Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Milyen egy webdesigner tanfolyam?

Milyen egy webdesigner tanfolyam?

Figyelt kérdés

Csoportok vannak? Hogyan zajlik 1-1 óra?

Segítsetek,mert most kaptam egy ajánlatot h mehetnék egy ilyen tanfolyamra,de azt sem tudom h megéri-e elmennem,vagy mire jó egyáltalán,mit tanítanak meg nekem.Még azthiszem programozást is említettek,de nem tudom h most érdemes-e elmennem. És számít az h lány vagyok(17 éves)?



2012. jún. 26. 19:01
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Az ilyen tanfolyamokat borsos árért vállalják csak el inkább menjél OKJ-s képzésre,még az is jobb annál
2012. jún. 26. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 Drone007 ***** válasza:

Az a baj az ilyen tanfolyamokkal, hogy olyasmit tanítanak drága pénzen, amit szorgalmas munkával te is elsajátíthatsz.

Persze, ha jók az instruktorok (azért tanárnak nem nevezném azt aki ilyesmit magyaráz), akkor pár trükköt biztos tanítanak, de ha nem akarsz pénzt áldozni rá, akkor otthon is megtanulhatod.

Kell hozzá egy darab Photoshop vagy Gimp, vagy hasonló jó képességű raszteres grafikai program, pár kész webdesign az egyszerűtől a bonyolultig amiből tanulhatsz, ellesheted a trükköket. Nem árt egy kis html ismeret, vagy egy ismerős, aki rakott már össze sitebuildet, és el tudja magyarázni, hogy mikre kell figyelni egy webdesign-nál, és kell még hozzá sok sok szorgalom, türelem és kitartás. Opcionális dolgok: grafikai érzék, szépérzék, arányérzék, művészi tehetség.

Ha tanfolyamra mész, ugyanezek kellenek - kivéve a sitebuilder ismerőst - plusz rengeteg pénz, amit otthagysz.


Ennek ellenére én bátorítalak, hogy vagy tanfolyamon, vagy önszorgalomból, de tanulj webdesign-t, és webergonómiát, mert nagy szükség van rájuk. De csak akkor, ha élvezed csinálni, mert egyébként a fene ette az egészet :)

2012. jún. 26. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Itt a kérdés az, hogy ki tartja és hogy mit tanít meg. Számtech tanár által tartott tanfolyam, pl semmire sem jó, mert az biztos csak a photoshopot fogja elmagyarázni és egy kis htmlt és a legfőbb műve a suli honlapja, ami általában egy katasztrófa, de egy aktív (és jó) web designer által tartott előadás sokat ér. Már volt lehetőségem egy kettőbe belenézni és nagyon sokat tanultam, pedig nem vagyok rossz photoshopban és csináltam is már pár honlapot, de egy gyakorlott web designer best practice-e sok pénzt megér.


Ha érdekel a dolog és ezzel szeretnél foglalkozni, van némi fogalmad a weblap készítésről, akkor elmehetsz, ha nem, akkor felesleges véleményem szerint.

2012. jún. 27. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Javaslom, inkább kezdj neki magad tanulni. Rögös lesz az út, de minden lépés bevésődik az agyadba. Keress ismerősöket, akik segíthetnek kicsit terelni, de a legjobb, ha magad kezded el. Sok idő és szorgalom kell hozzá - ahogy már előttem is írták -, de így ingyen van. 17 éves vagy, szóval bőven van időd. Ha ráveted magad és folyamatosan csinálod, 4-5 éven belül simán vállalhatsz munkát cégnél. E mellé jó lenne szakirányú végzettség - ez a legtöbb helyen kötelező, valami főiskolai, egyetemi tervezőgrafika vagy elektronikus ábrázolás webdesign szakiránya. Ha jó sulit választasz, a szépérzéked, művészethez való hozzáállásod is finomodik, ami elengedhetetlen az igényes és szép webdesignhoz. Ha így még magánszorgalomból is tanulsz, ez bőven jó lesz. Kell, hogy nyitott legyél és érdeklődj. Figyeld a trendeket. Szerezd be az Adobe csomagot, Photoshopra, Illustratorra és Dreamweaverre mindenképp szükséged lesz, ezen kívül tanulj HTML-t, CSS-CSS3-at, jQuery-t. Pár hasznos oldal:


[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

2012. jún. 27. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Ja és az, hogy lány vagy, nem számít abszolút. Az, hogy 17 vagy, az annyiban számít, hogy teljesen időben vagy és nem vagy elkésve semmivel. (Előző hozzászóló voltam.)
2012. jún. 27. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Attól függ ki tartja a tanfolyamot.
2012. jún. 27. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat!

Én amúgy nem webdesigner vagy vmi hasonló szeretnék lenni,jelenleg orvosnak készülök. Eddig ez meg sem fordult a fejemben,csak most h jött egy ilyen ajánlat apukám azt mondta h ha nem találok munkát később,vagy ha szükségem lesz pénzre, akkor tudok majd otthon dolgozni webdesignerként és jól fog jönni h lesz egy szakmám.

2012. jún. 27. 12:53
 8/12 anonim ***** válasza:
Szerintem a webdesignerkedést vagy komolyan érdemes csinálni, vagy sehogy. Sokkal szerteágazóbb és több szakmai tapasztalat szükséges hozzá, mint hogy csak így hobbiból elmész a tanfolyamra, megtanítanak neked valamit és kész is vagy. Aki nincs benne napi szinten, és nincs 1-2 év komoly szakmai tapasztalata, az szerintem nem képes elhelyezkedni vele. Ez az én véleményem.
2012. jún. 27. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Egyébként ingyenes a tanfolyam, vagy fizetős. Tudsz róla mondani bármilyen részletet?
2012. jún. 27. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Sajnos még nem,ma fognak felhívni h hogy döntöttem.Gondolom majd mondanak több részletet is a tanfolyammal kapcsolatban.
2012. jún. 27. 13:03
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!