PHP vs NodeJS? Optimalizáció és sebesség szempontjából. Ti melyiket preferáljátok? A PHP minden requestnél újracsatlakozik, és úgy vettem észre, egy NodeJS + Angular kombó szétszed egy sima PHP HTML webet.
#7 Eléggé el vagy tévelyedve.
Néztél már PHP-álláshirdetéseket? Mai napig fejlesztenek egyedi rendszereket, mert a WP és társai már nem elegek!
Most te preferálsz egy adott nyelvet, a többiről meg egyből tévképzeteid alakulnak ki, mert elfogult vagy.
#2-es vagyok.
#9 Ez nem ennyire fekete-fehér dolog. A request-en lovagolsz, de egy adott nyelvet/technológiát nem csak egy szimpla érték alapján választunk ki.
"Gyakorlaril a WP meg a joomla tartja a PHP-t életben."
Az, hogy vannak összekattintgatós CMS-ek, amivel az online marketingesből átképzett "webfejlesztő" honlapokat tákol össze egyéni vállalkozóknak csak a felszín. Ezt látod, mert minden az ő hirdetéseikkel van tele.
Én például multitól jöttem el és szabadúszóként csak egyedi fejlesztésekkel foglalkozom. Laravel, Yii, Symfony... rengeteg népszerű keretrendszer van amire sok százezer/millió weboldal épül világszerte, de ezeknek egy része lehet nem is publikus (értsd: céges, intranet-es oldal). Nem egy nagy céget tudok itthon, ahol az értékesítési rendszer PHP keretrendszerre épül.
Persze ez nem indokolja, hogy miért használjuk továbbra is ezt (ezzel csak azt akartam alátámasztani, hogy nem csak a WP tartja életben a nyelvet. sőt... többnyire elavult megoldásokat alkalmaz és nem is használja ki a nyelv adta lehetőségeket).
Ami miatt ezt használjuk továbbra is, több oka is van. Ezért linkeltem fent azt a két cikket.
pl ezt érdemes átolvasnod:
Arról pedig nem is beszélve, hogy rengeteg olyan eset van, amikor az alkalmazáshoz nem is tartozik frontend, mert csak adatbetöltéssel/feldolgozással foglalkozik, így a requestek számolgatása máris értelmét veszti ennél.
És ott van az egyik legfontosabb érv talán: hogy céges környezetben igyekszik az ember azonos technológiákat alkalmazni a különböző alkalmazásoknál, hogy egységes legyen. Persze szükséges esetben el lehet/kell térni, de csak ha nagyon indokolt. Ha minden feladatra mást használnánk, akkor egy olyan őskáosz lenne, ami a feladatátadást ellehetetlenítené. (Meg eleve: minden alkalmazáshoz külön fejlesztőt vegyünk fel? mert mondjuk a soap miatt java-ban írjuk az egyik interface-t (abban egyszerűbb), a másik csak egy rest api, szóval ahhoz kell valaki aki nodejs-ben expert és akkor külön szükséges még python-os is, mert mondjuk a képátméretezést abban hatékonyabban lehet megírni. Vagy keresünk valakit aki mindenhez IS ért? :))
Jó, ez egy kisarkított példa néhány csúsztatással, csak próbáltam szemléltetni, hogy fontos az egységes infrastruktúra vállalati környezetben.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!