Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Hogyan írnátok tanulni képes...

Hogyan írnátok tanulni képes mesterséges intelligenciát?

Figyelt kérdés
Milyen logika alapján írnátok tanulni képes mesterséges intelligenciát? Milyen számításokat kell tudnia használni, ha tanulni akar? Milyen interface-eken keresztül tudna tanulni?

2017. szept. 13. 16:50
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
0%

Ez ennél kicsit nagyobb téma.

Guglizzál.

2017. szept. 13. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
34%
Ezen már én is gondolkodtam, de gyorsan rájöttem, hogy ha ez a kérdes felmerül bennem és még az irányt se tudom, akkor valószínűleg nem vagyok elég okos ehhez a területhez. Elég macerás még azoknak is akik ezzel foglalkoznak valamelyik neves cégnél, szóval nem hiszem, hogy egy-két othoni pc-n sikerülne. Próbáld a Big Data Analysis irányt megérteni, megtanulni és akkor lehet közelebb jutsz a kérdés megváladzolásához. Első lépés egy villamosmérnöki kar BSC és MSC képzés...
2017. szept. 13. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:

Pár hete elkezdtem ilyennel szórakozni, csak utána láttam, hogy most milyen nagy "írjunk chatbotot" hype van. Először megírtam az interface-t, amin keresztül lehet vele kommunikálni. Az biztos, hogy valamilyen szinten tanítani kell, mint ahogy egy gyereket is, pl. arra, hogy hogyan tanuljon. Vannak dologok amiket előre be kell programozni, pl. egy rakat szó jelentése, illetve most kezdek egy magyar nyelvű szöveg elemző/értelmező megírásába. Nyilván a program méf gyerekcipőben jár, de ha épp semmi máshoz nincs kedvem, akkor jópofa dolog elszórakozni vele. :) a google keresővel tetvezem majd összekötni. Jelenleg csak annyit tud a program, mert most még csak egy program, hogy jegyzi azt hogy milyen szavakat használunk, és milyen gyakran. :)


Amit igazi kihívásnak érzek, az az, hogy felismerje az iróniát, a szarkazmust, a tréfát, illetve az, hogy legyen saját akarata. Az utóbbinak egyelőre csak a szimulálására vannak ötleteim.

2017. szept. 13. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Utolsó, ez nagyon jó ötlet :D Tetszik, hogy jegyzi milyen gyakoriak a szavak
2017. szept. 13. 17:23
 5/16 anonim ***** válasza:
26%

"Jelenleg csak annyit tud a program, mert most még csak egy program, hogy jegyzi azt hogy milyen szavakat használunk, és milyen gyakran. :) "

Pfff, akkor az a része már megvan a dolognak, amit egy általános iskolás is megtud írni, már csak azt kéne amihez több hónapnyi kutatás és mély AI ismeret kell. :D :D :D Loooolz

2017. szept. 13. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
#5 Pontosan, ahogy ezt írtam is, hogy szinte még sehol sem vagyok, én a logikát írtam le annak ami alapján elindultam, és hogy hol tartok a megvalósításában.
2017. szept. 13. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

Ha mondjuk mintázatokat (pl. írott betűket) akarnék tanítani neki, akkor így kezdeném:


#!/usr/bin/env python

from sklearn import svm


Persze kell egy jó tréning adatszett, amiről meg tudom neki mondani, hogy melyik mintázat milyen betűnek felel meg, majd jöhet a tesztelés (ROC görbe stb.), paraméterek finomítása, majd mehet élesben.

2017. szept. 13. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
61%

"#5 Pontosan, ahogy ezt írtam is, hogy szinte még sehol sem vagyok, én a logikát írtam le annak ami alapján elindultam, és hogy hol tartok a megvalósításában."

Én meg egy atomreaktort építek a kertemben. Már kiástam az alapot 1 méter mélyen, már csak a többit kell fölé rakni, Urániummal fogom megvalósítani.


:D :D :D :D :D

2017. szept. 13. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
#8 Hajrá! :)
2017. szept. 13. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
0%

Ha erre bárki konkrét választ tudna adni, az valószínűleg most nem itt gyakorizna. ;)

A mesterségesintelligencia-kutatás még irtóra gyerekcipőben jár. De alapvetően két irányzat létezik: az egyik elképzelés szerint az a célravezető, ha minél jobban lemásoljuk az élőlények (az ember) agyműködését.

A másik irányzat az, hogy ne az emberi agyat próbáljuk másolni - hiszen ami sejtek között optimális, az nem biztos, hogy elektronikus, processzorral és RAM-cellákkal ellátott környezetben is az -, hanem a gondolkodás és tanulás folyamatát értsük meg, és azt implementáljuk az adott hardveres környezetben, az oda legjobban passzoló módon.

Hogy melyik módszer célravezetőbb, arról még korai beszélni.

2017. szept. 13. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!