Hogy lehet azt megoldani, hogy saját szerveren lévő adatokat használjon egy olyan wordpress honlapszerkesztő, ami egy másik számítógépre lesz feltelepítve?
"Ezt meg lehet oldani valahogy?"
Meg.
Jó neved van. :D
Adatbázis dump-nak nevezik. 1-es javíts ki ha tévednék.
Pontosan mi a kérdés?
Van egy laptop, meg egy (valamilyen) szerver. Mit szeretnél és honnan elérni?
Az a célod, hogy a laptopod fut a php-s alkalmazás, ami egy távoli szervert használ?
Ha helyi hálózaton vagy, akkor csak add meg a localhost helyett annak a gépnek a domain nevét, amin az adatbázis fut.
Ha távolról akarod elérni akkor kicsit macerásabb. Gondolom fejlesztéshez kell csak, így javaslom a VPN-t (ezzel eléred távolról az otthoni hálózatot) vagy ami - nekem - még egyszerűbb azaz SSH tunnel. Gondolom mivel szerver, linux fut rajta, így könnyű SSH tunnelt csinálni ami épp úgy megfelel a célnak mint a VPN.
3-as én ugy értemeztem, hogy egy masik gepre akarja koltoztetni a weboldalat ami szerverkent uzemelne. Az szerintem nem localhost. Az egyik reszet irtam hogy ahhoz hogy ez mukodjon az egesz adatbazist dumpolnia kell es attelepiteni a szervergepre. De az hogy hogy fog mukodni szerverkent a gepe ami meg is jeleniti a weboldalt mindig ahhoz gondolom kell egy szerverprogram is magyaran azt mar leginkabb szervergepekhez erto tud neked tanacsot adni. Localhotnal csak telepit egy wamp-ot es dumpolja. De ahhoz hogy szerverkent mukodjon a gepe akkor is domain nevet kell vennie es ugye pl. Wamp-on ugy kell beallitania de ugye fel is kell toltenie a webre. Magyaran a tarhelye a sajat gepe ami non stop uzemel ehhez meg nem kell valami kulon program vagy legalabbis ehhez vannak kulon szerver hdd-k vagy szerver ssd-k. Szoval azert ha onnan akarja uzemeltetni akkor komolyabb szerver gep is kell hozza.
Ha hulyeseget irok javitsatok ki.
#4
Nekem nem volt teljesen egyértelmű, mivel a kulcsszavak csak a db-re utalnak, ugyanakkor a leírás alapján bármire gondolhatunk:
"az adatbázist és a wordpresst" ... "így inkább annak a tárhelyét szeretném használni"
Amúgy semmi infó nincs arról sem, mi az a "szerver" ami otthon van? Biztos nem a klasszikus értelemben vett hardver, mert akkor ez a kérdés megsem született volna. :)
Amúgy ha legalább egy normális NAS vagy egy tisztességes linux (egy kiszuperált munkaállomásból) akkor tudok benne segíteni, de ha valami windows pro-ból gányolt cucc fut "szerverként" akkor ahhoz nem értek mert nem használok windowst.
A domain, port nyitás stb.. beállítása amúgy nem nagy cucc, de éles weboldal üzemeltetésére alkalmatlan.
1) dinamikus IP nem szerencsés (bár megoldható vele) de pl email küldésre alkalmatlan, tehát otthoni levelezőszerver felejtős
2) sem internet, sem az elektromos hálózat nem alkalmas rá, mert megbízhatatlan a lakossági mindkét esetben
3) a hardver is megbízhatatlan mert kevés olyan elvetemült van, aki otthonra redundáns rendszert épít ki
Szóval otthonról nem érdemes weboldalt üzemeltetni. :)
Én is csak az egyik fejlesztőszerverem üzemeltetem itthonról (ha leáll a net, akkor is tudjak dolgozni), a többi mind VPS.
6-os köszi hogy kiegészítetted, én is azon gondolkodtam, hogy szerverhez azért már komolyabb rendszert szoktak használni, és az a NAS. Az oprendszerrel nem voltam tisztában, mostmár ezt is tudom, de a NAS-ról én is tudtam.
4-es vagyok.
#7
Öhm. A NAS az inkább otthoni fájlszerver (esetleg kisebb irodákban használják) adattárolásra. Mivel könnyen kezelhető, ezért van pár plugin hozzá amivel működhet rajta több szolgáltatás is (pl adatbázis szerver, torrent, owncloud, webszerver, stb...) de ez hardveresen nem bír nagy terhelést. Ezek gyenge gépek, mert redundáns fájl tárolásra vannak kitalálva elsősorban és nem sok tízezer soros db táblákon történő lekérdezések futtatására. Ahhoz több ram és erősebb proci is kell. Cserébe viszont ezek keveset fogyasztanak. Hobbi célra megfelel.
Oprendszer tekintetében pedig a NAS többnyire BSD alapú, bár ezzel nem kell foglalkozni, mivel a gyári (nem az épített) NAS-ok pár kattintással konfigurálhatóak, szóval nem kell hozzá tudomány.
Ami kicsit összetettebb az a régi munkaállomásból épített "szerver". Ez hardveresen egy sima asztali gép. Én is abból építettem, mert volt itthon fölöslegben régi, amit sajnáltam kidobni, viszont munkára vettem egy erősebbet, tehát felelegessé vált. Erre felpattintasz (bármilyen, bár én a debian alapút preferálom) linuxot, tehát vagy debian-t vagy egy ubuntu LTS-t (szerver változatot) szóval grafikus felület nélkül, hogy ne pazaroljuk az erőforrást és ha van rutinod, akkor pár apróbb lépéssel fel tudod konfigurálni épp úgy mint egy NAS-t. Szintén otthoni felhasználásra nem kell hozzá hatalmas tudomány. LVM-el még a RAID sem olyan bonyolult (igaz, szoftveres, de célnak megfelel).
A "hagyományos" szerver az ott kezdődik, hogy hardveres RAID van, redundáns táp és redundáns hálózat és 0/24-re tervezett alkatrészekkel és ECC memória. Szóval azt ne keverjük ide, mert fényévekre van a NAS-tól. :)
8-as oké köszi a felvilágosítást tehát a NAS hobbi célra vagy kisebb irodákba alkalmas csak.
Akkor a kérdező amit akar azt is félreértettem igy ujra olvasva.
Mert ugye irta hogy van szerver gépe es en ugy ertelmeztem, hogy erre akarja telepiteni a wordpresst. En irtam hogy mozgatni egyik helyrol a masikra dumpolassal tudja a weboldalt, de megmondom oszinten en sem ertek ehhez még csak felmerult nalam is ez a kerdes mikor wordpress-t tanultunk localhostba hogy hogy tudom koltoztetni es akkor mondtak hogy dumpolni kell. Igy nem akarok hulyeseget irni de ez a kerdes amugy erdekes kerdes.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!