Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Hogy tudom frissíteni/szerkesz...

Hogy tudom frissíteni/szerkeszteni az oldalam összes menüjét egyszerre?

Figyelt kérdés

Csináltam egy honlapot. Van benne 10 menü index.html is beleértve.

Az oldalon csináltam egy kis szövegdobozt amit frissíteni kell szinte minden nap, de kicsit sok idő átírni az 1-es 2-es 3-as..... 10-es menüig.


Valahogy meg lehet csinálni, hogy pl csak az indexnél írom át és átírja végig?


2011. máj. 1. 15:40
 1/6 anonim ***** válasza:
Dinamikus oldalt kell csinálnod, pl. PHP-vel.
2011. máj. 1. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Vagy pedig, ha meg tudod oldani mindig egy fix méretben, akkor használhatsz egy fix méretű iframe-et is.
2011. máj. 1. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Nincs valami script amivel ezt megtudom csinálni? Kicsit könnyebnek tűnik.
2011. máj. 1. 16:02
 4/6 anonim ***** válasza:

Az Iframe-es megoldás elavult, nem ajánlom.

Vagy PHP-ban nagyon egyszerűen megcsinálod: külön fájlba teszed a menüt és PHP-val beinclude-olod. Vagy ami még praktikus lehetőség az az Ajax használata lesz.

2011. máj. 1. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
oké köszönöm
2011. máj. 2. 09:58
 6/6 anonim ***** válasza:

Attól még, hogy elavult, használhatod azt is. Minden böngésző támogatja, és nem igényel semmiféle PHP vagy Javascript tudást sem.

Persze a PHPs megoldás jobb. :)

2011. máj. 2. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!