Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Heló! Pár barátommal megszeret...

Heló! Pár barátommal megszeretnénk tanulni programozni. Mostanság legfontosabb nyelvekben mind (Assembly, c++) ilyesmi. Valaki tud anyagot hozzáadni? Videó, szöveges, az mindegy csak érthető legyen

Figyelt kérdés
2010. jún. 21. 07:23
 1/9 anonim ***** válasza:

A javát se írd le. Aki a javát érti könnyebb dolga lesz a C++-ban.


Java 24 óra alatt:

[link]


C++ 24 óra alatt:

[link]


Assembly 24 óra alatt:

[link]



Sok sikert!

2010. jún. 21. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Az assembly-t hagyd a végére, kezd inkább magasabb szintű nyelvekkel, mint pl. a C/C++. Ha interneten is akartok programozni, akkor még a PHP-t illetve JavaScriptet is ajánlom hozzá. Általában rengeteg anyagot találni, ha a Google-ba beírod ezeket (de akár torrenten is egész könyveket lehet letölteni)
2010. jún. 21. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Nohát. Mit értesz legfontosabb nyelv alatt? Az assemblynek olyannyira korlátozott a használata (legtöbb esetben a C-fordító jobb kódot generál, mint amit te írnál), hogy nem nevezném létszükségletnek. Ha persze oprendszert akartok írni ti is (mint sok túllelkesült fiatal, akinek még fingja nincs róla, mit is jelent ez), akkor fontos. De amúgy lehet hanyagolni. Érdekességképp jó, illetve megérteni a gép működését, de ennek kevés köze van a programozáshoz.


C++ nagyon jó, de lehet nehéz lesz kezdeni vele (bár én így tettem, de azt is látom, hogy nem mindenkinek megy).

Aki itt fentebb írja, hogy Java után milyen könnyű a C++... hát ne higgy neki. Annyira más a két nyelv, csak szintaxisában hasonló (ugyanúgy a {} nyelvcsaládba tartozik mindkettő).

Jah, és a C/C++ az nem egy nyelv.

2010. jún. 21. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Csak azt írtam, hogy C-vel vagy C++ -al, mivel ezek nagy mértékben hasonlítanak, illetve C++-al is lefordítható egy C kód.
2010. jún. 21. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Sajnos nem, előző munkahelyemen _NAGYON_ szokat szívtam eleve mire le tudtam fordítani a C kódot úgy, hogy ugyan azt a működést produkálja egy C++ fordítóval. Szóval nagyon hasonlítanak, de közel sem ugyanaz a nyelv... ez az alak, hogy C/C++ azt sugallja, hogy nincs komolyabb különbség, pedig erősen van.
2010. jún. 21. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Akkor most melyik nyelvvel kezdjem? Amúgy, op.rendszerhez úgy hallottam, hogy már kitaláltak egy másik új nyelvet, amivel könnyebb programozni. Szóval, melyik nyelvet kezdjem el tanulni?
2010. jún. 21. 14:39
 7/9 anonim ***** válasza:

Hát vizsgáld meg a céljaid:

-kisebb, platform független programokhoz(esetleg mobilokhoz): Java

-nagyobb programokhoz: C++


Ha hajlandó vagy több nyelvet is tanulni, akkor első nyelvnek a python-t javaslom(a 2-eset mert ahhoz több tutorial van) A python nyelv segíteni fog a jó programozói gyakorlat(pl.:tördelés, kommentek kialakításában) ráadásul egyszerűen tanulható és még közepesen nagy programok írásához is megfelelő.


Az assembly pedig valószínűleg nagyon sokáig élni fog ugyanis az operációs rendszernek a hardvert közvetlen kell vezérelnie ez pedig legkényelmesebben assemblyvel valósítható meg(pontosabban ott általában assembly modulok vannak a C nyelvű kódban)

2010. jún. 22. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Akármilyen nyelven lehet operációs rendszert írni, ami tud (valahogy, akár assembly kód beillesztésével) hardvert kezelni és fordul gépi kódra. Nem ez a kérdés. Hanem hogy mivel szokás (tehát miben van évtizedes tapasztalat) és mivel érdemes. Pascalban senki nem állna neki oprendszert írni, mert nem arra találták ki. C-ben nagyon sok kernelt fejlesztettek, és a C-t erre találták ki, kifejezetten ez volt a célja. A C++ a C erős kibővítése (és néhol szűkítése is), tehát elvileg alkalmas az is oprendszer írására, gyakorlatilag a kernel mélyebb részein a C-assembly ma is egyeduralkodó.


A Pythont én is javaslom, nagyon kényelmes, van interaktív interpretere (tehát könnyen tudsz kipróbálni mindenfélét), nem kell fordítani, tehát nagyon kényelmes (mint általában a scriptnyelvek), és ezen kívül nagyon intuitív és sok szolgáltatást nyújt. Szóval tanulónyelvnek szép, csak nagyon sok mindent nem tartalmaz, részben tervezési döntésként (például osztályos láthatósági szabályok nem nagyon vannak benne), részben mert scriptnyelv.

Az erős és statikus tipusosság egy olyan dolog, amit érdemes megszokni és szeretni, ez például nincs scriptnyelvekben általában.

2010. jún. 22. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

"Az assemblynek olyannyira korlátozott a használata,hogy nem nevezném létszükségletnek."

Hogy lehet ezt írni, hát nem az Assemblyvel lehet legjobban uralni a gépet?

2011. okt. 30. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!