Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Egy negyedfokú egyenletet...

Egy negyedfokú egyenletet megoldó programot szeretnék írni Javascriptben, de hogyan tudnék?

Figyelt kérdés

Milyen algoritmus javasoltok hozzá?

Tudom hogy van megoldóképlete de az talán túl bonyolult nincsen valamiféle olyan algoritmus amivel talán egyszerűbb lenne??



2018. aug. 10. 15:07
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
Ha te írod, tényleg mindegy. De az egész gyk ezzel van tele. Csak szólok, hogy bizonyított tény, hogy 5-öd és magasabb fokhoz nem létezik képlet.
2018. aug. 12. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:
De vannak az ötöd és magasabb fokúra is megoldások csak azok egy kicsit bonyolultabbak például a Newton módszer azzal meglehet oldani egy 5öd fokú egyenletet vagy egy 10ed fokút is
2018. aug. 12. 17:25
 13/20 anonim ***** válasza:
Legalább egy kicsit értenéd amit beszélsz.
2018. aug. 12. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 A kérdező kommentje:
Tudom hogy miröl beszélek
2018. aug. 12. 20:20
 15/20 anonim ***** válasza:

[link]


Látom

2018. aug. 12. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 A kérdező kommentje:

De ezek csak amik meg lehet oldani szorzas, osztassal, gyökvonással.

De meglehet közelitessel is oldani.

Ne okoskodj ha nem értesz hozzá.

2018. aug. 12. 21:56
 17/20 anonim ***** válasza:

Értek hozzá...

De a közelítés az nem megoldás. Ez a nyelv nem Turing-teljes.

2018. aug. 12. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
Bocs, kevertem a fogalmakat. Szóval a nyelv NP teljes, Turing-géppel nem lehet polinom időben megoldani. Közelítés... Közelítés alapján a gyök kettő lehet -4 is, attól függ, honnan és mennyire közelítesz
2018. aug. 12. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 A kérdező kommentje:

Rendben de majd megprobalom hogy jó legyen. Úgy hogy viszonylag nagyon minimális eltérés legyen.

De most más projecteken kezdtem el dolgozni szoval majdáskor állok ennek neki.

2018. aug. 13. 00:54
 20/20 anonim ***** válasza:
Negyedfokú egyenletre van megoldó képlet, de nagyon bonyolult. Elönye az, hogy vannak benne olyan diszkriminánsnak nevezhető speciális részek, amik ismétlödnek, azokat ki kell számoltatni vele és azt belerakni a full megoldóképletbe. Szinte amúgy meg másolás az egész, mert csak ilyen +/- eltérések vannak benne
2020. jan. 12. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!