Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Programozás az ALAPOKTÓL?...

Programozás az ALAPOKTÓL? Teljesen kezdő vagyok, mit ajánlotok először? Milyen nyelvvel kezdjem, mivel folytassam? Oktatóanyagot hol vegyek?

Figyelt kérdés
2013. jan. 7. 17:39
 1/4 anonim ***** válasza:

Oktatóanyagot nem feltétlen szükséges venned, rengeteg ingyenes anyag van a neten.


Egy fontos kérdés: tudsz-e angolul? Ha nem, akkor legalább minimális szinten tanuld meg, különben a programozás nem fog menni.


Kezdéshez valami egyszerűen tanulható nyelv a jó pl. Visual Basic vagy Pascal. Persze kezdheted a C-vel is, de azt nulláról nehezebb tanulni szerintem.


Nomeg, döntsd el, hogy milyen programokat szeretnél írni. Webes alkalmazásokhoz mást kell tanulni, ügyviteli rendszerekhez megint mást, játékokhoz úgyszintén mást.

2013. jan. 7. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Előzőnek igaza van! Ha honlapot készítenél:

PHP, JavaScript, HTML, Action Script, stb..

Ha játékot, ablakos programot, stb-t.:

C++, az a legjobb kezdőknek a C# mellett.


Honnan tanulj?

A "Tanuljuk meg C++ programozási nyelvet 24 óra alatt" nevű könyvből, ha C#-zni akarsz, akkor YouTube, és Google a barátod! Ha Pascalozni, semmi kép se YouTube-ról tanulj mert 100%-osan kezdőnek való videót ott még nem láttam, Google-ön keress tutorial-t magadnak, akármilyen nyelvről van szó!

2013. jan. 7. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Igen,igen tudok angolul.

Program, játék érdekelne:)

De hogyha pl nem C-vel kezdek, hanem Pascallal akkor nem időpocsékolás, hogyha majd C++ programozni szeretnék ( tudom,tudom nem időpocsékolás egy nyelv megtanulása sem, csak,mennyiben tér el a kettő?)

A tanuljunk meg programozni 24 óra alatt megfelelő így is, hogy teljesen kezdő lennék?:)


Köszi a válaszokat:)

2013. jan. 7. 17:56
 4/4 anonim ***** válasza:

Telesen mindegy mivel kezdesz, de az alapok elsajátításához én erősen típusos nyelvet javasolnék. Az algoritmus gondolkodásmód elsajátítása kell, hogy az első dolgod legyen, erre pedig bármelyik megfelel.

Ha ez megvan, akkor már egyik nyelv elsajátítása sem jelenthet nagyon nagy nehézséget.

Webprogramozás nyelveit én kezdésnek nem ajánlom, mivel a hibakeresés egy kezdőnek akár nagy kihívást is jelenthet, és ezekben a nyelvekben lesznek olyan problémák, amikkel nem fogsz találkozni vagy csak elvétve. Pl bonyolult matematikai vagy fizikai összefüggéseket nem igazán fogsz benne használni, persze vannak kivételes esetek.

2013. jan. 7. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!