Van egy kis fordítási kavarodás. A köznyelvben egymás szinonimái, a cikk tisztázza a különbségeket:
A webLap / webOldal egy lapja / oldala egy webhelyen -nek.
Ahogy írták rossz használat miatt alakult ki, és maradt meg.
Mint a Hacker kifejezés, ami valójában Cracker lenne.
"A szó eredeti jelentésében olyan nagytudású szakembert jelentett, aki szakmáját lelkesedésből is űzte, akár „művészi” gondossággal; számos valós történetet és „legendát” találunk a hackerekről, akik lehetetlennek látszó dolgokat voltak képesek előhozni egy-egy eszközből."
(WiKi)
Míg a Cracker:
"A cracker (magyar zsargonban: krekker) olyan, a számítástechnikához magas színvonalon értő személy, aki tudását elsősorban a saját céljaira használja fel, visszaél vele, és másokat károsít meg. Számítógépekre hatol be jogtalanul, adatokat szerez meg és használ fel elsősorban anyagi javakért, esetleg társai elismerésének reményében. A cracker az általa birtokolt információval visszaél, másokkal csak ritkán osztja meg, és akkor sem azért teszi, hogy ezzel valódi segítséget nyújtson.
A crackereket gyakran összekeverik a hackerekkel, akik tevékenysége valójában szöges ellentétben áll a crackerekével. A hackerek célja többek között, hogy másokat segítsenek, és elítélik a crackerek által folytatott tevékenységeket."
(WiKi)
#3, #4
A linkelt Wikipedia-bejegyzés így kezdődik: "A weblap (más szóval weboldal)"...
A kérdező nem a weboldal és webHELY közti különbséget kérdezte.
#5: nem, mert valójában hibás használják.
különbség nincs a két szó között amit kérdezett,
probléma az, hogy nem azt jelenti...
Ugyan ez a Hackernél is. Rosszul használták az újságírók,
és így teljesen más értelmezést kapott a mai használatban.
Mint ha össze kevernék a "Bank biztonsági őrt" a "Bank rablóval"
Menjetek at angolba a vita helyett, es azonnal tudjatok a valaszt.
Mindenki egyenileg fordithatja, ahogy akarja, de lenyegi kulonbseg nem lesz.
A "weblap", mint olyan, alapvetően INTERNETES "weboldalak" összessége!
Vagyis: a weblap egy adott cég, vagy vállalat, vagy gazdasági szervezet, vagy kulturális intézmény, vagy egyház, vagy alapítvány, stb., illetve magánszemély érdekeltségének "megjelenítése" a világhálón.
Ennek a megjelenítésnek RÉSZEI a weblapot alkotó weboldalak, melyek a lapon belüli - a fentiekben felsorolt entitások által meghatározott - különféle szempontokat részleteire bontva láttatják.
A "weblap"-ot úgy kell tehát elképzelned, Kérdező,mint egy print-kiadványt, mint plédul egy újságot, folyóiratot, vagy könyvet. A "weboldal"-t pedig akként kell elképzelned, mint a fentebb felsorolt print-kiadványok egy adott oldalát.
Ennyire egyszerű...
Vagyis tehát, a két kifejezés éppenséggel NEM SZINONIMÁK!
Azon válaszolók tehát, akik itt "szinonímaként" (egymás megfelelőjeként, vagyis fogalmilag azonos értelműként) határozták meg a két kifejezést, TÉVEDNEK! (Vaskosan tévednek...)
...Persze, azért lehet olyan, hogy egy adott cég, vagy vállalat, vagy gazdasági szervezet, vagy kulturális intézmény, vagy egyház, vagy alapítvány, stb., illetve magánszemély mindössze csak EGYETLEN EGY (internetes) OLDALON "jelel"!
Ilyen esetben az a megjelenés, valójában nem weblap, hanem mindössze "csak" weboldal...
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!