Egy egyszerű weblapot mennyiért csinálnak meg?
Oké, kérjek árajánlatot egyik-másik cégtől, viszont egyelőre itt szeretnék érdeklődni.
Manapság a webfejlesztő cégek, eseteg az egyéni vállalkozó webfejlesztők mekkora összegért készítenek el egy egyszerű, alap weblapot? Semmi adatbázis, semmi komolyabb design, egy egyszerű pár oldalból álló reklámweboldalra gondolok.
Szia!
Ez cégenként változó, meg weboldaltól is függ.
A legegyszerűbb és legolcsóbb megoldás egy sablon oldal. Ez akár 20-30.000 Ft-ból is meglehet. Természetesen ez nem egyedi a dizájn, és csak egy kisebb bemutatkozó weboldalról beszélünk. Van, aki ingyenes sablont használ, mások korlátlan licenszes prémium sablonnal dolgoznak.
Egy prémium sablonos (de még mindig nem egyedi dizájnos) weboldal, 50-100.000 Ft körül van. A 100.000-es árkategóriában már elég tetszetős és modern weboldalt kapsz.
Az egyedi dizájnos weboldalak 150-200.000 Ft-nál kezdődnek. Ha valaki ennél olcsóbban ígér egyedi dizájnt, azt érdemes fenntartásokkal kezelni. Van aki weboldal építővel összeállított megjelenést egyediként hirdet (és ezekkel valóban nagyon professzionális weboldalak építhetőek), de ettől még a második kategória.
A fentiek csak a weboldal készítés díja. Erre rájön még a domain és a tárhely (egyszerű céges bemutatkozó weboldalnál ez kihozható évente 5000 Ft-ból).
A fentieknél akár olcsóbb, vagy drágább árajánlatot is kaphatsz, ez egy átlagos költség.
Nekem a pofám leszakadna több százezret elkérni pár statikus html-oldalért. A "Semmi adatbázis, semmi komolyabb design, egy egyszerű pár oldalból álló reklámweboldalra gondolok" kijelentésből legalábbis arra lehet következtetni, hogy ez így egy statikus weboldal. Persze, a design része még hozzáadódik, de azért ne szálljunk el!
Ami már dinamikus, szerkesztőfelülettel ellátott, komolyabb programozói munkát igénylő oldal, igen, az már mehet jócskán 100 fölé. De egy fél délutános ujjgyakorlatért harmad misi az már jócskán a lehúzás kategóriája.
A 8-as kérdezőnek:
A webfejlesztő feladata szoros értelemben véve a webáruház technikai elkészítése (dizájn, arculati elemek, a kért funkciók stb). Meg esetleg a kezelés megmutatása (bár a termékek feltöltése nem nehéz feladat, de egyszer illik megmutatni).
A termékfeltöltés viszont sokszor valóban több munka, mint maga a webáruház elkészítése. Legalább is ha egyenként töltjük fel, akkor már párszáz termék sem kis idő (mindegyikhez képeket és leírást is kell tenni, ha még ezeket is meg kell írni, az tényleg sok munka).
Ha az érintett webáruház viszonteladó, akkor a nagykereskedések adnak export fájlokat. Ezekkel egyszerűen beimportálható akár többezer termék is, képekkel, leírásokkal, árakkal, mindennel együtt. Ha ilyen van, az lehet a webfejlesztő feladata.
A tényleges válasz viszont az, hogy ez megállapodás kérdése. Felvehetnek úgy is valakit erre a munkára, hogy nem csak a webáruház technikai elkészítése a feladata, hanem a termékek lefotózása, feltöltése, szövegek megírása, stb. Ha megállapodnak egy árban, ami mindkét fél számára megfelelő, akkor ennek nincsen semmi akadálya. Viszont a webáruház elkészítése nagyobb hozzáértést és szakértelmet igényel, mint a termékek feltöltése, ha pedig van munkája a webfejlesztőnek (márpedig ha profi, akkor van munkája), nem túl kifizetődő a termékek feltöltésével is őt megbízni.
A szokás ezért az, hogy vagy az üzlet tulajdonosa, esetleg családtagja tölti fel a termékeket, vagy felvesznek erre egy külön alkalmazottat. Ennek az oka, hogy a termékek feltöltéséhez elegendő felhasználói szintű számítógép ismeret is, ha már van egy kész webáruházunk.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!