Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Hogyan kell használni a...

Hogyan kell használni a @font-face-t?

Figyelt kérdés

Külföldi oldalakon próbáltam rákeresni, de akárhogy illesztettem be az oldalamra, nem változott semmit a betűtípus.

Valaki tudna nekem írni egy tényleg működő kódot és mellé egy kis magyarázatot? Hogy pontosan hova is szúrjam be, stb.

Előre is köszönöm.



2012. márc. 14. 19:57
 1/5 anonim ***** válasza:
<font face="Arial"> Arial betűtípusban jelenik meg amit ide írsz </font>
2012. márc. 14. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:

@font-face használatához, magyarázat helyett egy nagyon jó oldalt tudok ajánlani: [link]

Itt letöltessz egy csomagot, és adnak hozzá még CSS fájlt is, amiben megtalálod a helyes beállításokat.


A html-es <font> tag-et pedig semmi esetre sem ajánlom, ugyanis nem lesz tőle valid a weblap és ezzel saját font-okat sem állíthatsz be úgy, mint CSS-sel.

2012. márc. 15. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Van egy hasonló oldalam, mint pl. a wordpress blogok, amelyekhez a szolgáltató adatbázisából is választhatunk külsőt és aminek a html kódjába is bele tudunk matatni. Természetesen a html kód ccs elemeket is tartalmaz, de nem tudtam rájönni, hogy hova szúrhatnám be a kódot ahhoz, hogy megfelelően működjön. Vagy esetleg az jobban segítene, ha bemásolnám az egész kódot? :S


Ez a fontface kód egy másik theme kódjában van és ez kellene nekem is. Azt sem tudom, hogy ezt az egészet másoljam be, vagy csak egy részét? Eddig sehogy sem működött:(


@font-face {

font-family: 'AmaranthRegular';

src: url(' [link]

src: url(' [link] format('embedded-opentype'),

url(' [link] format('woff'),

url(' [link] format('truetype'),

url(' [link] format('svg');

font-weight: normal;

font-style: normal;

}


@font-face {

font-family: 'AmaranthItalic';

src: url(' [link]

src: url(' [link] format('embedded-opentype'),

url(' [link] format('woff'),

url(' [link] format("truetype"),

url(' [link] format('svg');

font-weight: normal;

font-style: normal;

}

2012. márc. 15. 18:05
 4/5 A kérdező kommentje:

Sikerült megoldanom a problémát!:)

Leírom, hátha érdekel még valakit.


Szóval a fő célom a headerben található blogcím betűtípusának a megváltoztatása volt. Észrevettem, hogy a cím előtt a "header"-re hivatkozik, tehát a "header"-ben leírt stílusokat alkalmazza. Aztán megkerestem a header-t és a font-size ELÉ beszúrtam a font-family-t.

(ha a font-size után szúrtam be a kódot, akkor valamiért nem működött:S)


.header{

margin:30px 0px 50px 0px;

width:860px;

font-family:AmaranthRegular;

font-size:12px;

text-transform:uppercase;

}


Ezek után pedig egészen lementem és ez elé

{CustomCSS}

</style>


beszúrtam a betűtípus elérési útvonalát, ezt:

{

font-family: AmaranthRegular;

src: url(' [link]

url(' [link] /* IE9 */

}


.... És működött!:)


Köszi, hogy próbáltatok segíteni nekem!:)

2012. márc. 15. 18:49
 5/5 anonim ***** válasza:
Első vagyok.Bocsi, félreértettem a kérdést :)
2012. márc. 15. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!