Milyen nyelveket,fejlesztőkörnyezetet javasoltok híroldal létrehozásához?
A kérdés, hogy ragaszkodsz-e a saját megoldáshoz, illetve mennyire szeretnél a technikai megvalósításával foglalkozni?
Ha nem fontos, hogy saját megoldás legyen, akkor valamelyik CMS-t tudom javasolni. Drupal, Wordpress, miegymás. Előny, hogy nem kell hozzá fejlesztői tudás, hátrány, hogy erőforrásigényesebb, mint egy egyedi, jól optimalizált oldal.
Ha pedig a saját megvalósítás mellett döntesz, igazából bármilyen szerveroldali technikát választhatsz, mindegyikkel megvalósítható. Persze, azért ahhoz, hogy assemblyben nekiállj, kell némi erős mazochizmus, inkább a PHP felé nézelődj. Használhatod akár "nyersen" is, de ha szükségét érzed, a webes keretrendszerekkel Dunát lehetne rekeszteni. Ismét csak azt tudom mondani, hogy nézd végig, mik vannak, és dönts.
Fejlesztőkörnyezet, IDE tekintetében meg aztán végképp az egyéni ízlés dönt, na meg persze, hogy melyik IDE milyen nyelveket és technikákat támogat.
#6
Én ugyan nem pontoztalak le, de egy napi 2-3 cikkel frissülő oldalhoz felesleges a Wordpress. Html, CSS, és némi Javascript ha kell. A cikkfelvitelhez egy kis PHP és mögé egy adatbázis. Kb fél óra munka a backend része. A frontend-el végülis el lehet szórakozni, de egy alapot abból is össze lehet hamar hozni, aztán menet közben lehet csinosítani.
Ha nem érdekel annyira a technológiai része, szerintem még egy CMS is feleslegesen sok. Szerintem a kulcsszó, amire rá kéne keresned a "static site generator".
Röviden ez azt csinálja, hogy van egy könyvtárad, amiben vannak szöveges fileok (cikkek), erre a könyvtárra ráfuttatsz egy programot, ami generál belöle egy komplett statikus weboldalt, html-ekkel meg minden. Ezt jó esetben egy az egyben kipublikálhatod egy webserverre.
Én konkrétan a Jekyll-t használtam már, meg voltam vele elégedve.
#8
Első felével egyetértek, valóban az elkerülte a figyelmemet hogy nem ért a webes dolgokhoz.
Szerintem viszont egy fél óra bőven elég ahhoz hogy létrehoz egy admint felületet ahol megcsinálja a cikk feltöltéséhez tartozó és kilistázó backend részt. Persze ezt is többféleképp meg lehet csinálni az én gondolatmenetem szerint elég hozzá az idő.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!