Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Hogyan kell a html ben vizszin...

Hogyan kell a html ben vizszintes menüt készíteni? Mikor teljesül a honlap átláthatósága?

Figyelt kérdés

2014. jún. 19. 14:38
 1/5 anonim ***** válasza:

Vízszintes menüt szerintem ezer és egy féleképpen lehet készíteni...


Csak ami msot eszembe jutott: táblázat, div-ek, ul+li css-sel fölüldefiniálva...

2014. jún. 19. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Talán legrendezettebb egy táblázta lenne, azt könnyebb is kezelni. (Nem minden esetben, de menünél kifejezetten ajánlott.)

Átláthatóság: hát, pl. <3 uralkodó szín, nincs vibrálás, tíz kiló animáció, és mondjuk az én ízlésem az, hogy egyszerre egy kigenerált weblap nem állhat több, mint 3 jelentős részből. (Ezért is menüzök én be mindent, meg úgy amúgy is jobban kezelhető az egész.)

2014. jún. 19. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
*pl. max. 3* - (tudom, hogy a leírttal nem ekvivalens, de egyrészt a szívet el kellett tüntetni, másrészt a leírt max. 2-őt jelentett volna)
2014. jún. 19. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Emberek!!! Táblázat egy menünél? Felejtsük már el... ettől már csak az jobb mikor a komplett layout-ot táblázattal rakja össze valaki vagy framesettel.

először is: [link]

Aztán belülre <ul> és <li> tagekkel kell összerakni a menüt! Ha li-nek display:inline; -t állítasz be.

Részletesebben:

[link]

2014. jún. 19. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
*lemaradt a lényeg* szóval ha inline-t állítasz be akkor vízszintes lesz. De olvasd el amiket linkeltem...
2014. jún. 19. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!