Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Melyik CMS-t ajanljatok?

Melyik CMS-t ajanljatok?

Figyelt kérdés
Harom CMS-t probaltam ki idaig , a Joomlat , a Wordpresst es a Drupal. A wordpresst az egyszerusegeert kedveltem , de hallottam , hogy nem lehet vele komolyabb oldalakat csinalni. A joomlaval foglalkoztam utana azzal is mukodott a dolog egyik haveromnak csinaltam vele egy siteot [link] ha megakarjatok nezni , mondhattok rola velemenyt is. A drupal mar a telepites soran nem gyozott meg. Meg a nyelvi csomagot se tudta rendesen feltelepiteni fele angol , fele magyar lett az oldalnak, utana mar el is ment a kedvem tole. Szerintetek melyik a legjobb? Mert szeretnek foglalkozni a honlaptervezessel , vannak alapjaim html,css,php,mysql. Kene egy jo cms. Es ha tudtok jo konyvet , tanulo oktatovideokat, oldalt akkor leirhatjatok azt is.Koszonom.

2013. máj. 20. 18:42
1 2
 1/12 anonim válasza:

Helló!

Szerintem a Wordpress a legjobb CMS, nagyon jól skálázható, bármilyen weboldalként funkcionálhat. Pluginokkal bővíthető, egyszerű rá a fejlesztés is (plugin és téma is). Van hozzá kapcsolódó tutorial blog: [link]


Ezen kívül pár helyen még a Drupalt használom, de én sem szeretem, mindig nyafog valamiért és számomra nem logikus a felépítése.


Egyik ismerősöm a Concrete5-ra esküszik, én azt nem próbáltam, csak láttam róla egy előadást, de az alapján a Wordpress okosabbnak tűnik.

2013. máj. 20. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 Drone007 ***** válasza:
100%

Ha valóban honlapkészítéssel akarsz foglalkozni, akkor nagyon gyorsan felejtsd el az ingyenes cms-ek mókolását, mert az nem honlapkészítés.

Ha már összeraktál egy működő, saját tartalmokezelő rendszert, és érted az alapvető és haladó fejlesztési módszereket, akkor már akár ráfeküdhetsz egy-egy cms-re pluginfejlesztés szinten, de amíg nem tudsz önállóan felépíteni egy haladó szintű honlapot, addig meg fogsz ragadni a cms-babrálós webtáker szinvonalon, ami a webfejlesztők legalja.


A jó fejlesztői szinthez vezető út első lépcsője: w3schools.com


Sok sikert!

2013. máj. 20. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Ha gyorsan akarsz haladni, akkor Wordpress. Ha profi CMS kell, akkor Drupal.

Én a Drupallal foglalkozok már egy ideje és nagyon király rendszer, de elég meredek a tanulógörbe, szóval eleinte nehéz.

2013. máj. 20. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Pont most neztem meg , a CMS-ek versenyet a wordpress nyerte , mindehol azt irja , hogy az az elso , utana joomla es utana drupal utana meg expressionengine...
2013. máj. 20. 19:11
 5/12 anonim ***** válasza:
Én a Drupalt kedvelem. A Wordpress sem rossz, de az eléggé behatárolt. A Joomlat meg kerüld mert egy ócska kotvány.
2013. máj. 20. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Nekem a saját fejlesztésű "CMS rendszerem" jött be. ;-)
2013. máj. 20. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
amelyiket en irtam :) de gondolom neked minden ingyen kellene szoval wordpress.
2013. máj. 20. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

#1 a concrete5 egy gyász, egyszer volt hozzá "szerencsém" :)

Plusz tutorial szinte semmi...

2013. máj. 20. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

#9


Jah annyira nem értek hozzá hogy jómagam is részt vettem a Joomla fejlesztésében 2 éven keresztül. ;)

2013. jún. 3. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 joomlacms ***** válasza:
#10: Kit tisztelhetünk személyedben?
2013. jún. 7. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!