Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Olyan weblap készítő ami...

Olyan weblap készítő ami nektek jól bevált?

Figyelt kérdés
Sajnos törölték weboldalamat mert úgy gondolták, hogy ehhez van kedvük, és szeretnék egy új weboldalt készíteni. Eddig a lapunk.hu-t használtam, amin most perpillanat fizetős a regisztráció. Ha tudnátok olyan weboldal készítőt ajánlani, ahol szép igényes munkát lehet csinálna akkor lécci linkeljétek be!
2011. dec. 31. 11:47
1 2
 11/16 anonim válasza:
Én is szeretnék weblapot szerkeszteni, de alaptudásom 0. Így a 7-es hozzászólóhoz intézném kérdésem, hogy mivel pénzem nincs, így tanfolyamot és hozzáértőt nem tudok fizetni, akkor hogy tanuljam meg? van valami ingyen oldal ahol leírják a css, a html, a látványterv darabolását és flash alkalmazások használatát, a horgonyok és minden más mikéntjét?
2012. jan. 1. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim válasza:

Elnézést, az előző vagyok, nem a 7-esnek szól hanem ennek a hozzászólásnak az írójához:

"A weblap készítés egy szakma, ha nem értesz hozzá akkor


1) kezdd el megtanulni

2) bízd szakemberre


Én sem akarok úgy házat építeni, vakolni, vagy könyvelni h nem értek hozzá ÉS nem is akarom megtanulni."

2012. jan. 1. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
65%

Akkor nekem címezted :)


"Én is szeretnék weblapot szerkeszteni de alaptudásom nulla"


Én meg szeretnék főzni, de sajnos nem értek hozzá. Erre nem az a megoldás h porlevest eszek életem végéig hanem h elkezdem megtanulni az alapoktól.


Én pl magamtól tanultam ki a szakmát, egy OKJ-s tanfolyamot végeztem de ott már semmi újat nem mondtak, mindössze a papír miatt kellett végigcsinálni.


A programozás (és a legtöbb IT ág) hálistennek simán tanulható és igen jól dokumentált, mindössze alapvető intelligencia és tenniakarás kell hozzá, illetve minimális internetes ismeret.


A legfontosabb: google! A google 99,99% -ban választ tud adni a felmerülő kérdésre.


Keresőszó: html alapok


Vagy: könyvtár. Igen könyvtár. Meglepő de nem csak szórakoztató regényeket lehet onnan kivenni hanem IT szakmai könyveket is. A HTML egy-egy ilyen könyvből és google keresésből nagyon jól elsajátítható. Mivel a html egy leíró nyelv mindössze és nem programozási nyelv ezért csak a szintaxist kell megismerni.


PHP: php 24 óra alatt című könyv tökéletes elég a kezdeti lépésekhez, illetve hozzá a php.net használata. Ott bármilyen parancsra rákeresve részletes információ kapható példákkal arról h hogyan működik, mi a felada, hogyan kell használni.


CSS: Ismét ott a google, de mivel a CSS is egy nyílt dolog ezért bármely oldal css kódja szabadon hozzáférhető egy jobb katt, forráskód, css fájl megnyitása kombóval.


Ismétlem ezek nem olyan dolgok amiket nekem egy egymillió forintos tanfolyam vert a felyemben hanem amire 11-12 éves fejjel magamtól rájöttem. Kis logika.


Kellhet még: php keretrendszer. Ez azért jó mert sok dolgot nem kell n+1 -szer megírni, és nem neked kell felltalálni a kereket hanem sok dolgot már megírtak benne neked csak használni kell, és ott meghívni a megadott metódusokat aholkell. Ilyen a YII framework aminek ismét zseniálisan jó dokumentációja van, a letöltött csomagban még egy elkészült alapvető blog forráskódját is adják.


Ja és persze: Adatbázis. SQL. [link]


Mennyi időt vesz mindez igénybe? Azt nem veszem bele h elolvasod h hogyan kell, és csak azt feltételezem h az alapjainak a megértése amivel már el lehet indulni és össze lehet rakni egy alapvető oldalt.


HTML: 1 délután alatt benyalhatóak a legfontosabb tagek és property-k, a szintasa pofonegyszerű


CSS: 1 hét gyakorlással szép eredményeket lehet elérni.


PHP: 2 hét alatt az alapok simán megtanulhatóak. A PHP 24 óra alatt könyv ezt 24 óra alatt ígéri, dehát ki olvas el és csinál meg minden feladatot 24 óra alatt...


SQL: Néhány parancs az egész ha rászánsz 2 napot akkor az alapjai menni fognak.


Yii: 2 hét alatt elég biztos tudás szerezhető belőle.



Persze ez azt jelenti h még rengeteg nehézségbe fogsz ütközni, sok dolog megakaszt és valószínűleg rengeteg dolgot nem tudsz majd profin, ügyesen, gyorsan, biztonságosan megcsinálni, azonban onnantól h az alapok megvannak a többi már csak rajtad áll.


Kis hazánkban senki sem úgy születik, hogy perfekt angolból és tud olvasni, de ezek alapjai hamar elsajátíthatóak olyan szinten, hogy alapvetően tudd használni, és csak fejleszteni kelljen magad.

2012. jan. 1. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim válasza:
a vicces véletlen, hogy én pont szakácsnak tanulok :) köszönöm a sok információt.
2012. jan. 1. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim válasza:
zárójelben megjegyezném egyébként, hogy könyvtárismereti versenyen 4. lettem, úgyhogy tudom, hogy vannak ilyen könyvek, csak a mai modern világban letölteni könnyebb és maradandóbb, mint, hogy kivegyek egy könyvet és hosszabbítsam. de ez csak személyes vélemény. még egyszer köszönöm az információkat, ezen már el tudok indulni.
2012. jan. 1. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 Drone007 ***** válasza:
Weblapkészítéshez én ajánlom magamat. Gyors, igényes, használhatóságban verhetetlen, bár nem ingyenes, de azért olcsó. :)
2012. jan. 3. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!