Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » A programozás alapjait nyelvfü...

A programozás alapjait nyelvfüggetlenül lenne érdemes elkezdeni tanulni vagy szimplán kezdjek el egy nyelvet?

Figyelt kérdés
2019. ápr. 14. 13:40
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Is-is. Nyilván a legegyszerűbb, ha konkrét programokat írsz egy nyelven, és közben jobban megragadnak a nyelvfüggetlen dolgok is.
2019. ápr. 14. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
100%
Válassz egy nyelvet. Kezdőknek a pythont szokták ajánlani, az segít megérteni a programozás alapjait.
2019. ápr. 14. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
C is jó? Az egyetemen ahova menni fogok majd ezzel a nyelvvel kezdenek.
2019. ápr. 14. 14:00
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem elég demotiváló lehet papíron úgy programozni, hogy sosem látod az alkotásodat működni. Ezen az oldalon a Python a menő kezdő nyelv, de a C-t tanulni szerintem hasznosabb - bár némileg nehezebb.
2019. ápr. 14. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Tanulj egy nyelvet és párhuzamosan vele a szükséges elméletet. Így motiváló lesz látni a működő kódodat, amiről tudod azt is, miért működik. Ha gyors sikert akarsz, kezdd a pythonnal, de a C is jó lehet, ha nem boldogulsz vele, bármikor áttérhetsz a pythonra.
2019. ápr. 14. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 tabaki ***** válasza:
Én csak a dilettáns kívülálló felelőtlenségével kotyogok bele, de szerintem semmit nem lehet hatékonyan úgy tanulni, hogy egyik testetlen fogalmat támasztod a másikra. Egyébként nem is tudom, találnál-e olyan kezdő szintű szakirodalmat, amelyik ne konkrét programnyelvi példákkal illusztrálná a tudnivalókat.
2019. ápr. 15. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Helló!


Az alapalgoritmusok (sorbarendezés, legkisebb-legnagyobb kiválasztása, összefésülés, relációs adatbázis alapismeretek) megtanulásához, nem biztos, hogy kell a konkrét nyelv.

De tényleg jó, ha látod a kézzelfogható eredményét az elméletnek

2019. ápr. 15. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Mindenképp egy könnyű nyelv kellene, amin az elméleti dolgokat ki tudod próbálni. Nyilván nem kell túl mélyen belemenned a választott nyelvbe, csak amennyi szükséges a kipróbáláshoz. Pl. C-t, Assembly-t erre nem javaslok.



Inkább válassz egy BASIC-et, az legkevésbé finnyás a szintaktikára és a változó típusokra. Ebben tanulj meg beolvasni változóba számot, szöveget, illetve kiírni azt a képernyőre. Ezek mellé megtanulod az alapműveleteket és már első nap sikerélményed van: tudsz mindenféle számolgató programokat írogatni. Síkidomok, testek kerülete, területe, alap villamos számítások (pl. ohm törvény, teljesítmény, rezgőkör rezonancia), fizikai képletek gépre vitele, ilyesmik.



Nyilván ismerned kell a változók alapfogalmait, tehát kell egy alapkönyv is, lehetőleg az adott nyelvez.

Nem kell az egészet elolvasnod, az elején rögtön ott lesznek a programozási alapok, nyelvspecifikusan.

A neten is bőven ott van minden ami kellhet, a gugli meg a barátod.



Másnap adattömbök kezelése, ciklusok, feltételes elágazások. Harmadnapra már szoktak menni a soros és random file alapműveletek. Azaz változók kiírása/hozzáírása a fájlokhoz, illetve onnan való beolvasás változókba.


Ha eddig eljutottál, lehet kezdeni a gyakoribb programozási algoritmusok elsajátítását, mint pl. függvények, sorba rendezések, súlyozott véletlen számok generálása, titkosítások, stb...

Utána jöhet az OOP, mikorra féltudati szinten megy már az írás, fordítgatás, hibakeresés, a fejlesztő környezet is ismerős, stb...


Ezeket a dolgokat minimum 2..3 hónapig érdemes kitartóan gyakorolni. Egész élvezetes feladatokat tud az ember kitalálni magának is, miközben játékosan megismeri az adott nyelv utasításait. Sőt, a vége fele már a visual C-t, esetleg a C#-ot is megpróbálhatod, hogy ne érjen teljesen váratlanul a suliban az új környezet, plusz a lehetőségeid tágulása is ad egy kellemes biztonságérzetet.


Adatbázis műveletek, hálózatprogramozás, dinamikus weblapok generálása, XML, stb. Ilyesmik nem kezdőnek való dolgok. Egyszerre túl sok új infót kell elsajátítani és keveredés nélkül úgy fejben tartani, hogy tartósan rögzüljön is minden... Fontos, hogy legyen egy olyan technikai alapkészséged hozzá, hogy már ne a programozás alapjait kelljen magadban mormolgatnod folyton, hanem rutinosan kezeld a környezetet és csak az adott, újabb elméleti ismeretek kipróbálása legyen előtted, mint megoldandó feladat. Ha nem így teszel, bele fogsz zavarodni a sokféle párhuzamosan gyakorolt elméletbe.



Ismerek olyanokat, akik egyből C-ben kezdték - sokkal nehezebben indultak el, nyilván több volt a lemorzsolódás is. Persze ez nem mindig baj. Pl. ha csúcsprogramozókat akarnak valahol képezni, ott jó az elő szelekció... Egyetemen is szórótárgy a matek mellett a programozás.

2019. ápr. 15. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Szerintem C/C++-al érdemes kezdeni. Ha az valakinek megy, onnantól kezdve akármi más is menni fog. Fel lehet fogni ezt mérceként is. Ha valaki úgy érzi, hogy nem érti meg a C-t, akkor nem neki való a programozás. Szerintem nem véletlen, hogy az egyetemek többségében is a C/C++-al kezdik.
2019. ápr. 16. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!