Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Autodidakta módon, napi 1-3...

Autodidakta módon, napi 1-3 óra (változó) tanulás+gyakorlással kb. mennyi időbe telhet a HTML+CSS kitanulása? Feltéve, hogy fogékony vagyok az ilyen dolgokra?

Figyelt kérdés

2012. dec. 10. 21:52
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Alap szinten 1-2 hét alatt bele lehet jönni, nem egy bonyolult dolog ez. Hajrá. :)
2012. dec. 10. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Egyetemen webtervezés 4 kr-es. Az órák 3/4-adában talultunk HTML-t és CSS-t. Szal számoljunk 3 kreditet. Az 30 munkaórával felszorozva (hivatalosan egy kredit értéke), kapod a 90-et, ami 1-3 óra tanulással 1-3 hónapra jön ki.

Amúgy meg ki tudja. Attól függ mennyire akarsz elmerülni a mélységekben és hasonlók. Ezt így nehéz - szerintem lehetetlen - megmondani.

2012. dec. 10. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Melyik a legjobb oldal/könyv, ahol egy kezdő számára érthetően le vannak irva az alapok és esetleg példákkal is demonsztrálva? (nem baj, ha angol, valamennyire meg birom érteni)

És köszönöm a válaszokat :)

2012. dec. 10. 22:07
 4/12 anonim ***** válasza:
2012. dec. 10. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Ez kellett nekem, ezer kösz :D
2012. dec. 10. 22:38
 6/12 anonim ***** válasza:
Ha tényleg fogékony vagy rá, és a kellő szorgalom megvan, akár pár hét alatt is megtanulhatod. Persze, a különböző trükkök, technikai fogások elsajátítása, és begyakorlása, hogy ez rutinszerűen menjen, kicsitvel több idő. De kellő szorgalommal 1-2 hónap alatt simán meg lehet tanulni.
2012. dec. 10. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
60%

én félévig, évig tanulgattam otthon a nyelvet, 2-4 órát maximum, de nem is mindig mindennap.

amikor először mentem a fősulin órára csak röhögtem hogy na már én ezt tudom. hát épphogy kettes lett a zárthelyim és mehettem vizsgázni arra viszont tanulnom kellett keményen.


itt mindenki nagyon szokta osztani a html nyelvet, hogy ez csak egy jelelő nyelv, könnyű, hát igen, de azok az emberek rendszerint olyan kódokat írnak mint én is zárthelyin:D működni működik, csak nem jó.

a böngésző általában kijavítja a hibákat, aztán azt hiszik hogy de jól megírták, de például hemzseg az elavult elemektől.


nekem két félév a fősulin és azt mondom "tudom" (jól ismerem) a nyelvet.


lehet most erre a válaszra hümmögni, aki magára veszi. de hát sok minden van még a html mögött, dom fa csak hogy egyet mondjak.

amikor a javascriptet is tanultam lecsapódott, hogy html/css tudást sürgősen mélyíteni kell. de akinek nem inge nem veszi magára. sokan jól ismerik a nyelvet, de még többen felületesen.

2012. dec. 11. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

#7: én magamtól, weboldalak forrásait meg angol nyelvű leírásokat tanulmányozva tanultam meg a HTML-t. (Mert 2000 környékén még elég kevés használható, hazai szakirodalom volt.) Nem foglalkoztam vele sokat, heti 1-2 órát. Utána fél évvel szereztem be egy könyvet, és abból tökéletesítettem a tudásomat, meg megtanultam a JavaScriptet, meg a CSS alapjait. Egyetemen a ZH-t röhögve, jelessel abszolváltam.


Attól, mert valaki magától tanul, még megtanulhatja azt precízen és jól.

Az elavult elemekről meg annyit: a szabványban benne vannak? Akkor meg? Csak ésszel kell lenni.

2012. dec. 11. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Az sem mindegy, hogy a kérdezőnek mire kell ez a tudás? Profi weboldalprogramozónak akar menni, vagy arra, hogy önmaga képes legyen egyszerűbb weboldalakat létrehozni? Mert professzionális dolgokra messze nem elég ez a 2 nyelv. De ha a személyes, vagy hibbijának szentetlt weboldalát akarja fenntartani, azt senki nem fogja nézni, hogy na most XY tanár/professzor/nagymenő alapelvei szerint készült-e, vagy hogy van-e benne <center> vagy <applet> tag.
2012. dec. 11. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 Drone007 ***** válasza:

A html is mint minden webes technológia folyamatosan fejlődik. Az alapjait el lehet sajátítani 1-2 hónap alatt, de ahhoz, hogy szinten maradjon a tudásod folyamatosan képben kell lenni, és a legújabb fícsöröket is ismerni kell (html5, css3).

Ahogy a #7 is írta, sokan lebecsülik ezeket a leírónyelveket, pedig valóban nem szabad. Ezek minden böngészős megoldás alapjai. A javascript, php ezek manipulálására és felépítésére épül, ezért elengedhetetlen, hogy ezek ismerete megfelelő legyen. Ezért én azt mondanám, hogy az alapok elsajátításán túl (tematika, tagek és szabványok ismerete...) 1-2 év alatt szedhetsz össze kellő tapasztalatot.


Az is igaz, hogy jó ha tisztázod, milyen szinten szeretnéd megtanulni ezeket a dolgokat. A html+css ismeret ma már csupán a tudás alapját képezik, komoly weboldalakat ezekkel már nem építhetsz. Arra viszont elég lehet, hogy egy sitebuildet összerakj, vagy digitális grafikai tervezőként képbe kerülj, hogyan kell elkészíteni egy weboldal grafikai tervét.

2012. dec. 11. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!