Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Webáruház árfrissítés hogyan?

Webáruház árfrissítés hogyan?

Figyelt kérdés
Arra lennék kíváncsi, hogy a webshopokban az árakat hogyan tudják frissíteni? Tehát gondolom nem egyesével elkezdik átírogatni az árakat.

2013. aug. 12. 12:14
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
attól függ hogy van megírva a rendszer. Lehet hogy van beépítve valamilyen funkció globális ármódosításra. De szerintem legtöbb helyen egyesével kezelik őket...
2013. aug. 12. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Kérdező: Te most konkrétan mire gondolsz? Mert ha változtatom valaminek az árát, azt át kell írnom manuálisan. Milyen esetre gondoltál? Mert mondjuk vannak olyan oldalak is, amiknek nem túl nagy a raktáruk, ők mindig berendelik mondjuk külföldről. Ott lehet, hogy a külföldi árakat naponta lekérdezi, átszámítja forintra és rátesz egy bizonyos százalékot automatikusan.
2013. aug. 12. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Illetve nagyobb webáruházaknál van vállalatirányítási rendszer is.
2013. aug. 12. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Jól leírták, a megoldás ezek lehetnek, hogy kézzel szerkeszt, vagy egy másik forrásból automatikusan frissít a portál. (Lehet ez akár belső rendszer vagy külső weboldal.)
2013. aug. 12. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Nálunk az árazás excel táblából történik. Szerintem ez a megoldás nagyon jó, mivel excelben pár perc alatt könnyen be lehet árazni akár több ezer terméket is.
2013. aug. 12. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Én úgy írtam meg,hogy a készletprogramunk adatbázisából kiexportálok egy csv fájlt és ezt töltöm fel a webáruházba egy adatbázis táblába. A webáruházi termékek ehhez kapcsolódnak cikkszám alapján.
2013. aug. 13. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Előző vagyok. Ez azért is jó,mert az exportálásnál a készletmennyiség is átadható és így ha valaki pl elad valamit készletről és ott látja,hogy elfogyott,akkor csak pár gombnyomással frissíti a webáruházat és ott rögtön jelzi,hogy áll a készlet.
2013. aug. 13. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Nálunk az ügyfél kérésének megfelelő megoldást tudjuk adni mindig, egyedi webáruházakról lévén szó.

Természetesen minden terméket egyedileg lehetőség van árazni.

Szinte mindig lehetőség van a "listaárat" növelni egy bizonyos százalékkal, vagy bizonyos összeggel.

Van példa, ahol a nagyker árhoz képest automatikusan árazzuk a kedvezmény, árrés (szintén +összeg, vagy %-os)) ismeretében.

Van példa, hogy az EUR-s ár változást kell követnie az áruháznak.


Ezen kívül vannak az ügyfél által kezdeményezett megoldások. Itt is csv, excel, xml, és több saját számlázó, készlet programból exportál adat bedolgozásával.


Tehát a lehetőségeknek elég széles a tárháza.

2013. aug. 13. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
42%

Középszintű informatika érettségi tudással már bárki el tudja készíteni az árazáshoz szükséges adatbázislekérdezéseket. Ehhez nincs szükség programozóra, és egyáltalán nem kell egyesével frissíteni az árakat, hiszen gyakorlatilag bármilyen összetett feltételeket és számítási képteleket meg lehet adni.


A másik megoldás, ami bizonyos üzletek esetében még sokkal egyszerűbb, az az excel táblából történő frissítés. Ahhoz már végképp nem kell érteni hozzá. De nyilván, ha összetettebb árazási szempontokról van szó, akkor célszerű az adatbázislekérdezéseket választani.

2013. aug. 13. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
de nekem szükségem lenne így programozóra, mert nincs középfokú info érettségim
2013. aug. 13. 14:41
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!