Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Ki tudom szurni valahogy...

Ki tudom szurni valahogy azokat a latogatoimat, akik weblapomra hirdetesblokkoloval erkeznek?

Figyelt kérdés
2013. ápr. 13. 08:20
 1/6 anonim ***** válasza:

Ki tudom szűrni valahogyan azokat a weboldalakat teljes tartalmukkal együtt, amelyek nem hagyják, hogy a felhasználó hirdetésblokkolót használjon? Ja várj, ezt te megtennéd helyettem! Semmi dolgom nincs. Rá sem kell tévednem a honlapodra.


Jó tanács: ne abban gondolkozz, hogy hogyan tudnád kijátszani a felhasználókat, mert akkor nem lesz forgalmad. Amíg nem iszonyú nagy forgalmú az oldalad, addig nem jár komoly plusz költséggel az, hogy azok is látják, akik a reklámokat nem. Ettől függetlenül a nem reklámblokkolós arcok ugyanúgy kattintgathatnak neked. Tiszta nyereség. Ha nincs reklámblokkoló tiltás az oldaladon, akkor összességében biztos, hogy nagyobb lesz a forgalmad - pluszköltség nélkül. Tehát az esetleges reklámbevétel is nő! Mi itt a gond?

2013. ápr. 13. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Ki lehet szűrni, de csak felhasználókat veszítesz.

Meg éri-e, hogy kevesebben használják, és veszítsen népszerűségéből, az amúgy is elenyésző reklám bevétel érdekében.

Mert attól hogy rákényszeríted, hogy lássa, még nem fog rákattintani.


Én is használok reklám és app blokkolót.

Ennek oka egyszerű:

- Gyorsabb, letisztult oldal megjelenés.

- Hirdetések, és appok alapján nyomon követik a felhasználók.

- Zavar a mozgó/villogó, olykor még dumáló reklámok.


Ja'h és iszonyatosan rühellem mikor van egy oldal, 3 sor, + egy kép a tartalom, és van körülötte 60 hirdetés.

Vagy mikor a képembe tolja egy layeren, azt egyből zárom is, és kap egy fekete pöttyöt a google -nél. :-)

2013. ápr. 14. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Hogyan tudom kiszűrni? Van rá egy script?
2013. ápr. 14. 09:16
 4/6 anonim ***** válasza:

Ha a konkrét megoldást akarod, segítek:

JavaScripttel le tudod ellenőrizni, mi van a DOM-ban. Egyszerűen megnézed, hogy helyén van-e a hirdetés. Ha nincs, akkor blokkolózik a felhasználó.


Viszont ezzel a magatartással magad sem gondolod, hogy milyen sok látogatót veszítesz! Próbáld ki, ha akarod, de nem tanácsolom. Több okból sem: 1) Ha egy weboldal ilyen trükköket használ, akkor az összevagdosott, rossz minőségű oldalnak tűnik, vagyis kevesebben fogják megbízhatónak tekinteni a rajta lévő tartalmat 2) A már kettőnk által említett okok miatt. Látogatókat vesztesz.


Egyébként a helyedben a hirdetésközvetítőd irányelveit is megnézném erre vonatkozólag. Lehet, hogy tiltják a reklámblokkolás ellenőrzését. És miért fáj az neked, hogy olyan IS látja az oldalad, akinek van reklámblokkolója? Ettől nem csökken a reklámblokkoló nélküli látogatók száma, vagyis a reklámbevételed sem. Sőt! Épp, hogy attól csökkenne, ha lenne reklámblokkoló-blokkolód! Hiszen elveszted azokat a megosztásokat, amelyek ezektől a felhasználóktól érkeznének.

2013. ápr. 14. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Egyenlőre statisztikailag jegyzetelném ki, hogy hányan vannak.

Később ha szükséges, felszólítanám őket a reklámblokkoló kikapcsolására.

2013. ápr. 14. 20:29
 6/6 anonim ***** válasza:
Statisztikailag nagyon egyszerűen ki lehet jegyzetelni. A kód, amivel ezt megteheted, az attól függ, milyen reklámszolgáltatót használsz.
2013. ápr. 14. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!