Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Mi a jobb és biztonságosabb...

Mi a jobb és biztonságosabb lekérdezés? SQL vagy LINQ?

Figyelt kérdés

Tehát Select bla bla WHERE valami=@valami és akkor például a @valami helyébe megy ugyebár az input - ez biztonságosabb, mint például az ha valami= "+input lenne, mert így nincs sql injectionre lehetőség, mint például az utobbinál. Előtte meg persze, meg lehet hívni a Prepare() metódust, ami azt hiszem már pl MySQL Connector 4 fölött nem kell, mert alapértelmezetten csinálja.


Na de mi a helyzet a LINQ-val? Ott alapból nincs lehetőség pl SQL injectionra. És elvileg a webalkalmazások fejlesztése is sokkal gyorsabb vele, rááadásul, hogyha adatbázisba módosítunk valamit, akkor a sima SQL lekérdezéseket át kell írni, míg a LINQ-val való lekérdezéseket nem kell módosítani, tehát a karbantharthatóság és a fejlesztés is előnysebb vele.


Mi a Ti véleményetek?


2020. szept. 11. 22:39
 1/4 anonim ***** válasza:

Én véleményem, hogy lassan 3éve egy sor SQL kódot nem írtam. Helyette ORM.


Hun: [link]

Eng: [link]


Az is igaz, hogy 2 éve, hozzá nem nyúltam relációs adatbázishoz. Helyette:

- MongoDB [link]

- Cassandra [link]

- Redis [link]

2020. szept. 11. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

LINQ-val nincs tapasztalatom (pláne nem performanciában), mert MS találmány, tehát .NET-ben elérhető, de ha nem abban fejlesztesz akkor a hajadra kenheted. :)

Éppen ezért azt gondolom, hogy nem lehet így összehasonlítani, mert az SQL egy teljesen általános és széleskörűen támogatott nyelv, míg a LINQ-t nem használhatod akárhol. pl php és python esetén csak alternatívák vannak ha jól látom, nincs pl külön php extension hozzá


#1 Alapvetően én is ORM-t használok csak az utóbbi időben. Van 1-1 kivétel, mikor nagyon nem hatékony (RDBMS lekérést nem úgy rakja össze ahogy szeretném) és magas memóriahasználatot eredményezne, de azért ez ritka. A keretrendszerek elég jól vannak optimalizálva már.

Szóval +1 az ORM-re.

(A NoSQL pedig nem minden esetben hatékony, de ezzel csak azt akarom mondani, hogy az RDBMS-nek is megvan a maga létjogosultsága továbbra is. :))

2020. szept. 12. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Persze megvan a létjogosultsága, de RDBMS-re clusterizációt nem építenék. Én most egy elosztott "multi-server"-es több instance-ban futó alkalmazást fejlesztek, amire éppenséggel Cassandra-t és Redis-t használok.


Nem azt mondom, hogy nem rossz az RDBMS, csak én nem használtam 2éve. :D MySQL és Oracle nagyon patent azóta is, csak a jelenlegi körülményeim, céljaim és követelményeknek nem az a megfelelőbb.


pl.: Cassandra minden egybekötött szervere párhuzamosan aktív (nem primary-secondary), de adat konzisztenciában nem a tuti, bár paraméterezhető csak az "elérhetőségében" lesz problémája.


De Ha izgat a téma: CAP-tétel

[link]

2020. szept. 12. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
*Nem azt mondom, hogy rossz az RDBMS, csak ...
2020. szept. 12. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!