Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » A Cookies -rol tobb informacio...

A Cookies -rol tobb informaciot tudtok adni? Abbol a szempontbol, hogy egy weblapon dolgozok es tobb hatterinformacio kene, hogy mikent is mukodik.

Figyelt kérdés

Azt tudom, hogy kb barmilyen programozasi nyelven meg lehet irni a sutiket. Olvastam par honlapot, de nem nagyon allt ossze par dolog.

pl a felhasznalok adatait a honlap keszitoje tarolja vhol, mert olvastam, hogy lehet torolni is vagy csak "beagyazodik" a felhasznalo bongeezojebe es x ido utan kitorlodik?

Altalaban milyen adatokat hasznal fel a honlap keszitoje?

Ha van vmilyen reszeletes leiras belinkelhetnetek


[link]


[link]



2019. dec. 12. 20:55
 1/3 anonim ***** válasza:

1.) Van a weboldalon egy "termékek rendezése" opció. Ha rákattintasz az ABC rendezésre, akkor a weboldal eltárolja egy cookie-ban, hogy te ABC sorrendet állítottál be a rendezéshez.


2.) Amikor legközelebb megnyitsz egy terméklistát a weboldalon, akkor a weboldal megnézi, hogy van-e olyan cookie-d, ami a termékek rendezésének beállítására vonatkozik. Mivel van, ezért kiolvassa belőle, hogy te korábban ABC-t állítottál be, ezért most is úgy fogja rendezni. Ha átállítod, akkor a cookie-ban is átállítodik ABC-ről másra az értéke.


Természetesen ez implementáció függő (lehet adatbázisban is tárolni a beállításokat), de a fenti példából szerintem könnyen megérthető, hogy hogyan működik a cookie. Ha ezt érted, akkor elvileg a linkelt oldalakon lévő felhasználási módjait is érted.

2019. dec. 13. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
63%
google
2019. dec. 13. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Kedves 1-es. Csak most jutottam billentyuzethez.


Koszonom a reszletes valaszt.

Ezzel a resszel nagyjabol kepben voltam.


Ami erdekelne pl. megirom, hogy pontosan milyen informacio szeretnek az ugyfelekrol, a felhasznalok elfogadjak, mentik is talan.


Ezeket az infokat kell tarolnom vhol vagy egyszerubben hozzajutok a statisztikahoz?


A google-t hasznalom, csak nem vagyok programozo igy sajnos nehany dolgot nem ertek.

2019. dec. 18. 16:21

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!