Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Most tanulgatom a HTML-t. Van...

Most tanulgatom a HTML-t. Van olcsó (max.5000-6000 Ft-os) domaines weboldalkészítő, ahol neveldével foglalkozhatnék?

Figyelt kérdés

2013. ápr. 12. 20:07
1 2 3 4
 31/37 anonim ***** válasza:

Txt-ben meg egyetlen dolog miatt nem tarolunk adatokat: mert lassu.

disk i/o hatha mond valakinek valamit.

2013. máj. 5. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/37 anonim ***** válasza:
ma 16:05 ki mondta hogy lassú lemezen kell tárolni? :) RAM disk-ről még nem hallottál? ;) Egyébként, csak példaként hoztam fel a txt-t, sok esetben pedig tényleg jobb egy adatbázis-szerver, hiszen meglepően sok mindent le tud cache-elni, főleg, ha jól van konfigurálva.
2013. máj. 5. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/37 anonim ***** válasza:

Ezt ugye te se gondoltad komolyan!?

RAM Disk + TXT !? :-o


És ha lefagy a rendszer mert nem bírja elkezelni az 1 millió bejegyzést!?

Se RAM Disk, se TXT nem marad utána.

2013. máj. 6. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/37 anonim ***** válasza:
ma 09:44 nem értelek, miért fagyna le? Az adatbázis szerver is a RAM-ban tárolja jobb esetben az adatait, ha nem, akkor lassú mint állat. Az, hogy RAM-ba mentünk az még nem jelenti azt, hogy nem lehet leszinkronizálni mondjuk hdd-re is... Többmagos processzorokról beszélünk. Te egyébként tényleg nem értem a vitát, nem javasoltam senkinek, hogy txt-t használjon, én se használok azt, csak azt mondtam, hogy biztonságos.
2013. máj. 6. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/37 anonim ***** válasza:

H.Tibor87,


Én is meg akartam neki írni ezt, de aztán rájöttem, hogy teljesen felesleges.

Én hoztam fel érvnek, hogy lehet hogy biztonságos, de alapvetően olyan, mint traktor a forma 1-en. Végül is, annak is négy kereke van.

A ramdrive meg, mint gyorsítás, választ sem érdemel. Kezdve ott, hogy fixen lefoglalt memória kell neki, szemben a dinamikus cache-vel. A memória meg nem arra való, hogy pazaroljuk. Megjegyezhetném az optimalizáció hiányát (az adat elérésben) meg egy csomó mindent. A biztonságosságáról meg csak annyit, hogy az egyetlen védelme a neve. (Mivel ahhoz, hogy a benne tárolt adatokat elérjük, a webszerver usernek hozzá kell férnie, legalább olvasásra, de ha adatbázis helyett használjuk, akkor írásra is.)

Míg a legalapabb adatbázisnak ott a szerver címe, a felhasználó neve, és a jelszava. Ez barátok közt is háromszor nagyobb biztonság.

(Amit persze kiolvashatnánk valamelyik php-file-böl is, de a force cawlereknek legalább a php forrását nem tudják olvasni. Egy txt-t meg igen.)

Tehát, máris meg van állapítva, a txt-tárolás _nem_ biztonságos.

Persze, körbebastyazhatjuk mindenféle a biztonságosságát fokozó megoldásokkal, de ha ugyanannyi energiát fektetünk az adatbázis védelmére, akkor csak matematikai alapon is legalább 3x nagyobb védettséget kapunk.

Tehát explicit kijelenteni, hogy a txt biztonságos, nem több, mint ostobaság.

Mint ahogy egy papírlapot is elrejthetünk, de akkor elejtett papírunk lesz, nem biztonságos papírunk.

2013. máj. 6. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/37 anonim ***** válasza:

Nekem a legnagyobb gondom, a TXT-ben történő adatok tárolásával, hogy könnyedén összeomlasztható (pár nem védet speciális karakterrel), vagy épp mivel nem optimalizált, nincs indexelések, minden adaton át kell mennie a feldolgozó szkriptnek... lassú és lomha a méret növekedésével.

A RAM diksnél pedig, ha meg HDD -re is csinál mindig szinkronizálást, akkor dupla művelet, és még mindig lassú. :-)

2013. máj. 6. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/37 anonim ***** válasza:
Nem mondjátok... Ezekkel a hátrányokkal én is tisztában vagyok, nem is állítottam sehol, hogy ez a megoldás optimális. A biztonságosságát én arra mondtam, amikor egy "szakértő" írta, hogy nem regisztrálna olyan oldalra, ami txt-ben tárolja a felhasználói adatokat.
2013. máj. 6. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!