Ezeket a menő weboldalakat hogyan csinálják?
Sziasztok gyakoris közösség!
Eddig csak Wordpress-ben csináltam weboldalakat, ott is ilyen mókolás jellegűen, tehát többször omlott össze mint működött.
Azt nem értem ezeket a tényleg nagyon komoly webodalakat hogyan csinálják? Mindig is meg akartam tanulni csinálni egy ilyet, de nem tudom hogy kezdjek neki.
Itt van pl a [link]
Modern, nagyon jól néz ki, még sincs túl bonyolítva. Wordpressel esélytelen, hogy ilyen weboldalt csinálsz.
Vagy wordpressel is lehet ilyet csinálni??? Wordpress-re egyáltalán hogyan tervez valaki egyedi témát? Szóval sok kérdésem van.
Biztos, hogy jó linket másoltál be?
Egyébként bármilyen oldalt lehet csinálni WordPress-el. Túl sokat érteni sem kell hozzá, lehet használni pl. Elementor plugint, vagy egyéb vizuális szerkesztőt.
Hát nekem annyira nem tetszik ez a weboldal.
Egyáltalán nem letisztult és minden kép (amikor odaviszem a kurzort) villan egyet mielőtt belenagyítana.
A szöveg meg kép elrendezés is félig-meddig katyvasz.
Ez nem olyan kérdés, amire most két mondatban válaszolni lehetne. Van a három fő kliensoldali technológia: HTML, CSS, JavaScript. (Meg esetleg a WebAssembly, de ennek elterjedtsége marginális.) Ezzel a hárommal minden megoldható, amit kliens oldalon el lehet képzelni. Csak a fejlesztő kreativitása és tudása szab határt annak, hogy mit képes megoldani.
Egyébként: létezik már egy halom keretrendszer, amik ugyanúgy végső soron a fentebb említett technikákat használják, csak egyszerűbben (és egyébként pazarlóbban) lehet megoldani velük.
Több módon is el lehet készíteni.
1. Egyedi kódolás: saját magad írsz vagy iratsz meg mindent. Ennek az előnye, hogy minden olyan lesz, mint amit elképzeltél. A hátránya, hogy rengeteg idő és munka megcsinálni, ha szakembert bízol meg, akkor több millió forint. Inkább olyan egyedi jellegű oldalakhoz ajánlom ezt a megoldást, amihez nincs kész rendszer.
2. Valamilyen CMS-t vagy webáruház rendszert használsz hozzá, pl. WordPress, Joomla!, Drupal, PrestaShop, Opencart, stb. Ezek előnye, hogy az alaprendszer kész van, sokkal kevesebb munka és idő ezálltal megcsinálni. Sok bővítmény van hozzá, elég sok minden megvalósítható bennük (szinte minden felmerülő igényhez lehet letölteni vagy vásárolni bővítményt, ha még sincs, csak egy bővítményt kell hozzá írni, ami sokkal kevesebb, mint ha mindent le kellene programozni). A hátrány, hogy kötöttebb a rendszer, azt kell használnunk, amit kapunk.
Maga az alap CMS ingyenes. Vannak hozzá ingyenes és prémium témák, meg természetesen saját egyedi kinézetet is írhatunk hozzá. Ha ingyenesben gondolkozunk, azzal sajnos nem lehet a fent linkelthez hasonló színvonalú oldalt létrehozni. Prémium témában viszont rengeteg profi kinézetet vásárolhatunk, ezek ára 20-30.000 Ft-nál kezdődnek, és vannak 100.000 Ft felett is. Többféle licensz lehetséges, van amelyik csak egy oldalon aktiválható és használható, mást bármennyi oldalra feltehetünk. Bár ezek a prémium témák nagyon jól néznek ki, de nem egyediek, viszont sokkal olcsóbbak árban, mint ha egyedit szeretnénk iratni. Vannak téma építők, melyekkel részben egyedi kinézetet lehet programozás nélkül készíteni, ezek nem kevés beállítási és testreszabási lehetőséget kínálnak, viszont mégis vannak bennük kötöttségek. Bár ezek használatával nem egy tucat száz oldalunk lesz, így ajánlott megoldás.
5, Köszi a választ! Azt értem, hogy magamnak kódolom ... De hogyan?
Van egy ilyen csomó izé, hogy react meg vue meg ezek. Fogalmam nincs mik ezek. Meg meg milyen db meg gondolom ezeket akkor már saját webszerverre csinálják nem? Tehát nem ilyen preconfigured tárhelyre hanem rendes webszerverre.
Meg mi az amit úgy mond template-ből csinálnak és mi az ami saját? Gondolom egy regisztrációs felületet nem programoznak le újból mert van ezer féle belőle.
Meg az admin felületet hogyan programozzák? Gondolom az is jó nagy szívás.
Meg általában team dolgozik ezen ezt is tudom. Nem egy ember. Ezért vannak milliós összegek ilyen weboldalaknál. Ez a weboldal amit linkeltem minimum 2-3 de inkább 4 millió forintba kerülhet kb.
3, Ez a weboldal profi. Csak meg kell nézni mennyire át van gondolva és ki van találva. User experience szempontjából tökéletes, egyértelmű, élénk színek, jó elrendezés, trendi.
Régen ilyen volt a mobilfox-nak is a weboldala de azt már megváltoztatták, most már nem néz ki annyira jól.
"Modern, nagyon jól néz ki, még sincs túl bonyolítva"
Ja, PHP/5.6.40
Ha Te mondod...
De 2020-ban élesíteni ezen a verzión?
jQuery 1.9.1
jQuery UI 1.11.4
Névszerverek: ns1.m.glbns.com ns2.m.glbns.com
Regisztrálva: 2018-05-14 19:01:51
Regisztrátor: Microware Hungary Kft. (Registrar)
mail.kenny.hu,80.77.113.177
cPanel: [link]
Igen magadnak kell akkor a kódot megírni hozzá.
Ahhoz hogy ezt meg tudd tenni meg kell tanulni pár programnyelvet és leíró nyelvet. A legelterjedtebb a Php javascript html css.
Letöltöd a xamppot windowsra, az ad neked egy apache szervert és mysql adatbázist (lokálisan). Aztán választasz egy neked tetsző keretrendszert, pl laravel, codigniter, yii stb. A keretrendszer azért kell mert akkor nem neked kell 0 ról megírnod mindent, hanem az ad egy alapot és rengeteg eszközt, ami egyszerűsíti a munkádat. A következő lépés hogy megírod a kódot. Ez a webfejlesztés minimumja. Mire ezekkel tisztában leszel, addigra rájössz hogy mennyi mindent nem tudsz még ezek után sem. És ha elég elhivatott vagy akkor elindulsz egy olyan úton, aminek sosincs vége és mindig tanulsz :)
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!