Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » . Psd- ből hogy lesz honlap?

. Psd- ből hogy lesz honlap?

Figyelt kérdés

Üdv!


A kérdésem roppant egyszerű: hogyan kell honlapot készíteni?


A tréfát félretéve, letöltöttem a netről egy 'sablont', egy számomra szimpatikus honlap alapot. (4 db psd fájlból áll, amit adobe flash cs6-al megnyitottam. ) Tételezzük fel, hogy a menüpontokat, és a tartalmat sikerül a saját adataimmal feltölteni. Ezek után mi a teendő? Tárhelyem, domainom van.


Milyen formátumban kell elmenteni, hogyan tudom az interneten megjeleníteni a 'honlapom'?


Nagy vonalakban legyen szíves elmondani valaki, hogy mik a teendőim, milyen irányba kell elindulni.


Tudom, hogy a kérdés nagyon összetett, csak egy komplex összefoglalót szeretnék , hogy könnyebben elindulhassak!

Köszi előre is!



2013. jan. 15. 21:03
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
62%
"mik a teendőim, milyen irányba kell elindulni. " < kérdőjel lemaradt, de nem ezért emeltem ki. Indulj el a Google irányába. Beírod, hogy honlapkészítés és ha nem találsz 1000 találatot, akkor jöhetsz vissza kérdezni!
2013. jan. 15. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

:))

1 [link]

2 [link]


:))

2013. jan. 15. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
65%

"4 db psd fájlból áll, amit adobe flash cs6-al megnyitottam"

pardon?

2013. jan. 15. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
52%

"Tudom, hogy a kérdés nagyon összetett, csak egy komplex összefoglalót szeretnék , hogy könnyebben elindulhassak!"


ilyen itt nem lesz, mert nem erre való az oldal :S


gyakoriról nem fogsz megtanulni webszerkeszteni, sem elindulni, csak igen kontár módon

2013. jan. 15. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 Drone007 ***** válasza:
100%

Először is, a psd fájlokat photoshoppal célszerű megnyitni, nem flash-sel (bár feltételezem, hogy csak elírtad).

A kész látványterv alapján először is el kell készítened egy sitebuild-et. Ez egy html és css felhasználásával elkészített egyszerű oldal, amiben a linkek, és az egyéb kattintható hivatkozások még nem működnek, bár az esetleges hover effekteket már tesztelheted.

Ehhez a kész látványtervet (psd fájlok) fel kell vágnod megfelelő méretű 72dpi-s jpeg/png fájlokra. Szem előtt kell tartanod mi az, amit grafika nélkül is megvalósíthatsz, mi az ami ismétlődő grafikai elem, áttetsző grafikai elem (png/gif), gombok háttere, dobozhátterek, oldalháttér stb... A lényeg hogy minél kevesebb és minél kisebb terjedelmű képfájlból próbáld összehozni a kialakítandó felépítést. A hasonszőrű elemeket (ikonok, gombhátterek) célszerű sprite-okká szervezni a gyorsabb betöltődés végett.

A grafika felvágásánál már előre gondolkodni, hogy a html elemei hogyan fognak egymáshoz kapcsolódni, hogy a tervnek megfelelő látvány legyen a végeredmény.

Ezután leírod a html-t, beépíted a grafikai elemeket css segítségével. Ha a sitebuild jól működik, a html-t részeire lehet szedni, hogy a php motor beépülhessen a sitebuild "körítésébe".


Bizonyos moduloknak szintén célszerű sitebuildot generálni (pl galéria, fórum), és az alapján elkészíteni az include-olandó tartalmat.


Nagy vonalakban ...

2013. jan. 16. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

00:02 köszönöm!


Azt gondoltam, hogy ilyen kész sablon letöltése után nincs szükség ennyi ismeretre! :), de tévedtem. Csak le lehet írni dióhéjba, hogy miről szól a dolog. Köszi még 1szer.

A többi okoskodó google a barátod jellegű hozzászólónak meg remélem lesz olyan szituáció az életében, hogy olyanhoz kell nyúlnia, amihez nem ért. Majd akkor jön egy hasonló kaliberű idióta, mint ők maguk és .... :)

2013. jan. 16. 08:00
 7/14 anonim ***** válasza:
58%

@08:00: Nem tudom, ha nekem van valami gondom amit nem tudok megoldani, akkor ELŐBB a Google-t keresem fal és ha OTT NINCS megoldás (ami eddig még soha nem fordult elő), akkor keresek fel más embereket.


Erről dióhéjban pont, hogy baromi sok és nagyon JÓ leírás van a neten. Tényleg csak egyetlen keresés kellene.

2013. jan. 16. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
79%

"A többi okoskodó google a barátod jellegű hozzászólónak meg remélem lesz olyan szituáció az életében, hogy olyanhoz kell nyúlnia, amihez nem ért. Majd akkor jön egy hasonló kaliberű idióta, mint ők maguk és .... :)"


tettem már fel gyakorin kérdést, 1-ben személyes véleményt kérdeztem, arra jött válasz, a többihez pedig nem jött értelmes válasz, olyat kérdeztem, amit keresővel nem találtam meg

2013. jan. 16. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

11:37


várom a linket Tőled, hogy egy letöltött sablonnal mik a teendők, hogy honlap legyen belőle!

2013. jan. 16. 13:33
 10/14 anonim ***** válasza:
58%
Elmondom neked, ha olyanhoz kell nyúljak amihez nem értek, AZ ELSŐ hogy rákeresek mi a fenét kezdjek vele.
2013. jan. 16. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!