Ti hanyas matekkal mentetek programozó informatikus szakra? Hogy megy nektek a programozas, volt elozetes tapasztalatotok/gyakorlatotok belole?
Az, hogy hanyas voltál középsuliban, vagy hanyasra érettségiztél semmit nem határoz meg egyértelműen. Az egyetemi oktatás más, nagyon más. Van aki szín jeles matekkal megy egyetemre, és kibukik, és van aki elevickélt középsuliban, de az egyetemet remekül elvégzi. A kérdés inkább az, jegytől függetlenül, hogy menynire bízol a saját képességedben, és mennyire vagy szorgalmas. Az egyik fő különbség a középsuli és az egyetem között, hogy az egyetemen nem jutsz messzire szorgalom nélkül. Sokan ezen buknak el, megszokták, hogy a jó képességük elég a tökéletes teljesítményhez, és koppan az álluk, mikor szembesülnek vele, hogy ez nem működik az egyetemen.
Ami a programozástudást illeti, amenynire én tudom, az összes szakon gyakorlatilag nulláról kezdik a programozásoktatást, viszont nyilván az alapokon elég gyorsan végigszaladtok, szóval ha nincs előzetes ismereted, és/vagy affinitásod a dologhoz, akkor nehéz lesz tartani a tempót. De nem kőkemény követelmény az előzetes ismeret.
Én gimiben nem voltam jó matekos, de csak azért, mert egyáltalán nem érdekelt, nem figyeltem, és soha nem csináltam házit. Programozni viszont mindig szerettem, egészen kis korom óta, és teljesen magamtól tanultam meg.
Aztán pár évvel érettségi után kitaláltam, hogy informatikát szeretnék tanulni, úgyhogy vettem egy matek érettségire felkészítő könyvet, és végignyomtam az első oldaltól az utolsóig. Nagyon jó könyv volt, egy idős tanárnő írta, sajnos már nem emlékszem, ki. Megcsináltam az összes feladatot, utána régi érettségi feladatsorokat oldottam meg, és beültem egy javító érettségire, ahol 96%-ot sikerült elérnem.
Egyetemen is nagyon jól ment a matek, meg a programozás is. Azóta el is helyezkedtem, és nagyon szeretem, jól is megy.
A tanulság az egészből az, hogy lehet úgy rossz jegyed matekból, hogy egyébként van hozzá tehetséged. Viszont szerintem ha nincs tehetséged a matekhoz, a programozás is gyengén fog menni. Persze ettől még elvégzed valahogy az egyetemet, és a mai piacon még jól fizető állást is találsz, csak fogalmad sem lesz, hogy mit csinálsz, a kollégáid utálni fogják a trágyadombot, amit kódolás címén építesz, és nekik kell utánad eltakarítaniuk.
Na egy kicsit elkapott a hév, de sajnos sok ilyen emberrel kell együtt dolgoznom, vagy miután kirúgták őket, a sz.arból kivakarni a projektet. Hát nem egy leányálom. Szóval légyszi menj újságírónak vagy marketingesnek, ha nem megy a matek. Köszönöm az összes szoftverfejlesztő nevében.
Általános iskolában az osztályban én voltam a legrosszabb matekból, sokszor majdnem buktam. Gimnázium első 2 évében egy erős kettes, majd rá jöttem, hogy nem is olyan rossz és élvezem a problémák megoldását... Nagy boldogsággal töltött el, hogy olyan dolgokat értettem meg 20-30 perc tanulás után amit sokan nem az osztályomból, csak addig nem tanultam egyátalán rá.
Pár hónap mulva matek faktos lettem és ott 4es és 5 között voltam, majd végül nem raktam le emeltet, mert nem kellet az egyetememhez.
Most Hollandiában tanulok programozónak.
6# vagyok a második részére is válaszolok gyorsan :)
Nagyon jól megy, főleg logikai problémákkal állítanak szembe minket, de eddig minden ment. Volt olyan amin 1-2 órán át téprem a hajam, de ha megfelelő energiát fektetsz bele és nem adod fel mindenkinek szokott sikerülni. Van akinek kevess időalatt leesnek a dolgok van akinek kell egy kis plusz idő...
"15 éve programozok, a munkám során használt legbonyolultabb matematikai művelet a gyökvonás volt."
Akkor te 15 éve hiszed azt, hogy programozol.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!