Most tanulgatom a HTML-t. Van olcsó (max.5000-6000 Ft-os) domaines weboldalkészítő, ahol neveldével foglalkozhatnék?
Vigyázat trollveszély #9-nél :)
Ha nem ajánlod a php-t, ajánl neki mást. Fikázni mindenki tud, bár az igaz, hogy ez a trollok erőssége.
Ajánlok én :)
A PHP-val szemben személyes rossz tapasztalataim vannak. Nagyon sokan nincsenek tisztában vele, hogy mennyire, hogy mennyire oda kell figyelni a biztonságra, és ebben a PHP temérdek bugja bizony nem segít :D
Nagyon sok más lehetőség van. Bármilyen programozási nyelven lehet webes alkalmazást készíteni. Kézenfekvő például a JavaScript. De lehet Java-ban is webes alkalmazást készíteni. Én személy szerint a Python-t ajánlom. Rengeteg olyan framework van, ami megkönnyíti a munkát, pl: CherryPy, Django.
Szerintem senki se borul le a php "tökéletessége" előtt, csupán ez a legelterjedtebb. Ezért érdemes kezdőknek ezzel kezdeni, mivel ehhez van a legtöbb leírás, legtöbb tutorial, ha megakad könnyedén tud kérdezni, google-zni. Ez csupán ahhoz kell, hogy megtanulja az ember, hogy mik azok a ciklusok, mik az operátorok, jobb esetben azt is megtanulja, mi az az osztály. Meg egy Xampp szervert nem olyan nehéz feldobni a gépre. Nagyjából nulla konfigurációval van mindene az embernek.
Szóval tömören, a PHP nem a legjobb nyelv, de ez a legelterjedtebb, könnyen találsz hozzá segítséget.
Kedves Trololo!
És kliensoldalról feltörted a szerverüket?
Ez két dolgot jelenthet
1. vagy teljesen dilettánsan volt elkészítve a webshop és egyszerű requesteken keresztül be tudtál jutni pl sql injection-nel
2. vagy szép a meséd. Ezt jobban el tudom képzelni. Munkát ajánlottak neked? Röhög a vakbelem.
Bárhogyan is, ebben mi volt php bug kihasználás?
Szóval inkább Python-t kellene tanulnia meg java-t ugye? Az a gond ezekkel az általad favorizált tenyésztett frameworkökkel, hogy a legtöbb webszerver nincs felkészítve a futtatásukra.
Szerintem kússz vissza az offline programozáshoz, és ne ártsd bele magad a webfejlesztés világába.
Az opció a nyerő. Dilettánsan volt elkészítve az oldal. DE ők természetesen profiként hirdették magukat, és hogy jó lehetőségem van ott fejlődni. Az én vakbelem röhög. Jelenleg is webfejlesztőként dolgozom.
Nincs általam favorizált framework. Mindig az adott projekt és a rendelkezésre álló anyag alapján kell eldönteni, mit használ az ember.
A legtöbb webszerver nincs felkészítve a futtatásukra? Ez miért baj, amikor gyakorlatilag korlátlan mennyiségben lehet olyan szervert szerezni, ami fel van? Amúgy meg nehogy már az olyan webszervereket akard használni, amiket nincsenek rendszeresen frissítve a programok. Azokat egyszerűen nem kihívás feltörni, akármilyen körültekintően jársz is el.
"Szerintem kússz vissza az offline programozáshoz, és ne ártsd bele magad a webfejlesztés világába."
Erre kb. annyit tudnék válaszolni, hogy akkor gondolom neked van valami amatőr kis cégecskéd, jelentéktelen ügyfelekkel és onnan osztod az észt.
Wohoo , szerintem ez a beszélgetés kezd túlívelni a kérdésen. :)
A kérdező kezdő, ennek tükrében szerintem mindenki ajánlott valamit, ebből ő már el tudja dönteni, hogy mit szeretne. Szerintem tovább nem érdemes vitatkozni. :)
Nem kell veszekedni, hogy ki jobb meg ki nem. Mindenki hasznos aki tud segíteni a kérdezőnek :).
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!