OpenCart vagy prestashop vagy valami más?
Sziasztok!
Ti melyik webshop rendszert ajánljátok?!
Van HTML+CSS+JavaScript+PHP+MySQL... stb tapasztalatom, csak épp más jellegű projektjeim voltak eddig és nem foglalkoztatott ez a téma. Most viszont készítenem kell egyet és nem bibelődnék egy wordpress-woocommerce comboval, a wordpress blogolni jó. Ha már telepítek egy ingyenes rendszert, akkor ha webshop kell, legyen az egy konkrét webshop motor.
A válaszokat köszönöm.
Mindkettő, sőt mindhárom jó (a WordPress + WooCommerce is nagyon jó, nem csak blogolni). Én WordPress-ben dolgozok, ennél annyi a lényeg, hogy webáruháznál nem mindegy a témaválasztás (nem mindegyik téma van WooCommerc-re optimalizálva), meg kell hozzá még néhány bővítmény, nem elég csak a WooCommerce-t feltenni. Nagyon sok WooCommerce webáruház van, ha megfelelő témát választunk hozzá, csak megbízható bővítményeket használunk, teszünk rá egy tűzfalat, meg rendszeresen frissítjük, akkor nincs vele gond.
Nagyon népszerű még a PrestaShop, ha csak webáruház motort keresel, akkor ezt ajánlom. Viszont ehhez is kell néhány bővítmény meg téma.
Bármelyiket választod, nagyobb webáruház esetén egy prémium témát is ajánlott vásárolni. Az ingyenes témák sajnos kevés beállítást tartalmaznak, nem szabbhatóak kellőképen testre (ha pedig a forrásba bele szerkeszthetsz, az rengeteg plusz idő meg munka). Meg más gondok is lehetnek az ingyenes kinézetekkel, ha nincs jól megírva, nem frissítik megfelelően, vagy bármilyen hibája van, azt neked kell megoldanod. Ingyenes témánál könnyen megeshet pl. az is, hogy valaki tanulási célzattal írta meg, később viszont elhelyezkedett egy jól fizető cégnél, ezért egyeltalán nem foglalkozik már vele (ingyenes témánál pedig ezt következmények nélkül megteheti, még akkor is ha többezer webáruház vagy weboldal használja). Ez azért rossz, mert egy rendszerfrissítés után könnyen megeshet, hogy kompatibilitási problémák lesznek, vagy nem tudsz új PHP verzióra váltani, végső soron néhány év alatt annyira elavul az oldalad kódkészlete, hogy kezdhetsz mindent elölről (csak addigra már élesben fog menni, így ez nem lesz túl szerencsés dolog). Ezért jobb a legelején egy megbízható helyről egy megbízható témát vásárolni. Kb. 20-30.000 Ft áron már vannak nagyon jó témák, sok problémát és szenvedést előzöl meg vele, ráadásul szebben is néz ki az ingyeneseknél.
#1-es köszönöm a válaszod!
Meg fogom nézni a prestashopot.
Még soha nem néztem komolyabba bele a woocommerce-be, hogy készít-e saját adatbázist, mert ha a post táblába teszi a termékeket, vagy az options táblába, akkor az elég kaka (elnézést a kifejezésért) és egy forgalmasabb, több termékkel dolgozó webáruházhoz igencsak alkalmatlan. Még régebb (még php 5.* idejében) írtam opencart kiegészítőket, nem tűnt bonyolultnak, és a templét átírása sem okozott gondot, ám semmi mással tapasztalatom nincs. Ezért kértem segítséget. Fel fogok telepíteni egy prestashopot xampp alá, és megnézem, hogy jó lesz-e illetve a kliens fogja-e tudni kezelni. Mert ugye ezt átadva nem nekem kell majd a termékeket feltölteni, é csupán 10-15 terméket töltök fel. egyrészt, hogy a templétet tesztelhessem, másrészt, hogy bemutassam velük a kliensnek, hogy hogyan is kell ezt csinálni.
Ha ne adj isten wordpress mellett döntök, milyen pluginokat ajánlsz a woo mellé? (a wordpress az, amit a legjobban ismerek fejlesztői szinten. 'rtám időpontfoglaló plugint alája, meg nem gond a child templétekkel való dolgozás alatta, szóval ismerem a szerkezetét, működését, mégis az az érzésem, hogy a mostani projekthez nem a legjobb választás, mert ide komoly árukészletkezelő adminfelület kell, sokféle termékkel és lehetőséggel.) Nem hiszem, hogy a wordpress, ami ugye elve egy blog motor, ami az adatbázis szerkezetén meg is látszik, erre jó választás lenne. Nyilván jó lenne, ha sima oldalakat is lehetne csinálni, amibe jó a wordpress, és a child templétkezelés is jó lenne, ami szintén nagyon jó wprdpressben, ám mégis... nagyon kompromisszumosnak érzem.
#1
"nagyobb webáruház esetén"
#2
"forgalmasabb, több termékkel dolgozó webáruház"
"ide komoly árukészletkezelő adminfelület kell"
3 olyan munkám van (most jelenleg) amit valaki már összekattintgatott WP/Joomla/akármi CMS-re építve, de nem bírta a terhelést és az igényeket, ezért egy teljesen újat írok/írtam.
Mennyi terméket kellene kezelnie? Ha ez egy nagyobb webshop lenne (kb 8000-10000 termék minimum) akkor javaslom engedd el az összes ilyen szutyok sz*rt, mert nem erre vannak kitalálva. Nagyon dinamikusak és pikk-pakk bővíthetők mezőkkel meg átszabhatók és gyorsan lehet honlapot gányolni velük és egy méhészetnek pl lehet én is ezt választanám (20-30 termékkel), de egy csavarboltnak tuti nem.
Szerintem gondold át (az igények függvényében), hogy biztosan CMS-re akarod-e építeni, vagy inkább felhúzod normálisan valami frameworkre. (Laravel/Symfony/akármi..)
#3
Én sem CMS-re akarok építeni! Épp, hogy nem akarok! Ezért kérdeztem véleményt a webshopmotorokról! A CMS-ek adatbázis szerkezetei nem alkalmasak a termékek relációs adatbázisba rendezésére, így persze, hogy alkalmatlanok. kevés termékig még jók, de több termék esetében már nem, nem beszélve az adminfelületről mondjuk egy WP esetében.
A keret most erre a webshopra kevés ahhoz, hogy egy sajátot építsen az amber. Ezért most nekem egy webshop motorra lenne szükségem, mert termék idővel nagyon sok lesz! A tárhely nagyon atom. 4 óránként backup, SSD, végtelen domain, végtelen email, korlátlan forgalom, szóval minden van, ami kell
A prestashop-ot nem tudom próbáltad e már azóta, de szerintem széles ívben kerüld el, tele van tervezési hibákkal, hemzseg a bugoktól. Gyakorlatilag egy amatőrnél is amatőrebb tákolmány az egész.
De itt nyugodtan nézd meg mennyi problémát jelentettek már. Teljesen felesleges rá az energiát pazarolni.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!