Érdemes továbbtanulni egy programozónak?
A mérnökinfó BSc alap ez minkendéppen kell, hogy több lehetőségem legyen és egy alap informatikai hátterem.
Az MSc-t is valamennyire megtudom érteni. Pár helyen követelmény plusz ahogy hallom a nagy cégeknél még talán egy kicsi fizetés növelést is jelenthet. Ha jól értem akkor MScvel könyebb senior szintú állást kapni? Vagy mindenki akinek van +5 év tapasztalata az lesz?
A PhD-t viszont már egyátalán nem tudom, hogy mennyire praktikus. Az hallottam, hogy ők helyezkednek el a legnehezebben és nem is kapnak jobb fizetést.
Vagy a PhD mondjuk akkor kell ha valaki X év programozás után a managementbe akar menni?
Hogy van ez? :) (Egy összezavart gimnazista)
Én személy szerint nem ismerek egyetlen ilyet sem.
Aki programozó kutató, mind cégnél dolgozik, x órában, viszont az egyetemmel, egyetemi laborokkal jó kapcsolatban maradt.
Egy GPU és computer vision fejlesztő simán megkeres 6-800 nettót is, de ha szereti az akadémiai életet, pl előadásokat tart, gyakorlatot vezey stb... azért nem rossz ám, amikor van 4 szakdolgozód, akiknek outsorceolod az ötleteidet, aztán csináltok belőle egy céget. Egy példa...
Nem célom megbántani az itt megfordulókat, de a doktoranduszok egy részének vagy az az indíttatása, hogy mint elméleti szakember, úgy véli, nemigen állná meg a helyét a munkaerőpiacon (gyakorlati szakemberként), így tovább megy postgradra, mert az állam fizeti a megélhetését, vagy a másik csoport, akiknek csak az a cél, hogy két betűvel hosszabb legyen a nevük.
Elég kevés azok száma, akik valóban kutatóként, vagy egyetemi oktatóként képzelik el a jövőjüket. Ehhez még, hogy a kutatók úgy átlagban egyáltalán nincsenek jól megfizetve, bár elképzelhető, sőt, valószinűsíthető is, hogy a számítástechnikában ez nem így van.
Csak egy kérdés, mi van azzal a rengeteg gyakorlati cutting edge és határterületi témával, amivel jelenleg (még), nem foglalkoznak a cégek és intézmények?
Szerinted ezeket ki kutatja és fejleszti?
Mert ha kikerülsz a munkaerőpiacra, akkor azt kell csinálnod amit mondanak. Juniorként semmi kreativitás nincs, hanem kódolsz. Kivéve ha egyből senior leszel, mert annyira nincs már értelmes programozó az országban kb.
...de akkor is olyan valamin kell dolgozni, ami nem a tiéd. Ha nem saját céged van, akkor más szekerét fogod tolni, még ha jól is keresel vele.
Valakinek ez nem felel meg, és részt akar venni valami tényleg újdonság létrehozásában, amire később cégek épülhetnek.
Az biztos, hogy az elméleti tudományokban gyakran sok a lébecoló, de a műszaki, biotechnológiai kutatás az nagyrészt gyakorlati. Ott kevesen tudnak munkakerülni.
Programozóként:
Csak akkor menjen bárki is fejlesztőnek, ha tényleg ez az élete, és szereti is csinálni. Kezdő, vagy junior bér nem éri el azt az összeget, amit pl. egy kétkezi munkás megkeres egy hónapban, 8 óra munkával. Rengeteget kell ülni, sok a stressz, elvárások az egekben. (a fizetés persze nem) Sok programozó ismerősöm van, egyik sem gazdag(sőt..!), és mindenki tudja, hogy sok hülyeségeket írnak erről a szakmáról. Például a bérek meg sem közelítik azt a szintet, amit a legtöbb oldalon írnak. Ráadásul programozóként nagyon sokáig csak "munkás" vagy. Teljesen mindegy, hogy valamit Aladár vagy Béla ír-e meg. Mindenkinek inkább azt ajánlom, hogy menjen el menedzsernek, nem véletlenül járnak a programozók busszal, ők pedig mercivel.
Én már külföldi költözést tervezek, mert képtelenség jó életszínvonalat elérni itthon. Az, hogy valaha saját házam legyen, már teljesen irreális. Még a kauciók és lakbérek kifizetése is problémát okoz, 2-3 év Java tapasztalattal. Hónapról hónapra élek, és alig veszek magamnak valamit, a fizetésem a 300 nettót sem éri el..
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!