Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Hogyan kell JavaScriptet írni?

Hogyan kell JavaScriptet írni?

Figyelt kérdés

Nem rég elkezdtem a honlap készítést tanulni.

Már túl vagyok a HTML kódokon és a css-en.


Most szeretnék megismerkedni a JavaScriptekkel, de nem találok magyar nyelvű leírást hozzá.


Pár szóban eltudnátok mondani mi fán is terem a JS írása?

Kell hozzá valami program, vagy elég a notepad ehhez is?

Magyar nyelvű leírást tudtok ajánlani hozzá?



2014. febr. 27. 23:01
 1/7 anonim ***** válasza:
68%

Notepad.

Gúgli.

[link]

2014. febr. 27. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

notepad boven eleg, mivel a javascriptet a bongeszo ertelmezi es futtatja.


[link] de ha programozni akarsz, muszaj lesz angolul megtanulnod, mert a legjobb leirasok, peldak, konyvek mind-mind angolul vannak.

2014. febr. 27. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
83%

A Javascript egy HTML fájlokba tervezett objektum-orientált nyelv. Alapjai a C és C++ nyelvek, így ezekre sokban hasonlít. Ez a dokumentum egy gyors összefoglaló a nyelvről, tehát feltételezi ezeknek a nyelveknek az ismeretét és némi gyakorlatot. Itt a JavaScript 1.1-es verziójáról lesz szó, ezt a Netscape a 3.0-tól fölfele már ismeri, az 1.2-t csak a 4.0 tudja.


Innen sokat tanulhatsz róla és magyar leírás :

- [link]

2014. febr. 28. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Drone007 ***** válasza:
100%

Ha magyar nyelven akarsz tanulni webfejlesztést, azt felejtsd el. Hosszú távon semmiképpen nem fog menni. A legrészletesebb és legpontosabb leírások angolul érhetőek el.

Emellett bármit is programozol a minimális szintű szakmai angol szükséges.

[link]


A html-en és a css-en már túl vagy? Aha...

Egy dolgot jobb ha észben tartasz a webfejlesztéssel kapcsolatban: SOHA nem lehetsz túl a tanuláson. Ez a terület olyan gyorsan fejlődik, hogy ha folyamatosan nem figyeled az új technikákat, akár egy év alatt elévülhet a tudásod.


A javascript egyébként kliens-oldali script-nyelv. A böngésző futtatja, ami azt jelenti, hogy a futási környezetet a felhasználó határozza meg azzal, hogy milyen böngészőt használ. Szerencsére azért a Netscape korszakon már úgy 15 éve túl vagyunk, de az internet explorer a mai napig megkeserítheti az egyszeri fejlesztő életét.


A js kódokat vagy a html környezetbe kell integrálni (szöveges parancsok, ld a fenti linket), vagy egy külső .js fájlban foglaljuk össze, és azt integráljuk a html oldalba.

Notepad++ programot ajánlok a kódolásához.

2014. febr. 28. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Mindet hasznosnak találtam.

Alap angol ismerettel rendelkezek, fordítóval boldogulok is. De egy hosszabb angol leírásnak neki esni szótárral körülményesebb, mint amennyi pontatlanságot okoz a magyar leírás.

Az pedig, hogy túl vagyok a HTML és CSS-en annyit tesz, hogy azt már tudom miként működik, mi a szerepe, és alkalmazni is sikerült.

JS-ről viszont abszolút semmit nem tudtam még. Azt se mivel kell neki kezdeni.

2014. febr. 28. 11:01
 6/7 anonim ***** válasza:

Itt minden meg van a Javascriptről magyarul, de ha nincsenek programozási alapismereteid, akkor nem sokra mész vele:

[link]


Próbálkozz ezzel, nem kell hozzá nagy angol tudás:

[link]

2014. márc. 1. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Az egyik egyszerű módja hogy megtanuld, ha elmégy egy könyvtárba onnan kiveszed a "Tanuljuk meg a JavaScript használatát 24 óra alatt" című könyvet. Ha nem találod, akkor is letöltheted PDF-ben

[link]

Példatár:

[link]

Szerkesztéshez pedig a fenntebb említett Notepad++-t ajánlom ;)

2014. márc. 2. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!