Egyetértetek azzal hogy jól kitanult Python-C párosítással kb nyugdíjig el elhet lenni?
Voltam ma egy interjún egy garázscégnél. Vmilyen elektromos szabályozóegységeket kellene programozni és lehetőleg Python-t és C-t tudni. Az elektronika amit tudni kell nagyon alacsony szint az nem gond.
Egy 3 hónapos gyakorlatról volt szó egyelőre, úgy volt hogy Python is elég lesz prototipusok készítéséhez, de mondta a fejlesztő hogy igencsak jobb lenne hosszabb távra a C is. (C++ pedig még jobb...)
Python-nal el vagyok, de C-ben még soha nem programoztam, nem terveztem beleugrani.
C-t csak akkor használnak amikor végképp muszáj a memoriagazdálkodás miatt, de akkor viszont elkerülhetetlen.
Tehát minimum a C-t meg kellene tanulnom, ha ennél a cégnél komolyabb terveim vannak.
Egy illetővel beszéltem erről a témáról aki jelenleg C#-pal virtual reality-s játéok fejleszt.
A megbeszélés tanulsága gyakorlatilag az volt, hogy gépvezérlés, hardver, controller stb programozásával Python-C kombóval a következő 20-30 évre megoldott lehet a melóhely -de lehet hogy nyugdíjig is - főleg ha követem a Python library-k fejlődését.
A C/C++ ugye jelentősen nem valószínű hogy változni fog.
Mit gondoltok erről a "nyugdíjig tartó munkahelybiztosításról" python-C kombóval?
Gondolj csak vissza, mi volt 20-30 évvel ezelőtt az informatikában, és mi van most.
Egy programozó folyamatosan tanul, néha teljesen új nyelveket is, ha arra lenne szükség. Nem tudhatod, hogy mit hoz a jövő.
nyelvek jönnek, nyelvek mennek... de a Python örök!
:D
5.: Az elektronikát ismerni kell, de nagyon egyszerű. A projekvezetőnek se volt semmilyen villamosipari/elektronikai végzettsége.
Nem azon van a hangsúly, hanem a C/C++ és python ismeretén.
A részeleteket nem tudom, annyit modntak nekem kb, hogy ahol csak leeht a gyors fejlesztés miatt python-t használnak. Ahol nem lehet ott C/C++-t.
8.: Szerintem nem baj egyaltalan ha valaki 8 nyelvet tud ennel a cegnel. De hasznal csak kettöt kell a python-t es a C-t (vagy C++ -t). Masik hat ide nem kell.
Ez a baj hoyg en meg csak egy nyelvet tudok es eza Python, es abban is föleg olyan dolgokat irtam amihez OOP nem nagyon kell. OOP python-ban kisse opcionalis.
Emiatt remegtem meg egy kicsit, hogy jo dolog lenne-e egyböl C-re tovabbmenni.
5.: Az elektronikát ismerni kell, de nagyon egyszerű. A projekvezetőnek se volt semmilyen villamosipari/elektronikai végzettsége.
Itt kezdődnek a bajok... Ezek ilyen sufni cégek, és ha valami változás van a megrendelőnél (pl. rájönnek, hogy totál nem értenek hozzá) akkor kb. 2 perc alatt mennek csődbe. Én elektronikákat programozok (beágyazott rendszerek), FPGA, mikorkontroller. És eszembe nem jutna pythonba programozni, a C még elmegy. Egyszerűen nem lesz hatékony. Vagy 3x drágább hardver kell alá. Ezeknél az architektúrát is illik ismerni, különben 3x drágább lesz a hardver. Ideig-óráig eladható a szemét is de ha borul a bili az csúnya lesz.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!