Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Nameserveres Domain hozzárende...

Nameserveres Domain hozzárendelése tárhelyhez?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Béreltem egy tárhelyet az egyik magyar cégnél,de eléggé fura a kezelőfelülete.Létrehoztam egy DNS zónát azzal a névvel,ami a domainem lesz.(egyébként mi az a DNS Zóna?).Aztán ellátogattam a www.dot.tk oldalra ahol létrehoztam a retrotravi.tk domaint a DNS zónánál látott nameserverekkel.(Nem írt hibát az oldal)Ezután létrehoztam egy oldalt a retrotravi.tk domainnel,ehhez egy FTP-t.(Be tudtam lépni az FTP-re,stb.)Ez tegnap este 6-kor volt és azóta még mindig nem jeleníthető meg az oldal.A tárhelyszolgálató ISPConfig-ot használ.Valaki segítene,hogy hozhatnám össze a .tk-s domainemet a tárhellyel?

Köszönöm a segítséget előre is :D



2013. jan. 25. 16:05
 1/5 anonim ***** válasza:
Várj még egy napot ha akkor se megy lépj kapcsolatba a szolgáltatóddal.
2013. jan. 25. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Akkor mindent jól csináltam?
2013. jan. 25. 16:55
 3/5 anonim ***** válasza:

Megnéztem, hogy a mi .tk-s domain neveink hogy vannak beállítva a tárhelyünkhöz: [link]

Tehát bérelsz valahol egy webtárhelyet. Ez lehetne a mi szolgáltatásunk is. Lehet azt választanod, hogy a tárhely szolgáltatónál hozol létre dns zónát, ahogy tetted. Ekkor a tárhely szolgáltatód lesz a DNS kiszolgálód.

A másik lehetőséged, hogy a .tk admin felületén állítod be a DNS kiszolgálást. Mi ezt a módot választottuk.

Amit be kell állítanod minimálisan:

1 A rekord a domain névhez: A|retrotravi.tk|"tárhely IP címe"

1 A rekord a www-s domain névhez: A|www.retrotravi.tk|"táhely IP címe"

1 MX rekord a levelezéshez: MX|retrotravi.tk|"szolgáltatód IP címe"

Így működnie kell.


Mint látom, már meg is oldódott, az oldal működik, a leírást a jövőbeni kérdezőknek készítettem.

2013. febr. 12. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

általában 1 nap amíg lefrissül, utána érdemes a cachet törölni...

Amúgy máskor ha teheted érdemesebb olyan helyen venni a domaint/tárhelyet, ahol ezt mind elintézik Neked, mert sok bosszúságot, időt spórolhatsz meg!

2013. szept. 28. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

.tk-s domaint nem érdemes venni.

Ha itthoni a látogató közönséged, akkor .hu-t és célszerű tárhellyel venni a domaint, így kedvezőbb.

A legjobb domain regisztrátor tárhelyet is ad, és elvégzi neked a beállításokat. Ők a keresőben legelől vannak, úgy mint minden más szolgáltatásnál is. Itt keress a tárhelyre!

2013. nov. 30. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!