Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Javascriptben hogyan tudok...

Javascriptben hogyan tudok hozzájutni egy beírt URL-hez tartozó oldal DOM elemeihez?

Figyelt kérdés

A saját betöltött oldalt le tudom kérni, de URL alapján egy másikat már nem (legalábbis nem tudom hogyan). Ha webserver hívást igényel a dolog, akkor azt ASP.NET-ben kellene, vagy ha van kész webservice a neten ehhez, akkor az még jobb :) Köszönöm előre is


ui.: JQUERY nem akadály, az ne legyen szűk keresztmetszet a megoldásban.


2013. nov. 6. 19:02
 1/8 anonim ***** válasza:

más domainen lévő weboldalt nem tudsz adatott lekérni JS -ben, más oldalon lévő JS -t meghívhatsz mint <script src="..."></script>

De ezzel csak külső scriptett tudsz futtatni, és nem külső oldal elemeit értelmezni.

Ha egy 3. fél oldaláról kell adatot bekérni, akkor azt szerver oldalon tudod előbb átölteni magadhoz, és azt meghívni mint ahogy az már megy is neked.

DE ha IP szintű azonosítás történik bizonyos adat eléréséhez, mint a legtöbb videómegosztókon, akkor a szerver IP címét regisztrálja az aktuális folyamathoz, és kliens oldalon nem fogja tudni elérni a tartalmat.


(ASP -ben fogalmam sincs hogy kell szerver oldali külső oldalt betölteni, és kiprintelni, főleg nem a JS DOM szerkezethez hozzáférni)

2013. nov. 6. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Nehogymár ne lehessen valahogy egy oldalra redirectálni, és betölteni a tartalmát, kell hogy legyen rá módszer. Linux schell scriptből csináltam hasonlót a wget-el, nem akarom elhinni hogy Javascript vagy .NET alapon nem lehet ezt.
2013. nov. 6. 21:40
 3/8 anonim ***** válasza:
2013. nov. 7. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

JS-ben a böngésző tiltja le biztonsági okokból azt, hogy más domainre irányíts kéréseket.

[link]


Meg lehet kerülni, igen, de a cél szerveren is kell ehhez egy fájlt elhelyezni.


Így marad az a megoldás, mint legegyszerűbb, hogy szerver oldalon áthúzod a tartalmat és úgy jeleníted meg.

2013. nov. 7. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Sajnos szerveroldalon hiába húzom le nem ugyanazt kapom, mint ami maga az oldal. Attól félek valahogy levédték, de nem akarom elhinni, hogy ha valamit betölt az én gépemre kliensoldalra a böngésző, akkor én ahhoz pontosan ugyanúgy ugyanabban a formában nem tudok hozzájutni.
2013. nov. 8. 21:26
 6/8 anonim ***** válasza:
Küldj Firefox-os User-agent-et a HTTP kérésedben, és nagy valószínűséggel ugyanazt fogod kapni, amit böngészőben látnál ;)
2013. nov. 8. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Ez nekem új, de ráguglizok. Remélem sikerül, köszi
2013. nov. 8. 22:03
 8/8 A kérdező kommentje:

Sajnos a Firefox-os useragent se működik. Azért leírom mivel próbálkoztam C#-ban;


(itt a client az egy példányosított Webclient)


client.Headers.Add("user-agent", "Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 6.0; Windows NT 5.1; .NET CLR 1.0.3705;)");



de próbáltam még a:


client.Headers["User-Agent"] = "Mozilla/4.0 (Compatible; Windows NT 5.1; MSIE 6.0) " + "(compatible; MSIE 6.0; Windows NT 5.1; " + ".NET CLR 1.1.4322; .NET CLR 2.0.50727)";

2013. nov. 9. 15:12

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!