Hogy írjam meg a honlap vázát, kinézetét?
Általában azt látom, hogy <div></div> tag-ek közé helyezik a tartalmat.
De láttam egy olyan megoldást is, hogy az oldal egy táblázatként volt gyakorlatilag felépítve, azok cellái határozták meg hol legyen a menü, a tartalom, stb.
Tehát a kérdésem, hogy melyik az előnyösebb, s miért?
Ha nem haragszotok vissza térnék a témához. :)
#3
"És tegyük hozzá, hogy ma már nem csinálunk statikus oldalt, hanem kitaláljuk, hogy mire kell, és megpróbáljuk Wordpressben vagy Drupalban összehozni pluginekkel és természetesen puszta ököllel beleszerkesztéssel."
Ezt kitudnátok fejteni kicsit?
Mi a worldpress és a drupal?
Mitől lesz statikus az oldal ha nem használom a fentebb említett két valamit?
Még egy kérdés a DIV-vel kapcsolatban is.
Szakszerűen, hogy helyezek horizontálisan egymás mellé két divet? (pl.: fej rész fent, alatta menü és tartalom egymás mellett, alul meg láb rész.)
"Szakszerűen, hogy helyezek horizontálisan egymás mellé két divet?"
Úsztatják (float), ezt CSS-sel lehet megoldani.
Pl.
#div1 { float: left; width; 100px; height: 300px; background: green; }
#div2 { float: left; width; 100px; height: 300px; margin-left: 100px; background: red; }
És kész is az olasz zászló. :)
Statikus vs dinamikus oldal: A statikust te írod, nem válik el a tartalomtól a forma, a dinamikusnál pedig szerveroldali "motor" generálja az oldalat a megadott forma szerint, kellemes admin felülettel, szépen szerkeszthető bejegyzésekkel, moderált hozzászólásokkal, meg ami csak kell, automatikus biztonsági mentéssel, pluginekkel, önmagát és a beépülőket beállítástól függően automatikusan frissítve a legújabb verziókra, ilyesmi. A pluginek pedig igazán lefednek minden igényt: twitter/facebook integráció, MOTD, idióta óra, tartalomjegyzék/menü, akármi...
Kezdő CMS-használóknak a Wordpresst szokták ajánlani, főleg mert egészen messzire el lehet jutni vele, sokmindenre tökéletes, vagy ha nem tökéletes, akkor viszonylag jól és könnyen azzá tehető. Google a barátod, tele a náthás net magyar oktatóvideókkal, azoknál jobban itt senki nem fog bevezetni a rejtelmeibe.
És ne tévesszen meg, hogy a WP alapjáraton blogmotor. Érdemes megismerni kívülről-belülről, még viszonylag egyszerű, egyfunkciós, majdnem statikus oldalakhoz is sokszor bizonyul értelmesebb választásnak, mert mégiscsak külön van a tartalom a designtól, mégiscsak könnyebb hozzányúlni, ha kell, és mégiscsak zéró átállással adhatsz hozzá kicsit interaktívabb szekciókat is, mint pl. blog, hírek, fórum.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!