Miért használják a PHP-t?
JavaScript böngészőben fut, tehát az csak adott gépen megy.
A PHP szerver oldalon, a klienstől / JavaScript -től kapott adatokat értelmezi, és válaszol rá.
A PHP tehát a szerveren tárol adatokat (pl. MySQL -ben), dolgozik azokból, míg a JavaScript csak 1 gép - böngésző adatait tudja tárolni feldolgozni.
Pl. ezen az oldalon is, te ki írtad ezt a kérdést, ehhez szerver oldalon tárolni kellet a kérdés adatait, amit én másik gépről látok és tudok rá vállaszolni amit te is megtudsz nézni, na'h erre kell. :-)
JavaScript csak a te gépeden tudná tárolni, és csak te látnád.
Egy apró megjegyzés:
JavaScript -ből is van szerver oldali feldolgozó, NodeJS.
Ahhoz is telepíteni kell egy webszervert csak az értelmezője nem a PHP hanem JS.
Viszont tárhelyekből nagyon kevés támogatja.
Ne haragudj, de a tudásod ezen a téren finoman szólva is hiányos.
Alapvetően két fajta webes technológia létezik: kliens oldali (pl. JavaScript), és szerver oldali (pl. PHP, CGI, ASP). Vannak feladatok, amiket mindkettővel el lehet végezni, de ez a feladatok kisebb része. A kliens oldali technikákat a már előállított weblap élőbbé tételére használják: látványelemek előállítására (pl. hogy történjen valami, ha az egeret egy objektum fölé viszed), illetve olyan, jellemzően kisebb programok lefuttatására, amelyek nem veszélyeztetik a rendszert akkor sem, ha a felhasználó belepiszkál. (Mert a kliensoldali dolgokba bele lehet piszkálni.) Mondjuk egy formnál az adatok helyességének ellenőrzésére, mielőtt azt a szervernek elkülni. (Ahol persze megint ellenőrizni kell, mert nem tudni, hogy a felhasználó belenyúlt-e a szkriptekbe... azért szokás ennek ellenére kliens oldalon is ezt elvégezni, mert az a felhasználó számára is gyorsabb, és ha nem babrál bele, akkor a szerverre is kisebb terhelés jut.)
PHP-t (és más szerveroldali technikákat) pedig a weboldalak dinamikus előállítására használják. Ezen feladatok általában olyanok, amiket kliens oldali szkriptekkel nem, vagy csak komoly kompromisszumok árán lehetne megvalósítani. Mondjuk egy hírportál cikkjeinek az adatbázisból előbányászását, és ezeknek a megjelenítését tipikusan szerver oldali technikák végzik. Vagy például egy hitelesítést megkövetelő rendzserben a felhasználók azonosítását sem lenne célszerű a kliensre bízni, szerintem nem kell magyaráznom, hogy miért.
Egyébként szerver oldalon is lehet JS-t használni, csak az nem a kliensen fog futni. ;)
Kliensoldi javascriptben érdekes lenne egy MySQL kapcsolat :DD
Úgy látszik zavar van a fejekben
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!