Magyar nyelvű olvasmányt vagy bármilyen oktatóanyagot hol találok az alábbiról?
Az érdekelne, hogy magában a fizikai memóriában és a ramban, hogy játszódnak le a helyfoglalások, a beírt jelek, melyik részét foglalják el a memóriának, stb.
A bájtok és annak elhelyezkedése, hogy konkrétan hogyan működik egy helyfoglalás pl. Tudom, ehhez kellene elkezdeni az egyetemet, de addig is.
Sajnos maga a kérdés is elég pontatlan, ahhoz, hogy érdemi választ lehessen rá adni. A dolog ennél sokkal összetetteb, helyzetspecifikusabb, de azért megpróbálom:
Alapban az van, hogy a neumann elvű gépeknél három részre (szegmensre) van osztva az amúgy közös, egy tömbből álló memória, hogy futtatni lehessen egy-egy programot.
Ez a három az adat, a kód és a verem szegmens.
Az adatba kerülnek a változók, a kódszegmensben helyezkedik el maga a programkód és a veremben nyer elhelyezést az a változó (vagy változók), amivel éppen operál a processzor.
Ez a flat memóriamodell, de léteznek ennél összetettebb modellek is. Sőt, pc-s környezetben ma már csak ennél összetettebbek léteznek. Sok-sok szegmens van, ezek alkalmasint átlapolódhatnak, a multitask is "bezavar" a dologba, stb., stb.
Meg ennyit: A fizikai memória és a RAM ugyanaz.
A helyfoglalások függenek attól, hogy a gép valós avagy védett módban dolgozik-e, de függ az oprendszertől is (már ha van), mert ezen a szinten történik a memória allokálás.
Talán ez segít:
Van egy (de inkább több) un. laptáblázat, amely nyilvántartja a memória lapokat, és a kernel memóriamenedzsere ebből tájékozódik.
Ennek alapján oszt ki memóriát egy-egy futó porogramnak, vagy szabadít fel memóriát ha a program befejezte a futást.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!