Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Mikrokontrollerre hogy csinaln...

Mikrokontrollerre hogy csinalnak programokat? Valami egyszerut

Figyelt kérdés
2013. ápr. 25. 22:13
 1/8 anonim ***** válasza:

Előveszik a processzor adatlapját, és megnézik az architektúrát, valamint a környező processzor perifériákat.


Ez nem úgy megy, hogy "na akkor gányolok valamit, mert olyan kedvem van". Felmérik az igényeket és elvárásokat, felvázolnak egy specifikációt, és az alapján választanak célhardvert, és írnak rá programot, amennyiben a szükséges periféria csak részben áll rendelkezésre, azt úgy szoftveresen kell megvalósítani.

2013. ápr. 25. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Megírják egy általánosabb nyelven (ASM, C általában). Lefordítják a célprocesszornak megfelelően, majd az így kapott bájtkódot rátöltik az eszközre.
2013. ápr. 25. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 iostream ***** válasza:
89%

'Ez nem úgy megy, hogy "na akkor gányolok valamit, mert olyan kedvem van"'


Már hogyne úgy menne. Ha az embernek van otthon egy mikrokontrollere, akkor azt rak rá, amit akar. És ha ez a hobbija, akkor azt fog gányolni, amihez kedve van.

2013. ápr. 25. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 gyorki92 ***** válasza:
100%
Megvan a feladat, választasz hozzá egy mikrokontrollert aminek megvannak a perifériái (vagy lehet rá kötni megfelelő perifériákat) és nyomott részei hozzá. Kigyűjtöd a portokat és pin-eket az adatlapról, megnézed a funkcióit mindnek, plusz hogy a registereket milyen különböző módokon lehet beállitani, és neked melyik beállitás lenne alkalmas. Ezek után megirod a portokat, pineket és registereket felhaasználva és beállitva a programot (mostanában leginkább egy variáns C nyelven történik ez, kiegészitve kevés Asm-el), majd feltöltöd a mikrokontrollerre. Futtadod. Boldog vagy.
2013. ápr. 25. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 iostream ***** válasza:
100%

"Futtadod. Boldog vagy."


Ez a rész szokott kissé bonyolultabb lenni :D

Futtatod, el se indul (mármint elindulni elindul, csak azonnal elhal), anyázol, debuggolsz, sikerül elindítani, rohadtul nem azt csinálja, amit szeretnél, debuggolsz tovább, most mintha úgy tűnne, mintha, de aztán egy speciális esetben mégsem, kijavítod, azt hiszed jó, de most meg az eredeti funkcionalitást törted el, és még pár iteráció, és boldog vagy.

2013. ápr. 25. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Srapnel ***** válasza:
Pláne a mikrokontrollerre perifériákat kell illeszteni (legalább egy-két ledet), különben nem sok mindenre jó a dolog. Aztán lehet mindenféle áramköröket rakni hozzá, amikhez azért minimális elektronikai ismeretek szükségesek azért.
2013. ápr. 26. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Egy könyv:

[link]


Két pascal fordító:

[link]

[link]

2013. ápr. 26. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 gyorki92 ***** válasza:

""Futtadod. Boldog vagy."


Ez a rész szokott kissé bonyolultabb lenni :D"


Főleg mikor egy egyszerű bevált dolog (pl egy port outputját szoftveresen átirányitani egy másik inputjára, hogy le lehessen olvasni, könnyebben lehessen manipulálni) hirtelen nem működik tovább. Ráadásul úgy, hogy az oscilloscope még a várt eredményt mutatja, de a LCD kijelző amin szintén ki kéne jelezni az eredményt már nem.


Szóval igen, kicsit idealizáltam a dolgot előzőleg, még az egyszerű feladatokhoz is általában több próbálkozás szükséges, mert az ember néha egész egyszerűen elir valamit, nem állitja be rendesen a megszakitásokat, apró logikai hibák, stb.

2013. ápr. 26. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!