Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Ha megbízok egy programozót...

Ha megbízok egy programozót hogy készítsen nekem egy weblapot és ő az aki intézi a domaint és tárhelyet, honnan tudhatom hogy a domain és tárhely az én nevemen nem az övén? Honnan tudhatom hogy nem fog átverni?

Figyelt kérdés

2013. aug. 15. 17:47
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Webadminnak kell lennie, és oda kénytelen lesz megadni a dolgokat. Egyébként meg addig ne fizess, amég nem csinálta meg.
2013. aug. 15. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Megbízási szerződés?
2013. aug. 15. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Gondolom nem számlával és hivatalosan megy, mert akkor nem lenne kérdés... Ha kész a domain, akkor itt meg lehet nézni, hogy kinek a tulajdonában van: [link]

A tárhely más tészta, de kérj tőle papírt, hogy a te neveden van, különben nem fizeted. Ha saját nevére kérte, akkor ingyen át lehet íratni. Ha kész a weboldal, akkor nem árt, ha neked is van hozzáférésed (ftp,adatbázis), hogy biztonsági mentést tudj készíteni, nehogy egyszercsak letörölje. Egyébként pedig minden hozzáférést kérj el, végülis a tiéd lesz és te fizeted.

2013. aug. 15. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Egy egyszerű apróság: szerződés

Lehet papír pazarlás, de ha nem bízol meg benne...

Mondjuk akkor miért vele készítetted el!?

2013. aug. 15. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Nem érné meg egy Magyar webesnek, h átverje az ügyfélt :)

"Örül, ha talál" :D

2013. aug. 15. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 qaxqaxqax ***** válasza:

Am megbízási szerződést, amúgy is érdemes kötni, mert ha elkap az apeh akkor cumi van:P

Adózni kell, az igaz, de az ilyen helyzeteket elkerülheted vele:D

2013. aug. 16. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

#6

Adózni?

Nekem kell adóznom?

Ha én fizetek nem neki kell adóznia?

2013. aug. 16. 16:40
 8/13 anonim ***** válasza:

1:szerződés amiben rögzítitek a kötelezettségeiteket ( neked a fizetés és a munkához szükséges infó átadása. Neki a munka elvégzése)

2: papíron az elvárások és a projekt ellenőrzését biztosító feltételek.

3:részletes meghatalmazás a tárhely, domainhez szükséges ügyintézéshez amelyet bármikor visszavonhatsz. Peraze mindennek a Te nevedre kell kerünie.


Btw minden amit számla elle ében legálisan kifizetsz, az ára az eredeti ár 127%a a 27%os ÁFA miatt. Te is ő is adózik.

2013. aug. 17. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 qaxqaxqax ***** válasza:

Elkéstem, de ahogy #8 mondja:P

Kivéve, ha az összeg nem haladja meg a minimálbér 30%-át.

Abban az esetben nem kell adóznia senkinek:D

Pl.: 90ezer valamennyi egy hónapra nézve a minimálbér. Ha azt kötöd le a szerződésben, hogy 1 hónapja van rá és mittudom én kevesebbet mint 30%ot, mondjuk 20ezret kap, akkor senki sem adózik. De egyébként neked az ÁFA miatt 127%ot kell fizetned; +27% a simán kívül. Így nem fekete, de ő többet adózik belőlle, ha ez számít:DD

Én ilyenkor mindig úgy kérem a dolgokat, hogy van egy x összeg, amit kapni akarok aztán kiszámolom mennyivel kell többet kérnem, hogy az adó ne akadályozzon engem.

2013. aug. 17. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim válasza:

a domaint csak igénylővel tudod megrendelni, ha .hu-s akkor a domain.hu-n tudod ellenőrizni ki a tulaja...

Tárhelyet is érdemes papíron megrendelni, és azt beküldeni a szolgáltatóhoz, sokan még a "hagyományos" megrendelési módot -papíron - is biztosítják...

És persze a szolgáltató a számlát küldje neked, így te csak a weboldal készítésért fizetsz a készítőnek, ha kész a munka és elégedett vagy...

2013. aug. 28. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!