Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Hogyan tudok . DBM fájlokat...

Hogyan tudok . DBM fájlokat átmenteni mysql-be?

Figyelt kérdés
dbmopen()-t nem ismeri php. elvileg php5-ben mar nincs ilyen, szal felraktam egy 4.*-et de az sem ismerte fel.
2011. máj. 19. 22:03
 1/6 anonim ***** válasza:

Tudnod kell hogy milyen típusú DBM adatbázis.

A PHP ezeket a típusokat támogatja: GDBM, NDBM, DB2, DB3, DBM, CDB


És használd inkább a dba_open-t, mert az 5-ben is van.

Amikor megnyitod az adatfájlt a típust is meg kell adni:


$db = dba_open('/tmp/pelda.dbm', 'wl',' gdbm');

2011. máj. 20. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
nagyon szépen koszonom. kezd megoldodni a probléma.
2011. máj. 20. 01:09
 3/6 A kérdező kommentje:
naszoval: a régi progi, amibol szeretném lementeni az adatokat, egy .dba file-ba menti a változót és egy .dbm-be magát értéket. ha szovegszerkesztobe nyitom meg ezeket, akkor még karakterkodolási probléma is van. amiket eddig talaltam dbm-es dolgokat a neten, egy file-ba mentette a valtozot és az értéket is és a php kiolvasas is csak egy file elérési utat kért. hogyan kell a dba, dbm filekot php-val kezelni?
2011. máj. 22. 15:28
 4/6 anonim ***** válasza:

én arra tippelnék, hogy az egyik file-ban

kulcs => pozíció

párok vannak tárolva. És a pozíció alapján lehet a másik file-ban megtalálni a rekordot.


Ez egyébként a Berkely DB formátum:

[link]


Ez nem egy relációs adatbázis, elég kevés funkciót tud és általában fix rekordhosszal dolgozik.


Ha végképp nem sikerül PHP-vel megoldani, akkor vizsgáld meg a file-okat egy hexa editorral, hátha észreveszel vmi szabályszerűséget és egy kisebb progival is át tudod konvertálni INSERT utasításokká, amikert MySQL alatt végrehajhatsz.

2011. máj. 22. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

PSPad-dal nyitottam meg, dba-t hexaban, dbm-et meg siman hozta be. mar 1szer lemodtam a dba_open-rol és gondoltam irok hozza egy scriptet ami a file-bol olvassa ki, de karakterkodolasi problémak merultek fel:

$cserelt_string = str_replace(array("Ł","˘","'","‚","<",""), array("ú","ó","ö","é","ő",""), file_get_contents("HRLAEAAB.DBM"));

viszont az "á" betut meg szokoznek irja ki, amit nem szivesen cserélek le á-ra. lehet fel kéne adnom? pedig nagyon fontos lenne :(

...bar most jol megguglizom "Berkely DB"-t, aztan csak osszejon vhogy.

tudnal mail-t kuldeni, h ne veszitselek el?

2011. máj. 23. 07:05
 6/6 anonim ***** válasza:

ne írd bele a karaktereket a forráskódba, használd inkább a chr() fuggvényt:


$str = str_replace(chr(130), chr(144), $str);


Össze is illesztheted őket:

$ket_byte = chr(65).chr(66);

2011. máj. 23. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!