Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Van-e értelme elvégezni ezt a...

Van-e értelme elvégezni ezt a webdesign tanfolyamot, az itt megszerzett tudással bármit is kezdeni?

Figyelt kérdés

Erről lenne szó:

[link]

Nem ebből akarnék megélni egyelőre, van egy teljesen más jellegű szakmám, és főállásom, viszont tetszik amit itt tanítanak, elég kreatív személyiség vagyok,van bennem szépérzék,fantázia ezek szerintem elég jól jönnek grafikai munkáknál, arculat, és logo tervezésnél .(ilyesmiket is tanítanak itt)


260 ezer a tanfolyam, ha havonta tudnék keresni 30-40 ezer forint mellékest vele nekem az is elég lenne, és akkor visszahozná az árát pár hónap alatt, és legalább valami kreatív munkát csinálok amiben alkotok valamit(főállásom nem ilyen).


A honlapon ezt írák amúgy a pénzkereseti lehetőségekről:


"Végzett hallgatóink kb. 2/3-a már az első munkájával visszakeresi a webdesign tanfolyam díját. Közülük a legtöbben önálló vállalkozásba kezdenek, néhányan pedig munkát vállalnak a szakmában, design stúdióknál. Mások saját vállalkozásuk weboldalát készítik el. "


Mi a véleményetek?



2021. dec. 20. 12:31
 1/2 anonim ***** válasza:

Ugyanilyen kurzust megkapsz az Udemy-n 10 ezerert.

Sok ceg akarja meglovagolni a 20 ezer infosra van szukseg hullamot, es tularazott kepzesekkel csabitjak az embereket.

A honlapra az irnak ki amit akarnak. Te ugyse tudod ellenorizni, es semmire sincs garancia.

2021. dec. 20. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Szia!

Úgy látom, hogy WordPress weboldalkészítést tanítanak, de a tematikában egyéb alap dolgok is szerepelnek, például PhotoShop, HTML, CSS.

Ha úgy számolom, hogy egy komolyabb weboldal készítés többe kerül, mint 260.000 Ft, akkor megéri. Persze csak akkor, ha szeretnél vele foglalkozni. Munkát nehéz találni, legalább is a legeljén, mert ha jó szakember vagy és korrektek az áraid, akkor egyik ügyfél hozza a másikat, egy idő után pedig lesz bőven megrendelésed.

A fő érvem mellette, hogy az alapoktól kezd mindent, ha van rá lehetőséged (időd és pénzed), akkor szerintem megéri.


Az ellenérvem, hogy interneten rengeteg ingyenes videós segítség (tanfolyam) van. Gyakorlatilag egy kis keresgéléssel mindent megtalálsz, ha a tematikára rákeresel, mindhez lesz Magyarul videó a YouTubeon. Nagyon sok múlik rajtad, egy iskolában is van rossz meg jó tanuló. Egy vizsgán is van, aki jeles lesz, más megbukik, pedig ugyanazokon az órákon vett részt mindenki, ugyanazok a tanárok tanították, tehát a szorgalom, ami nagyon fontos. Ha ez megvan, akkor szerintem az interneten elérhető ingyenes oktatóanyagokból bőven meg lehet tanulni mindent, amire szükség van.


Én 2003-ban készítettem az első weboldalamat, amit akkor tanultam, az a tudás mára már elavult (nem is kicsit). Az internetes "videótanfolyamokat" ezért folyamatosan figyelem, és megnézem, még akkor is, ha abban nem sok újat mondanak (mindben van egy kevés új információ, amiért megéri időt szánni rá). Ez nagyon fontos, hogy tovább képezd magad, mert folyamatosan változik a dolog. Ha folyamatosan benne vagy, akkor nem avul el a tudásod.


A legtöbb tanfolyamon a WordPress-t tanítják. Szerintem is ez a legjobb ma (2003-ban viszont nem ezt tanultam).

Sőt, a WordPress is nagyon sokat fejlődött azóta, hogy használom. Épp most van folyamatban egy 2016-ban készített WordPress oldal átdolgozása, mert ez az öt év alatt annyit fejlődött a dolog, hogy elavult lett az érintett weblap. Pedig csak öt éves...


Ma ami fontos, hogy szükséged van egy prémium témára és weboldal építőre. Technikailag ingyenes is megfelel, de ezek beállítási lehetősége korlátozott, gyakori, hogy nincsenek hozzá frissítések, ez pedig egy későbbi WordPress verziónál nem kis problémát tud okozni. Ezt biztosan el fogják mondani a tanfolyamon is, viszont a licenszet neked kell megvenned, azt nem kapsz hozzá (tehát nem 260.000 Ft lesz a végösszeg). Pontosabban nem kell megvenned prémium témát és weboldal építőt, viszont nélküle nem tudsz olyan profi weboldalt készíteni, csak egyszerűbb (szöveges és fényképes) oldalakat. Illetve saját témát is készíthetsz, de ez nagyon-nagyon sok munkával jár, bár bizonyos esetekben megéri és meg is fizetik.


Én az alábbi prémium témákat ajánlom, hogy nézz utána:

1. Avada: ezt akkor ajánlom, ha csak egy weboldalra van szükséged. A licensz díja 60 dollár (plusz nálunk 27% ÁFA is rájön erre). Ez kb. 24.000 Ft, sajnos oldalanként. Cserébe nagyon profi weboldalakat készíthetsz benne, és egyszerűen kezelhető, plusz jópár weboldal tervet is kapsz hozzá. Ja, ami lényeg, ez örökös licensz, tehát nem fog lejárni.

Weboldal: [link]


2. Astra Pro + Elementor Pro: ez a legdrágább, de a legjobb is. A dolog érdekessége, hogy az Astrának és az Elementornak is van ingyenes verziója, természetesen mindkettőben korlátozottak a lehetőségek, viszont egyszerűbb (szöveges+fényképes) bemutatkozó weboldalak elkészítésére megfelelő az ingyenes is. Meg természetesen tanuláshoz, gyakorláshoz is jó az ingyenes. Az Astra Pro 239 dollár, amire szintén rájön az ÁFA, ez kb. 96.000 Ft. Ezért viszont korlátlan weboldalon használhatod, illetve Elementor Free verzióval is működik. Igazán profi weboldalak viszont Elementor Pro-ban hozhatóak létre, ennél sajnos nincs örökös, csak éves licensz. Ez akár több weboldalhoz is megrendelhető, a 25 weboldalas licensz például évente 199 dollár (plusz ÁFA), kb. 80.000 Ft. Ha ezt elosztom, akkor 3200 Ft-ra jön ki évente weboldalanként, így már nem is tűnik olyan soknak.

Weboldal (Astra): [link]

Weboldal (Elementor): [link]


3. Divi: ez az arany középút, és nekem a személyes kedvencem. Ez éri meg szerintem a legjobban ár/érték arányban. Ez 249 dollár (jelenleg 25 % kedvezmény van rá, még hét napig). Sajnos erre is rájön az ÁFA, ezért teljes árban ott van a 100.000 Ft-nál, illetve most csak 75.000 Ft. Ha viszont ezt egyszer megveszed, utána soha többet nem kell venned másik témát és weboldal építőt. Legalább is, ha az örökös licenszet választod (egyértelműen ez éri meg). A Divi korlátlan weboldalon használható, három weboldal felett már olcsóbb, mint bármelyik másik téma.

A Divi nem csak téma, hanem weboldal építőt is kapsz hozzá (ezt az Astra Pro-nál külön meg kell venni, ez az Elementor). Itt viszont benne van az árban, sőt még prémium bővítményeket is adnak hozzá, ezeket most nem részletezem, mert így is kb. már egy novellát írok, és akár mindről írhatnék egyenként újabb novellát.

A Divi közel tud annyit, mint az Astra Pro és Elementor Pro páros, viszont sokkal olcsóbb. Nem csak weboldal építőt adnak, de többszáz kész weboldal terv is benne van az árban, más témáknál ezek szintén külön fizetősök, például az Astra Pro-nál sem mindegyik kinézet ingyenes.

Ha céges weboldalakat készítenél, a Divi a legjobb választás. Sok ügyfél érthető módon nem szereti az ismétlődő költségeket. Nem könnyű elmagyarázni, hogy miért kell évente újra fizetnie, ha egyszer már megvette és kifizette az oldalát, miért nem jó az úgy, ahogyan van. Egy közös Elementor Pro licenszből csak a vita van (neked máskor kell fizetned, mint a weboldal tulajoknak lejár az egy év, ha pedig többen úgy döntenek, hogy nem kell nekik, akkor még pénzt is bukhatsz vele). Továbbá ha magasak az áraid, az sem túl előnyös, más olcsóbban megcsinálja. Én ezért használom és ajánlom a Divi-t, ez kiszámítható költséget jelent, függetlenül attól, hogy mennyi oldalon használod.

Weboldal: [link]


Összegezve:

- Az Avada egy weboldalhoz jó választás, de ha többet is készítenél, költséges lesz. Cserébe nincsenek ismétlődő díjak.

- Az Astra Free + Elementor Free ingyenes, de ez csak egyszerűbb weboldalakhoz és gyakorlásnak jó.

- Az Astra Pro + Elementor Pro több weboldalhoz ideális, ez a legjobb, de az Elementor Pro csak éves előfizetésben érhető el, ezért költségesebb.

- A Divi-ért csak egyszer kell fizetni, és mindent tud, amire szükség van, továbbá rengeteg extra szolgáltatást is beletettek az egyszeri árért.



Elnézést kérek, hogy kicsit hosszú lett az írásom, pár mondatban nem tudtam volna érdemben segíteni. Így szerintem reálisabban látod a dolgokat, az érveket és ellenérveket. A lényeg, hogy a tanfolyamban nagyon sok minden megtanítanak, és az alapoktól kezdik, ezért ha szorgalmas vagy, akkor nagyon hasznos tudást sajátíthatsz el benne. Ezen felül viszont szükséged lesz egy prémium témára is (nem fogod megúszni ennek a megvásárlását, ha már értesz hozzá, akkor ezt te is meglátod), ha viszont megveszed például a fentebb ajánlott Divi-t, akkor rengeteg segédlet van hozzá az interneten.

2021. dec. 20. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!