Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Most tanulgatom a HTML-t. Van...

Most tanulgatom a HTML-t. Van olcsó (max.5000-6000 Ft-os) domaines weboldalkészítő, ahol neveldével foglalkozhatnék?

Figyelt kérdés

2013. ápr. 12. 20:07
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
Ha most tanulgatod a HTML-t, akkor nem kell még neked saját domain, elég egy ingyenes tárhely és nyugi, "neveldét" még nem fogsz írni, ahhoz valamilyen szerver oldali nyelv (pl. PHP) is kell.
2013. ápr. 12. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 A kérdező kommentje:
Uw-ra akarom csinálni a neveldét. Ahhoz is kell ugye egy kész weboldal. Bármilyen oldal (mondjuk egy g-portálos oldal) is megteszi, ha total commanderrel feltöltöm?
2013. ápr. 12. 20:37
 3/37 anonim ***** válasza:

Ú te nagyon nem értesz ehhez.

Felejtsd el a neveldét, egy normális HTML-css kombót nem tudsz összerakni unix szerver alá, éppkézláb szintaktikával, w3c kompatibilitással és normális mappa struktúrával.


Csinálj szimpla statikus weboldalt, minél átláthatóbb kóddal és minél igényesebb kivitelezéssel.


Tudod egyáltalán mi az az SQL? Anélkül aligha lesz neveldéd.

2013. ápr. 12. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 anonim ***** válasza:

ma 20:50 és te tudod, hogy mi az az SQL? Szerintem ne legyél ennyire öntelt, mert SQL nélkül is lehet neveldét csinálni.


Egyébként kérdező: érdemes megtanulni ezeket a technológiákat, mert egész biztos, hogy kamatoztatni tudod majd ezt a tudást. :)

2013. ápr. 12. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 anonim ***** válasza:
De abban igazuk van, hogy először ne akard ilyen nagy fába vágni a fejszéd.
2013. ápr. 12. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 Mugen ***** válasza:

Ne vegyétek el a kedvét rögtön! :)


Ez mind szép és jó, mindenki azért kezd el programozni, hogy valamit alkothasson. Ezzel nincs is semmi gond, mindannyian így kezdtük, ctrl +c ctrl + v kódokkal, és mindenki örült, mint majom a farkának amikor valamit sikerült létrehozni ami működött is.:)


Válaszolva a kérdésedre: Ha a html-t már tanulgatod akkor bizonyára tudod, hogy amikor ilyen oldal készítesz, akkor csak az oldal elemeit határozod meg. Gondolj csak bele, hogy tanultál -e olyat html-ben, hogy felhasználó név illetve jelszó ellenőrzés? Pedig ez elengedhetetlen, hogy egy saját neveldét készíts. Én azt tanácsolom neked, hogy első körben ismerkedj meg azzal, hogy hogyan is működik egy weboldal részletesen. Mi az amit HTML-ben kell megírni, mi az amit javascriptben, mi az amit php-ban, és mi az amit CSS-ben (Persze ezek mellett még léteznek más dolgok is, csak nyilván ezekkel érdemes kezdeni). Tanuld, meg ,hogy melyik nyelvet mikor használjuk, egy dolog leprogramozásához. Tanuld meg, hogyan működik egy webszerver.A fennt említett nyelvek szükségesek, hogy színvonalas neveldét tudj létrehozni. Nem kis fába vágod a fejszédet, de bizonyára kapsz hozzá segítséget. Nyilván nem úgy, hogy megkérsz valakit, hogy írjon neked egy neveldét, de ha megakadsz valahol, valamiben, vagy megkérdezed itt ,hogy magyarázzák el neked az elméletét valaminek biztos szívesen segítenek. :)

2013. ápr. 13. 02:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 anonim ***** válasza:

Anno mikor elkezdtem hobbi szinten ismerkedni a HTML technikával, eléggé amatőr voltam, és még internet se volt minden bokorba.

PC -s újsághoz kapott CD -k HTML doksiai keltették fel a figyelmet.

Először csak szinte copy->past módon dolgoztam, egyik lemezen volt valami webszerkesztős progi, amiben wysiwyg alapon lehetett szerkeszteni, egy osztott képernyőn.

Fent egy menüből lehetett beszúrogatni elemeket, képeket, alatta pedig realtimbe lehetett látni a kódváltozást...

Rengeteget segített megérteni a HTML alapjait. :-)

Szerintem egy ilyen program (ha valaki tudja melyik ez) segíthet neki is.


Nevelde viszont elsőre kicsit nehéz lesz, de téged lehet picit nevelni fog.

SQL -hez csak annyit nem árt, meg lehet oldani nélküle is, de az sokkal nehezebb és körülményesebb.

Ja'h és mielőtt megkérdeznétek tudom mi az az SQL ;-)

2013. ápr. 13. 05:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 Drone007 ***** válasza:

A nevelde tényleg kicsit bonyolult, ha csak a htmlt tanulod. Gondolj csak bele: egy neveldében elég sok adattal kell bűvészkedni. Ott vannak a felhasználók adatai, az állatkák adatai/képei/állapotadatok. Ezt valahol tárolni kell, márpedig a html ilyesmire nem való, erre adatbázist kell készíteni. Az egyszerűbb az sql alapú adatbázishoz való hozzáférés, de meg lehet próbálni egyszerű szöveges fájlokban is tárolni az adatokat.

Bárhogy is csinálod, ehhez a dinamikus oldalszerkesztéshez php kell, mert enélkül nem tudsz hozzáférni a szerveren tárolt adatokhoz.

Én azt javaslom próbálj olyan html oldalakat készíteni, amik egy-egy oldalát megmutatják egy ilyen neveldének. Tanulj hozzá css-t, esetleg grafikát is (egy jó neveldében sok grafikus elem váltakozhat), és készíts jópár ilyen oldalt. A legjobb az lenne, ha lenne egy mentorod, akinek meg tudod mutatni a kódot, és segít, hogy mit hogyan érdemes csinálni. De az is sokat segít ha nézegeted jobb oldalak forráskódját, hogy ők mit hogyan csináltak.

Ha már jó vagy a html-ben, css-ben, akkor belevághatsz a komolyabb dolgokba, először egy kis javascriptet, aztán php-t elkezdhetsz tanulni.


Anno én is valami wysiwyg progival kezdtem kódolgatni, emlékszem volt egy applepie nevű is, de az mára annyira eltűnt, hogy a neten sem találtam rá. Még php előtt szöveges adatbázissal is dolgoztam, és sokat tanultam belőle. A mai db classomat is abból fejlesztettem ki, amit máig használok (persze már mysql alapokon), és fejlesztgetek.

2013. ápr. 13. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 anonim ***** válasza:

ma 10:13


Miért kellene hozzá PHP? Bármilyen más programozási nyelv használható. Nem is ajánlom a PHP-t.

2013. ápr. 13. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 Mugen ***** válasza:
Most hogy így említed ha jól emlékszem volt egy ilyen program talán az volt a neve hogy Dreamweaver.
2013. ápr. 13. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!