Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Mennyibe kerül egy nevelde?

Mennyibe kerül egy nevelde?

Figyelt kérdés
Ne húzzátok fel magatokat, nem 10 éves vagyok, meg tudnám csinálni, csak kíváncsi vagyok az árára... :D Ha esetleg ilyen területen dolgozol, kérlek azt is írd le! Köszi a válaszokat!

2013. jan. 14. 09:26
 1/5 anonim ***** válasza:

Területen dolgozom, de te tuti nem tudnál csinálni, mert nem kérdeznél ilyen hülyeséget, mint minden ilyen, és ehhez hasonló kérdés. Minden igazi programozó tudja, hogy-hogy milyen egy szoftver életciklus modell. Ebből következik, hogy nem kerül semennyibe. Egy "nevelde" típusú játék a specifikációjánál már elbukik ha nincs megfelelő követelmény analízis.

Pedig egyértelműen látható, hogy az ilyen játékok szerves része a folyamatos fejlesztés, tehát erre a célra létrejön egy team, akik ezzel foglalkoznak, hajtják a hasznot, fejlesztenek... Ha beállítok egy fejlesztő csapathoz, hogy szeretnék egy neveldét biztosan megcsinálják. Nálunk 15-30 milliót elkérnénk egy teveclubbért, de ha átadjuk a megrendelőnek mit csinál vele? Nem lenne update, vagy ha mégis, hozná nekünk minden héten vissza? Mi meg minden héten felszámolnánk neki 200-300 ezreket. Hogy kezelné a felhasználói leveleket? A felvesz moderátorokat, azokat ki ellenőrzi? Adatbázist, és a szervereket ki tartja karban, ki üzemelteti?

2013. jan. 14. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Első egész jól kifejtette ezt.

Pontos árat így erre nem lehet megszabni, hogy 3-400.000, mivel folyamatos fejlesztést igényel.

2013. jan. 14. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

"Területen dolgozom, de te tuti nem tudnál csinálni, mert nem kérdeznél ilyen hülyeséget, mint minden ilyen, és ehhez hasonló kérdés."

Jó, ha te mondod, biztos nem... Ha nem értek a fejlesztő cégek működéséhez, mert soha nem dolgoztam/fogok dolgozni ilyen helyen az azt jelenti, hogy nem tudom megcsinálni a kódot, adatbázist, stb.? Az ellenkezőjét bizonyítani nem fogom, hidd ezt. Nem tudom milyen ehhez hasonló kérdésekre célzol, kifejtenéd kicsit? Olyan lenéző hangsúllyal írtad... 15-30 millió?? nem rossz... Azt egyébként nehezen tudom elképzelni hogy hetente 200-300 000 Ft értékű fejlesztéseket kell csinálni egy jól összerakott és nagyjából kész rendszeren, ahol megvannak konkrétan a követelmények de hát én nem értek hozzá.

2013. jan. 15. 00:03
 4/5 anonim ***** válasza:

Hát egy normális online játék szerinted mikor tartja meg a látogatókat? Eventek (karácsony, húsvét ...), fejlődő feladatkör, reklámok, hibátlan gyors működés, interaktív hibakezelés... Ha hiba van a játék nem állhat le!

Egy programozó rendes helyeken keres havi 400-600 000FT-ot, de a cégnek hasznot is kell termelni. A fenti feladatokat nem egy programozó végzi, és általában kell designer, adatbázis adminisztrátor, marketinges, tanácsadó, ha bonyolultabb a feladat matematikus, hangtechnikus. Ülj le számold ki, lehet hogy alá lőttem a 300 000-es update költségnek.

Az pedig, hogy a te tudásod milyen szintű engem nem érdekel, tudom én magamtól is, hogy minden egyes ember programozó, aki egyszer már egyszer legenerált egy html-t DreamWeaver-ben.

2013. jan. 15. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Valami mégis visszatart attól hogy indítsak egy ilyet... Mondjuk nem tudok pl. flash játékokat csinálni, nincs kedvem ezzel foglalkozni egész nap, az ismerőseimet megkérni hogy segítsenek már be, pláne fizetni valakinek, stb. mert nem látom hogy lehetne nyereséges. Azt nem tartom valószínűnek hogy lesz még sikeres, "hagyományos" nevelde, a Teveclubot sem nézik már napi 30 ezren. "tudom én magamtól is, hogy minden egyes ember programozó, aki egyszer már egyszer legenerált egy html-t DreamWeaver-ben." Jaj, már megint ez a lenézés... Az életben nem használtam Dreamweavert, ez se zavarjon ;)
2013. jan. 15. 17:06

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!