. Psd- ből hogy lesz honlap?
Üdv!
A kérdésem roppant egyszerű: hogyan kell honlapot készíteni?
A tréfát félretéve, letöltöttem a netről egy 'sablont', egy számomra szimpatikus honlap alapot. (4 db psd fájlból áll, amit adobe flash cs6-al megnyitottam. ) Tételezzük fel, hogy a menüpontokat, és a tartalmat sikerül a saját adataimmal feltölteni. Ezek után mi a teendő? Tárhelyem, domainom van.
Milyen formátumban kell elmenteni, hogyan tudom az interneten megjeleníteni a 'honlapom'?
Nagy vonalakban legyen szíves elmondani valaki, hogy mik a teendőim, milyen irányba kell elindulni.
Tudom, hogy a kérdés nagyon összetett, csak egy komplex összefoglalót szeretnék , hogy könnyebben elindulhassak!
Köszi előre is!
"4 db psd fájlból áll, amit adobe flash cs6-al megnyitottam"
pardon?
"Tudom, hogy a kérdés nagyon összetett, csak egy komplex összefoglalót szeretnék , hogy könnyebben elindulhassak!"
ilyen itt nem lesz, mert nem erre való az oldal :S
gyakoriról nem fogsz megtanulni webszerkeszteni, sem elindulni, csak igen kontár módon
Először is, a psd fájlokat photoshoppal célszerű megnyitni, nem flash-sel (bár feltételezem, hogy csak elírtad).
A kész látványterv alapján először is el kell készítened egy sitebuild-et. Ez egy html és css felhasználásával elkészített egyszerű oldal, amiben a linkek, és az egyéb kattintható hivatkozások még nem működnek, bár az esetleges hover effekteket már tesztelheted.
Ehhez a kész látványtervet (psd fájlok) fel kell vágnod megfelelő méretű 72dpi-s jpeg/png fájlokra. Szem előtt kell tartanod mi az, amit grafika nélkül is megvalósíthatsz, mi az ami ismétlődő grafikai elem, áttetsző grafikai elem (png/gif), gombok háttere, dobozhátterek, oldalháttér stb... A lényeg hogy minél kevesebb és minél kisebb terjedelmű képfájlból próbáld összehozni a kialakítandó felépítést. A hasonszőrű elemeket (ikonok, gombhátterek) célszerű sprite-okká szervezni a gyorsabb betöltődés végett.
A grafika felvágásánál már előre gondolkodni, hogy a html elemei hogyan fognak egymáshoz kapcsolódni, hogy a tervnek megfelelő látvány legyen a végeredmény.
Ezután leírod a html-t, beépíted a grafikai elemeket css segítségével. Ha a sitebuild jól működik, a html-t részeire lehet szedni, hogy a php motor beépülhessen a sitebuild "körítésébe".
Bizonyos moduloknak szintén célszerű sitebuildot generálni (pl galéria, fórum), és az alapján elkészíteni az include-olandó tartalmat.
Nagy vonalakban ...
00:02 köszönöm!
Azt gondoltam, hogy ilyen kész sablon letöltése után nincs szükség ennyi ismeretre! :), de tévedtem. Csak le lehet írni dióhéjba, hogy miről szól a dolog. Köszi még 1szer.
A többi okoskodó google a barátod jellegű hozzászólónak meg remélem lesz olyan szituáció az életében, hogy olyanhoz kell nyúlnia, amihez nem ért. Majd akkor jön egy hasonló kaliberű idióta, mint ők maguk és .... :)
@08:00: Nem tudom, ha nekem van valami gondom amit nem tudok megoldani, akkor ELŐBB a Google-t keresem fal és ha OTT NINCS megoldás (ami eddig még soha nem fordult elő), akkor keresek fel más embereket.
Erről dióhéjban pont, hogy baromi sok és nagyon JÓ leírás van a neten. Tényleg csak egyetlen keresés kellene.
"A többi okoskodó google a barátod jellegű hozzászólónak meg remélem lesz olyan szituáció az életében, hogy olyanhoz kell nyúlnia, amihez nem ért. Majd akkor jön egy hasonló kaliberű idióta, mint ők maguk és .... :)"
tettem már fel gyakorin kérdést, 1-ben személyes véleményt kérdeztem, arra jött válasz, a többihez pedig nem jött értelmes válasz, olyat kérdeztem, amit keresővel nem találtam meg
11:37
várom a linket Tőled, hogy egy letöltött sablonnal mik a teendők, hogy honlap legyen belőle!
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!