Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Webprogramozás elsajátítása?

Webprogramozás elsajátítása?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Diák vagyok, és a diákmunkák kapcsán jött elé bennem ez a kérdés. Van egy kevéske alapismeretem a programozáshoz (kb html, ccs úgy ahogy ismerem), és úgy láttam diákként ebben az ágban lehet viszonylag jól keresni. A kérdésem az lenne hogy mennyi idő elsajátítani ezeket a bizonyos nyelveket(nem tudom, hogy ezek közül mind nyelv-e illetve ez egy ömlesztett lista, ezeket láttam a feltételekben össze-vissza): HTML, JAVA, PHP,MySQL; GIT , CSS, javascript


Illetve hogyan lehet hatékonyan? könyvekkel? gyakorlat? milyen program kell hozzá? milyen sorrendbe éri meg tanulni?


És mennyi időbe telne egy közepes szintre feljutni, hiszen ahogy elnéztem ezekhez a diákmunkás dolgokhoz nem kell felső fokú végzettség meg ilyenek.



2013. dec. 15. 12:52
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Ezeknél a diákmunkáknál is általában egy legalább 2-4 éves tapasztalat kell.

Az garantáltan kelleni fog, hogy egy kép/design terv alapján létre tudd hozni az oldal (szabványos) html, css frontendjét.

(Ennek tényleg jó elsajátítása azért nem olyan rövid idő, hiába olvasod el a dolgokat, gyakorlás kell hozzá, nem is kevés.)

Esetenként minimális javascriptet is kérhetnek, de a PHP ilyen helyeken annyira nem jellemző még.

2013. dec. 15. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

"mivel ezeket DIÁKMUNKA-ként reklámozzák"

ezeknek 2 fajtája van, az egyik amit diák, nyugdíjas, kis/nagy mamáknak ajánlanak, átverős pénzlehúzós, "piramis" rendszerek.

A másik ága, ami mögött valós munkáért némi pénz jut.

Ezeknek van a számítástechnikai gyakorlatot nem igénylő, adminisztrációs favágó munkája. (pl. manuális adatgyűjtés, adatfelvitel).

Illetve van a valamilyen számítástechnikai jelentősebb ismeretet igénylő és viszonylag jól is fizető ága.

Ezekre egyetemi programozói halhatókat keresnek, akik után adókedvezményt kapnak, kevesebbet kell nekik fizetni, ideiglenes olcsó munka erő egy esetleges favágós melóhoz.

persze itt ahogy írták vannak a követelmények, jártasság XY porogam nyelvekben, keretrendszeretek, esetleg hardver ismeretek...


Akinek nincs még tapasztalata, de ilyen területen tanul, az így tudja a szakmai alapszintet elérni, hogy mikor friss Junior fejlesztőként állást keres, oda tudja írni hogy XY cégnél, fél-1-2 évet volt, és miben szerzett gyakorlati tapasztalatot.

2013. dec. 15. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim válasza:

Kicsit vannak indulatok a lényeg mivel diák vagy tanulj és közben sajátítsd el a weboldal készítés alapjait. Össze lehet állni grafikussal aki kreatív és segít és egymásnak hozzátok a munkákat.

A kamu melókat kerüld el. Diákmunka kell akkor a jobozz -on találsz magadnak. webfejlesztő, programozó és hasonló diákmunka van fent rajta vagy ezer.

2013. dec. 17. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 Drone007 ***** válasza:

Kedves kérdező!

Attól, hogy "DIÁKMUNKA" még lehet gyakorlatot igénylő állás. Ahogy Tibor is említette, ezeket pont azért fizetik meg jobban, mert tudást/gyakorlatot igényel. Nyilván az ilyen meló azokat érdekelheti, akik az egyetemen is ezzel foglalkoznak.

A diákmunka nem minden esetben egyenlő a hozzáértést/tudást nem igénylő, work and payed munkákkal. Én se mennék el idénymunkára szakácsnak még ha nem igényel szakirányú végzettséget (pl lángososnál), mert nem tudok főzni.


A másik oldala pedig: miért akarsz munkát/időt belefektetni egy olyan dologba, amiből csak nagyon kis ideig akarsz profitálni. Inkább szakirányon belül (vagy a tudásodnak, érdeklődésednek megfelelő irányban) kellene nézelődni munka után, olyan területen, amit később is kamatoztathatsz.

2013. dec. 18. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!