov. 4. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Nem, ahogy a többi sem, de "minőséget" ennyiért semmiképpen nem lehet venni, hidd el.
2014. nov. 4. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Én elhiszem, sőt, tudom. Ezért is emeltem ki mindenhol, hogy egyetemistával csináltatva. Cégnél 150-től rajtol, aztán attól függ a minőség, hogy mennyi pénzünk van rá.
2014. nov. 4. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Igen, csak pont az a gond, hogy ennyiért egyetemistából is max csapnivalóan sz*rt lehet kapni. :)
2014. nov. 4. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

Én két éve hasonló projektekkel foglalkozom. Egyetemista vagyok, most már magánvállalkozó is egyben ezen a szakterületen.


CMS-el, vagy CMS nélkül a kért szempontjaidat nevetségesen aláértékelték. Nem mindegy, hogy Joomlaban, Drupalban, Wordpressben, Prestashopban, Magentoban, Opencartban stb. milyen tapasztalattal, ismerettel rendelkezik. Össze lehet dobni az első kommentelők áraiért is egyet, de az olyan is.


Azonban egy komoly weboldal, aki ad magára, az nem ennyi pénzből fog magának online arculatot építeni. Ha nem adsz magadra, csináltasd meg ennyiért, de azt a kutya se fogja nézni, és röhögteted magad vele, meg lejáratod a brandedet.


Egy weboldal készítés mostanra már nem a gyakorlatban történtő megvalósulástól függ, azaz hogy elkészítem az oldalt. Marketingstratégiát kell keresni, meg kell tervezni azt, eszerint pedig el kell készíteni a design-t és az oldal programozását -nyugodtan CMS-el- majd rögtön kereső-optimalizálni kell és utólag is tartalommal ellátni valamint karbantartani a programot.


A pontos ár azonban minden esetben a megrendelő igényei szerint alakul ki. Én sosem adok sablon árat, mert az olyan munkát is jelent.

2014. nov. 5. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!