Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Hogyan lehet weboldalt készíteni?

Hogyan lehet weboldalt készíteni?

Figyelt kérdés
Vettem a rackhost.hu-nál egy domain-t és webtárhelyet. Maga a weboldal tartalmát HTML-ben meg tudom írni, csak az érdekel, hogy hogyan oldható meg, hogy az látható is legyen, amikor valaki megnyitja azt a linket.

jún. 27. 10:36
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Van a webtárhelynek egy FTP elérhetősége, arra kell felkapcsolódni egy FTP kliens programmal (pl. WinSCP vagy Total Commander), és oda a "www" vagy "public_html" mappába (vagy ha nincsenek mappák, akkor szimplán csak a gyökérbe) felmásolni. HTML fájl esetében a fájl neve index.html legyen, mert ezt nyitja meg automatikusan a böngésző.
jún. 27. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Ez egy 8 órás videótanfolyam: https://www.youtube.com/watch?v=WO9Ir29nqy4

Sok mindent elmagyaráznak benne, ha ezt megtanulod és tudod is használni, az már egy közepes szintnek számít.

Nem a WordPress az egyetlen lehetőség, de népszerű, egyszerű és ajánlott megoldás.

A videó az Elementor Pro-t mutatja be, ennek van egy ingyenes (free) változata is, ugyanúgy kell használni, csak kevesebbet tud.

Vagy letöltheted innen ingyen: [link]

Ehhez regisztrálni kell, havi 25 letöltés ingyenes. A WordPress GPL licensz érdekessége, hogy mindegy, honnan töltöd le, legálisan használhatod, nem a bővítmény fizetős, hanem a támogatás. Minden működni fog ezen az Elementor Pro-n, kivéve amihez az Elementor szerveréhez kell kapcsolódni (pl. automata frissítés, sablon könyvtár, pár szolgáltatás nem fog csak menni). Manuálisan úgy kell frissíteni, mint ahogyan egy bővítményt töltesz le (feltöltöd a bővítmény új verzióját, ekkor felismeri, hogy már szerepel és felajánlja a frissítést, amit elfogadsz). Hangsúlyozom, a fenti oldalról letöltött Elementor Pro-t teljesen legálisan használhatod (aki nem hiszi, ellenőrizze le a licensz feltételeket)! Ha viszont megrendelésre csinálsz oldalt, érdemes megvenni/megvetetni az ügyféllel a félreértések elkerülése végett, vagy a free verziót használni.

jún. 27. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, mindenkinek ment a zöld pipa!
jún. 27. 23:35
 4/6 anonim ***** válasza:

#2: a WordPress-el annyi a "probléma" (nézőpont kérdése), hogy nem kell hozzá programozói tudás, csak meg kell tanulni összekattintgatni a dolgokat. Ezzel nem azt fogja megtanulni, hogyan készítsen weboldalt, hanem azt, hogyan tudjon üzemeltetni egy CMS-t (tartalomkezelő rendszert).

Persze ez is nézőpont kérdése, hogy mi a valós cél: HTML, CSS és pici JS ismereteket szerezni, amivel össze lehet rakni egy alap, egyirányú kommunikációt biztosító (pl. landing page) weboldalt, majd ezt a tudást továbbfejlesztve, akár PHP vagy JAVA, AJAX, SQL alapokon nyugvó SAJÁT, duplex kommunikációra képes weboldalt összepakolni, vagy megtanulni egy CMS használatát.

jún. 28. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
#4: a Wordpress-szel annyi a "probléma", hogy egy böszme nagy rendszer, sokszor ágyúval verébre esete, továbbá mivel nyílt forráskódú, állandóan támadják, kész életveszély, ha nem frissíted rendszeresen. Én alkotmányban tiltanám be.
jún. 28. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

A WordPress mivel nyílt forráskodú, és nagyon népszerű, ezért ha egy sebezhetőséget találnak benne, az nagyon hamar be is lesz foltozva, ezért biztonságos. Persze a rendszeres frissítés nem ajánlott, hanem kötelező, mind az alaprendszert, mind pedig a bővítményeket. Ha olyan tárhely szolgáltatót használunk, ami napi automatikus mentést készít, akkor a frissítéseket beállíthatjuk automatikusra, és akkor nincs erre gond, hibás frissítés esetén pedig egyszerűen csak visszaállítjuk. Ha a tárhelyen nincs biztonsági mentés, az UpdraftPlus bővítményt érdemes telepíteni, ami akár Google Drive tárhelyre is menthet, mindezt automatikusan a beállított időközönként (én külön fiókot szoktam hozzá létrehozni, így a teljes 15 GB rendelkezésre áll). Ezt a bővítményt akkor is érdemes használni, ha a tárhely szolgáltató naponta ment, az ugyanis nem egy életbiztosítás, csak ha nálunk a hiba (pl. egy hibás frissítés települt), arra jó. Ha viszont a tárhely szolgáltató szervere hibásodik meg, akkor nem biztos, hogy a mentést helyre tudják állítani, volt már adatközpont tűz, aminél minden elégett, amelyik ügyfélnek nem volt saját mentése, azt nem tudták helyre állítani, de ha az UpdraftPlus-al Google Drive-ba mentünk, akkor onnan vissza tudjuk állítani.

A másik fontos dolog, hogy ajánlott telepíteni valamilyen security bővítményt, pl. All in One WP security (az ingyenes verzió megfelel), persze ezt nem elég telepíteni, be is kell kapcsolni a védelmi funkciókat.

Ha ezt a két lépést megcsináljuk, úgy gondolom, hogy elég biztonságos a WordPress, na meg ez a legnépszerűbb, sok nagy oldal is ezt használja, ha hozzáértéssel járunk el, jó lesz.


Még egy harmadik dolgot is írnék, amire kis oldalaknál nincs szükség. Ez az adatbázis tisztogatása és rendszeres optimalizálása. Kis oldalaknál ez abszolút szükségtelen, de nagyobb oldalaknál fontos, mert idővel elég sok "szeméttel" lesz tele, pl. bejegyzések/oldalak előzményei. Ehhez is sok bővítmény van, pl. WP-sweep. De kisebb oldalaknál ez nem sokat oszt-szoroz, nagyobbaknál viszont erre is figyelni kell.

jún. 28. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!