Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Webprogramozás elsajátítása?

Webprogramozás elsajátítása?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Diák vagyok, és a diákmunkák kapcsán jött elé bennem ez a kérdés. Van egy kevéske alapismeretem a programozáshoz (kb html, ccs úgy ahogy ismerem), és úgy láttam diákként ebben az ágban lehet viszonylag jól keresni. A kérdésem az lenne hogy mennyi idő elsajátítani ezeket a bizonyos nyelveket(nem tudom, hogy ezek közül mind nyelv-e illetve ez egy ömlesztett lista, ezeket láttam a feltételekben össze-vissza): HTML, JAVA, PHP,MySQL; GIT , CSS, javascript


Illetve hogyan lehet hatékonyan? könyvekkel? gyakorlat? milyen program kell hozzá? milyen sorrendbe éri meg tanulni?


És mennyi időbe telne egy közepes szintre feljutni, hiszen ahogy elnéztem ezekhez a diákmunkás dolgokhoz nem kell felső fokú végzettség meg ilyenek.



2013. dec. 15. 12:52
1 2
 1/14 anonim válasza:
74%

A webprogramozók azért keresnek jól, mert kiemelkedően kreatívan állnak hozzá a munkához, és emiatt az eredmény tetszik a vevőnek. 1-2 könyv elolvasásával csak eszköztárat tudsz megismerni, felhasználást és kreativitást nem. Hogy van-e elég tehetséged a témában, az csak éles munkák során fognak kiderülni. Nem véletlenül kérnek mindenhol referenciákat.


Azt tudom mondani, hogy nézegess már kész munkákat, és mérlegeldt, hogy azzal a pár könyv elolvasása után te is tudsz-e ilyet csinálni, plusz funkciókkal bővítve. Ha igen, akkor az interjún nem lesz problémád.

2013. dec. 15. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
74%

Az első nem mond hülyeséget, tényleg szükség van kreativitásra, és ha ez megvan akkor bizony jobban lehet vele keresni mint pl.: mosogatással a helyi étteremben.

HTML,CSS,PHP,SQL. Ha ezeket a nyelveket elsajátítod legalább felső-közép szinten és megvan a kreativitás akkor nagyon szép weboldalakat lehet készíteni. Ezeken kívül még hasznos lehet a JavaScript,Python vagy akár a C# nyelv is.

HTML-nek (CSS-el együtt) elég akár egy Notepad++ is de ha semmit nem tudsz belőle akkor Meglehet tanulni Adobe Dreamweaver-el is vagy egyéb más programmal (pl.:Seriff WebPlus). PHP-hoz is jó a dreamweaver de kell egy PHP szervert kezelő program (pl:EasyPHP). SQL-nek is jó az EasyPHP, benne megtalálható a PHP My Admin amiben a MySQL lekérdezéseket lehet megtanulni egyszerűbben. Jelenleg most ezeket tanulom suliban, ezekkel a progikkal, 0-ról kezdőknek tökéletes. Ha még valamit szeretnél megtudni, akár programozásról akkor kérdezhetsz privátban is.

2013. dec. 15. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Utolsó adsz egy valamilyen elérhetőséget kérlek?:) köszönöm a válaszokat egyébként utána járok mindennek!:)
2013. dec. 15. 14:05
 4/14 A kérdező kommentje:
ohh lényegtelen közben magam is rájöttem:D csak még sosem küldtem ezen az oldalon üzenetet
2013. dec. 15. 14:07
 5/14 A kérdező kommentje:

Hát a kreativitással nem feltétlen lenne gond, vagyis nem magam miatt érdeklődöm, a barátommal gondolkodtunk ebben és azt hiszem ő az ilyen infos/kütyüs dolgokhoz jobban ért, illetve a kreativitás részét pedig "vállalom" én ha nagyon kifogy az ötletekből (plusz ahogy az előttünk lévő válaszoló is irta majd töménytelen mennyiségű weboldalt megnézünk/lemásolunk/gyakorolunk/akármi)


Igazából tényleg az a legnagyobb kérdés hogy egyedül el lehet-e sajátítani?

2013. dec. 15. 14:11
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

pár ezret kemény munkával össze tudtok hozni, de ha ebből akarjátok az albérletet fedezni, akkor inkább a mosogatást válaszd. (az biztosabb)

Ide haza nagyon szét eset ez a szakma... az emberek mindent profin, ingyen akarnak...

Ha olyan szerencséd van hogy nem ide haza, hanem pl. Bécsbe vagytok, ott akár be is jöhet az elképzelés! :-)

célszerű megkeresni, egy kisebb céget, hogy az ügyfelekkel a kommunikációt, egyeztetését ők rendezzék, mert tudják miért mennyit lehet kérni...

2013. dec. 15. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 Drone007 ***** válasza:
100%

Persze, el lehet sajátítani a webfejlesztést autodidakta módon is, a web anyagaiból ( www.w3schools.com ). De az, hogy ezzel keresni is tudj(atok), az más kérdés.

Ha webfejlesztéssel keresni is szeretnétek, ahhoz a tudáson és tehetségen túl referenciák kellenek, gyakorlat, és/vagy kapcsolatok, akik ajánlanak titeket, vagy felhajtanak munkákat.


A webfejlesztés alapjait (html, css) viszonylag gyorsan el lehet sajátítani, de ez kevés a továbblépéshez. Javascripttel pár hónap alatt tisztába lehet jönni, a komolyabb dolgokhoz azonban itt is idő kell. A kliensoldali programozás azonban jóval keményebb dió. Mire php vagy asp.net fejlesztésben jók lesztek már rég túl lesztek a diák időszakon.

Egyszóval egy keresőképes - és elfogadható tudásszintű - webfejlesztői gyakorlatot 5-10 év összehozni. És ez már nem a hobbiszint!

Ha csak amolyan diákmunka-szerű idényjellegű elfoglaltságot kerestek, akkor inkább javaslom az újságkihordást, vagy a szórólapozást.

2013. dec. 15. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem gondolod komolyan, tákoló szinten kemény munkával lehet keresni néhány ezrest, csak úgy is fog kinézni/működni és ehhez is idő kell.

Legalább 2 év, hogy úgy fogd fel a dolgokat, hogy lassan, de tudj egyedi dolgot készíteni. De ehhez sok gyakorlás, sok tanulás kell.


A kreativitást pedig úgy kell érteni, hogy ki tudd találni, hogyan kell bizonyos új problémákat megoldani, meg ami nem megy így, azt meg tudd oldani emígy.

Kinézet terén sem elég a kreativitás, lehetsz olyan kreatív is, hogy aki rátalál az oldalra rögtön beixeli, itt is tudni kell hogyan kell szeretni, irányítani a usert.

2013. dec. 15. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

feltettem egy kérdést amiben nem vagyok jártas, és mivel ezeket DIÁKMUNKA-ként reklámozzák, így nem gondoltam hogy 5-10 éves gyakorlatra van szükség hozzá, elnézést:) a jövőnket természetesen nem ebből akarjuk fedezni vagy ilyesmi, ha így lenne, ilyen irányú egyetemi képzésre mennénk a jövőben:)


Minden esetre majd utána járunk, akik rendes válaszokat adtak hogy HOGYAN INDULJUNK EL, annak köszönöm:) további szép napot mindenkinek!

2013. dec. 15. 15:13
 10/14 anonim ***** válasza:
74%

Persze aki profi webprogramozó akar lenni az életben annak természetesen kelleni fog egyetem meg 5-10 éves tapasztalat, viszont aki hobbiszinten akar egy kis mellékest összehozni, annak nem muszáj ilyen messzire menni.

Tanárral vagy olyannal aki viszonylag jól ért hozzá avval sokkal könnyebben és gyorsabban megtanulhatod. Valamilyen szinten egyedül is meglehet de az már nem annyira egyszerű. Minden tőled függ: kitartás, türelem, ész, idő és persze a legfontosabb h szeresd is amit csinálsz.

2013. dec. 15. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!