Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Üdv! Milyen tanfolyamot kell...

Üdv! Milyen tanfolyamot kell elvégezni, hogy normálisabb weblapokat tudjak készíteni?

Figyelt kérdés
Weblapkészítő tanfolyamokat nézegettem, de nem adnak semmiféle képesítést, (OKJ-sat legalább). Anélkül meg nem tudom, hogy lehetne legálisan honlapkészítéssel foglalkozni.

2012. ápr. 10. 20:15
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Van olyan tanfolyam is, ami ad OKJ-t, azokat keresd akkor.

Vagy ott van az ELTE-n is működő web-programozó felsőfokú szakképzés.


De van sok másik lehetőség is.

Ne tanfolyamat keress, hanem OKJ-s képzést.

2012. ápr. 10. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Köszi a választ, de milyen néven keressek ilyen képzést? Úgyértem én csak a honlapkészítést szeretném kitanulni, más nem kell. És külön Honlapkészítő tanfolyamot nem találtam ami ad Okj-s papírt is. Csak olyanokat, hogy webmester, web-programozó, stb..de ezek nem tudom mit takarnak. Nem szeretnék olyat tanulni amire semmi szükségem.
2012. ápr. 10. 22:04
 3/11 anonim ***** válasza:

Webmester és webprogramozó kell pedig neked, ezek fedik le legjobban ezt a területet.

Csak olyan dologra, ahol megtanítják neked a HTML-t, css-t, javascriptet és php-t, esetleg kicsi MySQL-t nem fogsz papírt kapni.

Itt megtanítják neked ezeket és még talán picit többet.

2012. ápr. 10. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
pedig nekem pont ezek kellettek volna. És más módja nincs annak, hogy weblapokat készítsek, és fizessenek érte, és még legális is :) Mert ha erre külön papír nincs, akkor mihez kötik azt ha valaki weboldalakat készít megrendelésre? Esetleg úgy, hogy a vállalkozóit kiváltom?
2012. ápr. 10. 22:33
 5/11 A kérdező kommentje:
Nem a tanulással van bajom, hanem az idővel, és a pénzzel, mert minél előbb kéne egy szakma, amiben dolgozhatok, fejlődhetek. Ezt néztem ki már régebb óta, érdekel is.
2012. ápr. 10. 22:38
 6/11 anonim ***** válasza:
az ilyen okj-s képzések általában elég hulladékok, általában megtanítana kegy cms rendszert telepíteni aztán szevasz. Szóval túl sokra nem mész jobban jársz ha autodidakta tanulod. Meg ahhoz hogy ezzel foglalkozz akár egyéni vállalkozóként csináld nem is kell végzettség. Szóval időpazarlás helyett állj neki tanulni magadtól.
2012. ápr. 10. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

OKJ-s tanfolyam elvégzésével szert tehetsz megfelelő végzettségre, de szükséges tudásra nem.

Egy ilyen tanfolyamon megszerzett tudással halálra vagy ítélve ebben a szakmában.

Két megoldás van :

1. Elvégzel egy OKJ-s tanfolyamot, és utána még évekig gyakorolsz, fejleszted magad, hogy az ismereteid megfelelőek legyenek.

2. Diplomát szerzel, és elhelyezkedsz a szakmában. Ha jó munkahelyre kerülsz, akkor ott fogod megtanulni, mi is igazából a webfejlesztés, és így rengeteget fogsz fejlődni.

2012. ápr. 11. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:
Én két OKJ-s képzést végeztem egyik Multimédia-fejlesztő másik Internetes alkalmazásfejlesztő és nálunk a tanárok 1 órát szántak a cms rendszerekre, mert tudják hogy az nem ér semmit. De mondták, hogy máshol, ugyan ezen a képzésen elég egy cmsben összetákolt weblapot leadni év végén. Nekünk saját oldalt kellett leadni, amit mi programoztunk php, html, css, javascript, stb-kel. Szóval nem minden OKJ-s képzésnél veszik fél várról a programozást/weblapkészítést. És még van az Eszterházi Károly Főiskolán is egy Web-programozó képzés, ott is megtanítanak szinte mindent amit tudni kell, plusz meg még nem árt egy kis önképzés, meg hogy érdekeljen a dolog.
2012. ápr. 11. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Még valami, a webfejlesztéshez végzettség szükséges. Ezt tapasztalatból mondom.
2012. ápr. 11. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

"nálunk a tanárok 1 órát szántak a cms rendszerekre, mert tudják hogy az nem ér semmit."

Édes istenem, mondd meg a tanároknak, hogy menjenek el inkább kecskét őrizni...

2012. ápr. 11. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!